Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lietuvos gimtadienis paminėtas koncertu ir paroda

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. Radviliškio kultūros centre vyko iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Gausiai susirinkusius radviliškiečius sveikino LR Seimo narys A. Gaidžiūnas, Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas Tadas Rudys, rajono meras.
„Mes kiekvienas galime Lietuvą padaryti gražesne, tam nebūtinai reikia nuveikti didžiulius darbus, užtektų ir numestą šiukšlę pakelti – jeigu savame kieme bus gražiau, tai ir visoje šalyje bus gražiau“,- sakė klebonas T.Tudys.
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga buvo pasveikintos trys šimto metų jubiliejus švenčiančios Radviliškio rajono gyventojos. Mortai Žaromskienei iš Valatkonių kaimo, Marijonai Rajunčienei iš Vileikių kaimo ir Stasei Adomaitienei iš Radviliškio įteikti Radviliškio rajono savivaldybės mero Padėkos ženklai. Visos jos laukė laisvos Lietuvos ir džiaugiasi sulaukusios. Deja, ant scenos buvo užlipusi tik  Stase Adomaitiene. „Net nepastebėjau, kaip prabėgo tas šimtas metų“,- sakė geros nuotaikos nestokojanti ilgaamžė radviliškietė.
Rajono saviveiklininkai visiems, susirinkusiems į Kultūros centrą, dovanojo nuotaikingą koncertą.

Lietuvos valstybės istorijos keliu keliavo, grojo, šoko ir dainavo Lizdeikos gimnazijos jaunimas (vadovė Rasa Atkočiūnienė), Radviliškio muzikos mokyklos kolektyvai: choras „Saulės vaikai“ (vadovė Inga Petrauskienė, koncertmeisteris Rytis Borusevičius), akordeonistų ansamblis (vadovė Roma Apšegienė), kanklininkės (vadovė Irena Lipinskienė), saksofonininkai (vadovas Donatas Baltutis), mušamųjų ansamblis „Ritmika“ (vadovas Česlovas Gilys), fleita grojo Deimantė Dragytė (vadovas Virginijus Barzinskis), Radviliškio miesto kultūros centro kolektyvai – dainavimo studija „Džia da“ (vadovė Aurelija Meškauskienė), mišrus choras, vadovaujamas Kęstučio Pakšto (koncertmeisterė Vera Silickaja), liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė), liaudiškų šokių kolektyvas „Patrepsėlis“ (vadovė Roma Baškevičienė), šokių kolektyvas „Šelmiai“ (vadovas Edmundas Verpetinskas), linksmieji „Šelmių muzikantai“ (vadovas Artūras Miškinis). Renginį vedė Arvydas Kavaliauskas ir Neringa Šilinskaitė.
Renginio pabaigoje į sceną buvo pakviesti visi, vasario 16-ąją švenčiantys savo gimtadienį. Visiems gimtuvininkams buvo padovanota po Lietuvos valstybinę vėliavą.
Po iškilmingo renginio visi dalyviai buvo pakviesti apsilankyti Radviliškio rajono tautodailininkų ir tautodailės kūrėjų darbų parodoje. Pasak parodos kuratorės, Radviliškio rajono tautodailininkų skyriaus pirmininkės, tekstilininkės Aurelijos Norvaišienės, šios parodos tradicija gyva jau beveik keturiasdešimt metų, o gal ir dar daugiau. Šiais metais parodoje dalyvauja 100 tautodailininkų ir tautodailės kūrėjų, kurie lankytojams pasiūlė apžiūrėti per 500 savo kūrinių. Iš šios parodos specialios komisijos atrinkti darbai keliaus į Šiaulių apskrities tautodailininkų parodą.
Tautodailė parodoje tradiciškai jau kelerius metus iš eilės dalyvauja ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys Aleksandras Filipavičius. A.Filipavičius parodoje dalyvauja su savo naujais kūriniais ir medžio.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi