Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar mokytis reikia tik iš estų?

Avatar

Paskelbta

data

Mes, lietuviai, įpratę savo šalies ekonominę, verslo situaciją lyginti su Estija ar kitomis šalimis. Tačiau nereikia žvalgytis taip toli. Akivaizdžių skirtumų, kaip gyvena žmonės, kaip dirba vietinė valdžia galima išvysti lyginant situaciją čia pat, Lietuvoje, kaimyniniuose rajonuose.

Neseniai VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras” pradėjo leisti savaitraštį „Kuršėnų krašto žinios“, tad natūralu, kad Šiaulių rajone tenka lankytis dar dažniau, bendrauti ne tik su valdančiosios koalicijos, bet ir opozicijos atstovais, savivaldybės administracija, gyventojais, verslininkais, stebėti politikų ir tarnautojų darbą. Idealizuoti valdžią visuomet yra pavojinga, tačiau visuomet pravartu mokytis geros patirties iš kaimynų.

Radviliškio rajono valdžia jau kelerius metus garsėja kaip korumpuočiausia Lietuvoje, politikai ir tarnautojai nuolat mina teismų slenksčius. Nemažai tyrimų pradėta ir po mūsų publikacijų. Tačiau tokia situacija susiklostė ne tik dėl to, kad daugelį metų nebuvo rimtos tiriamosios žurnalistikos, bet ir todėl, kad tik neseniai rajono taryboje atsirado nuoširdžiai dirbančių opozicijos atstovų.

Pirmas dalykas, kuris krenta į akis Šiaulių rajone – tai ūkiškai, gana racionaliai mąstantys rajono vadovai, kuriems neleidžia „snausti“, ir stiprūs opozicijos atstovai. Kita vertus, tiek valdantieji, tiek opozicijos atstovai, dirbdami komitetuose, rajono taryboje, sugeba atskirti politinius tikslus nuo ūkinių reikalų, todėl ir rezultatai – akivaizdūs.

Palyginkime skaičius. Pavyzdžiui, abiejų rajonų gyventojams labai aktualias bei šeimos biudžetą ženkliai patuštinančias šilumos kainas. Radviliškio rajone šilumos kaina 22 procentais didesnė nei kaimyniniame Šiaulių rajone. Radviliškiečiai už šilumos kilovatvalandę moka 5,49 cnt., o Šiaulių rajono gyventojai – 4,49 cnt. Beje, Radviliškio rajono meras gyrėsi, kad Radviliškio rajone šiluma pigiausia, o pasirodo, kad tai – mitas.

Radviliškio rajone komercinės paskirties žemės nuomos mokestis – 0,8 proc, o Šiaulių rajone, Kuršėnuose, svyruoja nuo 0,27 iki 0,48. Skirtumas akivaizdus.

Susiklostė „tradicija”, kad Radviliškio rajone savivaldybės konkursus laimi „savi“ verslininkai, merui „artimos“ įmonės. UAB „Juodeliai“ ir UAB „Gairelita“ negalioja jokie įstatymai: „Gairelita“ neseniai vos nesupleškino Radviliškio ir lieka kaip ir nebaudžiama, „Juodeliai“ taip pat jau gesino gaisrus savo teritorijoje, tačiau verslo šventėse gauna apdovanojimus. Ir tai – tik pora pavyzdžių, jau nekalbant apie tai, kad investiciniai projektai pradedami neturint pinigų, „nusukinėjami“ pinigai nuo kultūros darbuotojų, skriaudžiami socialiniai darbuotojai, seniūnaičių rinkimai paverčiami farsu ir kt.

Radviliškio rajono meras „myli” pataikaujančius žurnalistus, o į savaitraščio „Radviliškio kraštą” žurnalistus žiūri tarsi Leninas į buržuaziją. Ne paslaptis, kad merai dalijasi informacija (ir apie leidinius), tačiau, nepaisant Radviliškio politikų „rekomendacijų“, daugiau nei palankiai nuteikė Šiaulių rajono mero Antano Bezaro požiūris. Ne tik į visuomenės informavimą, bet ir į naujų darbo vietų kūrimą, verslo galimybių skatinimą, santykius su bendruomenėmis.

Taigi gerų pavyzdžių nereikia ieškoti labai toli. Svarbu, kad mūsų renkami politikai mokytųsi – tiek iš savo klaidų, tiek iš gerųjų pavyzdžių. Tik taip mes tapsime stipresni ir pavyzdžiu ne tik estams.

 

Gediminas Lipnevičius, VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras” direktorius

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019