Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio miesto jubiliejaus išvakarėse…

Avatar

Paskelbta

data

Tikriausiai supratote, kad bus kalbama apie miesto šventę. Ne paprastą, o jubiliejinę. Tad nevyniosime  žodžių į vatą ir pranešame skaitytojams, kad šis reportažas buvo ruoštas liepos 5 dieną, šventės išvakarėse. Rajono meras Antanas Čepononis visai Lietuvai pasigyrė, kad Radviliškis puošiasi jubiliejui, rengiasi sutikti daug svečių iš užsienio.

O kaip yra iš tikrųjų? Radviliškiečiams akis bado nebaigti darbai.
Vienas pažįstamas pasakojo, jog po mirties žmogaus laukia trys pasirinkimo variantai: likti mirusiųjų pasaulyje, naujai atgimti (čia jau, kaip pasiseks) ar pasilikti tarp gyvųjų ir organizuoti jubiliejines miesto šventes. Svarbu, kad viskas gražiai atrodytų, bet Radviliškyje tai labai sudėtinga. Gyvename 21 a., bet čia apstu duobėtų gatvių, daug kur nėra nė vandentiekio ir kanalizacijos nors, pavyzdžiui, Merkinėje tokie dalykai buvo 14 amžiuje. Kaip ir kiekvienoje šventėje, taip ir šitoje, turėtų būti dovanų. Tad išvakarėse aplankėme tik menką miesto dalį. Tam, kad tik įvertintumėme pažadėtas lauktuves. Maršrutas painus, bet atpažįstamas.

Dviračių takas laukia darbų pabaigos

Dviračių takas, einantis nuo duonos kepyklos link Durpyno, niekaip nesulaukia užbaigos darbų. Minėto kvartalo gyventojai priversti vaikščioti važiuojamąja dalimi ir rizikuoti savo gyvybėmis. Jos (gyvybės) net ir jubiliejų metu ne itin vertinamos.

Jei esate miesto svečiai, atvykęs iš civilizuotesnių kraštų, mieste pasigesite ir lentelių su gatvių nuorodomis. Teisingai, nėra čia ko važinėti pašalaičiams.

Miesto aikštėje – statybvietė, gatvės uždarytos

Miesto centre aikštė iki miesto šventės taip pat nebus užbaigta, bet atsirado mįslė. Kažin kam prireikė išardyti Gedimino g. šaligatvį, esanti prieš šventėm atnaujintą buvusį buitinio gyventojų aptarnavimo pastatą. Sakote neatnaujintas? Nejuokaukite, buvo pranešta jog iki šventės sutvarkys, kaip ir šaligatvį, „Gaivos“ restoraną. Beje, įėjimas „Šiaulių banko“ filialą- aukštumoje. Gal todėl, kad jam vadovauja tarybos narys A. Ruseckas. O, kad taip kiekvienai neasfaltuotai be kanalizacinei gatvei po valdžiažmogį! Taip pat buvo pranešta, kad bus atidaryta Gedimino gatvės atkarpa, esanti prie “Grūstės” parduotuvės. Liepos 5 d. ši gatvės atkarpa dar buvo užtverta.

Prie baseino – kapų tyla

Baseinas, atrodo dar ilgai bus statomas, nes pro langus matosi mediniai- lentiniai turėklai. Per  šv. Kalėdas nesimaudėme, per Mindaugines ir miesto šventę taip pat neverta tikėtis, nors meras sakė, kad radviliškiečiai galės maudytis naujajame baseine liepos 1 dieną.

Nebaigti ir Baisogalos kultūros namai

Rajono vadovai garsiai gyrėsi, kad iki šių metų birželio mėnesio bus baigti renovuoti ir atidaryti Baisogalos kultūros rūmai. Tačiau „žodis netapo kūnu“ – Baisogalos meno kolektyvai dar neturi savo namų. Tiesa, kultūros namų „atidarymas“ jau vyko statybvietėje, nes šis pastatas dar nepriduotas valstybinei komisijai.

Ant serpantino kalno – „dovana“ miestui

Ir dar vienas prieššventinis akcentas – „gyvatyno“ paminklas, kuris minėtą kalnelį pavers panašiu į kapines. Ir svarbus, įsimintinas momentas. Šalia paminklo kūrėjo atsirado vietos ir merui, tiksliau jo pavardei ir pareigoms.

Kaip tvirtina vietos gyventojai, dar gyvas būdamas meras pasistatė sau jau antrą paminklą. Ir dar. Norime įspėti lankytojus, kad akmenys, esantys prie eglių žiedo aplink kalną, nieko bendro su paminklu neturi. Tai tiesiog akmenys tiems, kurie norėtų prasiskelti kaktą.

Žolėse skendinčios kapinės

Minint jubiliejus dera prisiminti ir tuos, kurių šalia mūsų jau nebėra, tad… Antrojo pasaulinio karo karių kapinės ir šaligatviai skendėjo žolėse ir medžių šakose, sudarydamos natiurmortus, holokausto aukų kapai buvo užmaskuoti aukšta, nepjauta žole, taip siekiant apsaugoti nuo vandalų ar dar dėl kitų priežasčių. Šalia augantį „Laisvės ąžuolyną“ pats metas pavadinti laisvės krūmynų ar žolynų, nes memorialinį akmenį užgožė krūmai. Kai pagalvoji, jeigu trūksta šienpjovių, savivaldybė šiam darbui galėtų pasitelkti avis ir ožkas. Pasibaigus sezonui būtų galima rengti šašlykų šventę.
Štai tokios trumpos pastabos belaukiant garbaus jubiliejaus.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi