Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar mokytis reikia tik iš estų?

Avatar

Paskelbta

data

Mes, lietuviai, įpratę savo šalies ekonominę, verslo situaciją lyginti su Estija ar kitomis šalimis. Tačiau nereikia žvalgytis taip toli. Akivaizdžių skirtumų, kaip gyvena žmonės, kaip dirba vietinė valdžia galima išvysti lyginant situaciją čia pat, Lietuvoje, kaimyniniuose rajonuose.

Neseniai VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras” pradėjo leisti savaitraštį „Kuršėnų krašto žinios“, tad natūralu, kad Šiaulių rajone tenka lankytis dar dažniau, bendrauti ne tik su valdančiosios koalicijos, bet ir opozicijos atstovais, savivaldybės administracija, gyventojais, verslininkais, stebėti politikų ir tarnautojų darbą. Idealizuoti valdžią visuomet yra pavojinga, tačiau visuomet pravartu mokytis geros patirties iš kaimynų.

Radviliškio rajono valdžia jau kelerius metus garsėja kaip korumpuočiausia Lietuvoje, politikai ir tarnautojai nuolat mina teismų slenksčius. Nemažai tyrimų pradėta ir po mūsų publikacijų. Tačiau tokia situacija susiklostė ne tik dėl to, kad daugelį metų nebuvo rimtos tiriamosios žurnalistikos, bet ir todėl, kad tik neseniai rajono taryboje atsirado nuoširdžiai dirbančių opozicijos atstovų.

Pirmas dalykas, kuris krenta į akis Šiaulių rajone – tai ūkiškai, gana racionaliai mąstantys rajono vadovai, kuriems neleidžia „snausti“, ir stiprūs opozicijos atstovai. Kita vertus, tiek valdantieji, tiek opozicijos atstovai, dirbdami komitetuose, rajono taryboje, sugeba atskirti politinius tikslus nuo ūkinių reikalų, todėl ir rezultatai – akivaizdūs.

Palyginkime skaičius. Pavyzdžiui, abiejų rajonų gyventojams labai aktualias bei šeimos biudžetą ženkliai patuštinančias šilumos kainas. Radviliškio rajone šilumos kaina 22 procentais didesnė nei kaimyniniame Šiaulių rajone. Radviliškiečiai už šilumos kilovatvalandę moka 5,49 cnt., o Šiaulių rajono gyventojai – 4,49 cnt. Beje, Radviliškio rajono meras gyrėsi, kad Radviliškio rajone šiluma pigiausia, o pasirodo, kad tai – mitas.

Radviliškio rajone komercinės paskirties žemės nuomos mokestis – 0,8 proc, o Šiaulių rajone, Kuršėnuose, svyruoja nuo 0,27 iki 0,48. Skirtumas akivaizdus.

Susiklostė „tradicija”, kad Radviliškio rajone savivaldybės konkursus laimi „savi“ verslininkai, merui „artimos“ įmonės. UAB „Juodeliai“ ir UAB „Gairelita“ negalioja jokie įstatymai: „Gairelita“ neseniai vos nesupleškino Radviliškio ir lieka kaip ir nebaudžiama, „Juodeliai“ taip pat jau gesino gaisrus savo teritorijoje, tačiau verslo šventėse gauna apdovanojimus. Ir tai – tik pora pavyzdžių, jau nekalbant apie tai, kad investiciniai projektai pradedami neturint pinigų, „nusukinėjami“ pinigai nuo kultūros darbuotojų, skriaudžiami socialiniai darbuotojai, seniūnaičių rinkimai paverčiami farsu ir kt.

Radviliškio rajono meras „myli” pataikaujančius žurnalistus, o į savaitraščio „Radviliškio kraštą” žurnalistus žiūri tarsi Leninas į buržuaziją. Ne paslaptis, kad merai dalijasi informacija (ir apie leidinius), tačiau, nepaisant Radviliškio politikų „rekomendacijų“, daugiau nei palankiai nuteikė Šiaulių rajono mero Antano Bezaro požiūris. Ne tik į visuomenės informavimą, bet ir į naujų darbo vietų kūrimą, verslo galimybių skatinimą, santykius su bendruomenėmis.

Taigi gerų pavyzdžių nereikia ieškoti labai toli. Svarbu, kad mūsų renkami politikai mokytųsi – tiek iš savo klaidų, tiek iš gerųjų pavyzdžių. Tik taip mes tapsime stipresni ir pavyzdžiu ne tik estams.

 

Gediminas Lipnevičius, VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras” direktorius

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi