Po to, kai rašėme Lifto problema sunkiems ligoniams pajudėjo iš mirties taško

Daugiau nei prieš metus jau esame rašę, kad sunkūs ligoniai negali patekti į Radviliškio ligoninės trečiame aukšte įsikūrusį Dializių centrą. Šio centro lankytojams bei darbuotojams buvo uždrausta naudotis ligoninės liftu dėl užsikrėtimo „Covid-19“ infekcija tikimybės, kadangi visai šalia buvo įsikūręs skyrius koronaviruso infekcijos gydymui. Centro darbuotojai laiptais turi tempti sunkią medicininę įrangą, o nepaeinantiems ligoniams laiptais patekti į trečią aukštą itin sunku. Neseniai paaiškėjo, kad žadama įrengti liftą, kuriuo be ribojimų Dializių centro pacientai bei medikai galės naudotis.

„Valstiečiai“ nuopelnus žeriasi sau

Socialiniuose tinkluose nauju liftu suskubo džiaugtis „valstiečių“ partijos atstovai nepamiršdami  nuopelnų sužerti savivaldybės mero pavaduotojui, „valstiečiui“ V. Krikščiūnui. Skelbiama, kad jis ligoninėje susitiko su projektuotojais, aptarė lifto vietos ir įrengimo galimybes. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Radviliškio skyrius nei mero, nei kitų politikų ar įstaigų vadovų nuopelnų nepaminėjo.

Dėl idėjos laurus sau pasiskyrė ir meras

Kaip juda reikalai dėl lifto Dializių centro, odontologų bei psichikos sveikatos specialistų pacientams, paklausėme Radviliškio rajono savivaldybės mero V. Simelio bei jo pavaduotojo V. Krikščiūno. Gautas vienas bendras atsakymas, kuriuo patvirtinta, kad tikrai liftas į ligoninės antrąjį ir trečiąjį aukštus, bus įrengiamas. Esą lifto įrengimas bus finansuojamas iš savivaldybės biudžeto lėšų, savivaldybės tarybai pritarus. Suma paaiškės, atlikus projektavimo darbus. Laurus dėl dar neįrengto lifto šį kartą meras V. Simelis prisiskyrė sau, apie vicemerą V. Krikščiūną net neužsimindamas.

Tarybos narys ragino spręsti opią problemą dar praeitais metais

Pasirodo, kai V. Simelis dirbo Paveldosaugos skyriuje, o V. Krikščiūnas buvo eilinis Tarybos narys, 2020 m. lapkričio 23 d., savivaldybės Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, šią problemą išjudino, kreipdamasis raštu į tuometinius savivaldybės vadovus, prašydamas imtis priemonių bei padėti Dializių centro bei kitiems pacientams, negalintiems laiptais pakilti į antrą ir trečią ligoninės pastato aukštus. Kreipimasis buvo adresuotas tuometiniam mero pavaduotojui, laikinai ėjusiam mero pareigas, Mindaugui Pauliukui bei administracijos direktorei Jolantai Margaitienei. Tai ne pirma Tarybos nario iniciatyva, jis yra teikęs ir daugiau siūlymų dėl radviliškiečių gerovės.

Pradėti projektavimo darbai

Radviliškio rajono savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas informavo, kad pradėti lifto projektavimo darbai. Reikalingos lifto įrengimui sumos skyriaus vedėjas negalėjo įvardinti ir atsakė, kad ji bus aiškesnė, kai bus parengtas techninis projektas. Liftą planuojama įrengti per pusantrų metų.

Rita Grigalienė

Total
6
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts