Radviliškio rajono gyventojų, turinčių regos negalią, integravimas į bendruomenę

VŠĮ LASS šiaurės rytų centro Radviliškio rajono filialas vykdo 2021 metų socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos per Radviliškio rajono savivaldybę.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Radviliškio rajono filialo nariai, dalyvaujantys minėtame projekte, sulaukia jiems reikalingos individualios pagalbos, vyksta meninių gebėjimų lavinimas, pagalba atkuriant ar stiprinant darbinius įgūdžius, vyksta amatų būrelis, aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas. Projekte dalyvauja 61 regėjimo negalią turintis asmuo.  Dažniausiai regos negalią turinčius žmones tenka palydėti pas gydytojus arba į ligoninę, su siuntimu vežami į medikų konsultacijas kituose miestuose. Palydimi į bankus, į paštą, pas notarą, į kirpyklą ar parduotuvę, padedama užsiregistruoti pas gydytoją, pildyti dokumentus, išmokoma naudotis įvairiomis techninės pagalbos priemonėmis, suteikiama pagalba sprendžiant buityje iškilusias problemas.

Sutrikusio regėjimo asmenims, pateikus iš gydytojų formą Nr. 027/a apie regėjimo aštrumą, padedame užpildyti  reikiamus dokumentus regos techninės pagalbos priemonėms gauti.  Sutrikus regėjimui, asmenims pakinta santykis su aplinka, gebėjimas savarankiškai tenkinti savo poreikius, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, todėl reikia iš naujo išmokyti, padėti atkurti ir palaikyti neįgaliųjų socialinius savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą ir galimybes gyventi bendruomenėje savarankiškai.

Asmenys, turintys regėjimo negalią, kviečiami tapti LASS Radviliškio rajono filialo nariais. Nariais gali būti 18 metų sulaukę Lietuvos Respublikos piliečiai ar Lietuvos Respublikos pilietybės neturintys nuolatinai  gyvenantys Lietuvos Respublikos gyventojai, kuriems nustatytas 0 – 55 proc. darbingumo lygis  dėl regėjimo, specialieji poreikiai dėl regėjimo, ar kurių geresnės akies regėjimo aštrumas su korekcija ne didesnis kaip 0,3.

Laukiame Jūsų adresu: Radviliškis, Vasario 16-osios 15-3, telefonai pasiteiravimui  (8422) 52384, (8687) 16530.

LASS  Radviliškio  rajono filialo pirmininkė  Janina Aižinienė

Total
1
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts