Radviliškio miesto Eibariškių parke – užburiantys afrikietiškų būgnų ritmai

Birželio 6-osios popietę Eibariškių parke radviliškiečius ir vėl subūrė projekto „Jaunųjų menininkų reidas“ renginys, kurį skyrėme Tėčio dienai paminėti. Šį kartą perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ jaunieji menininkai pristatė įspūdingą Afrikos būgnų edukaciją ir energingą koncertą.

Tai labai autentiškas reginys, savo energija ir ritmais įtraukiantis kiekvieną žiūrovą. Studijos prezidentas Gediminas papasakojo ne tik apie Afrikos tradicijas, papročius, bet ir pristatė djemble, kenkeni, sangban ir dunun būgnų muziką.

Jaunieji afrikietiškos muzikos menininkai tobulinasi Gvinėjoje, Malyje, Senegale, Italijoje, o įgyta patirtimi dalijasi Lietuvoje organizuodami įspūdingus renginius. Afrikos būgnai – vieni seniausių muzikinių instrumentų pasaulyje. Tad galimybė išgirsti ir prisiliesti prie afrikietiškų djemble būgnų, išgauti užburiantį skambesį yra labai įdomi patirtis. Koncerte nebelieka atlikėjų ir žiūrovų, nes visus sujungia bendras mušamas ritmas ir užburiantis būgnų skambesys. Tokio pobūdžio renginyje verta apsilankyti ne tik tiems, kas sieja savo gyvenimą su Vakarų Afrikos muzika bei šokiais, bet ir visiems kitiems, nes tai kultūra, kuri kviečia į ratą kiekvieną ir užburia savo nepaprasta energija.

Džiaugiamės, kad sekmadienio popietę susipažinti su Afrikos muzika, išvysti įspūdingus šokius ir prasmingai praleisti laiką susirinko gausus radviliškiečių būrys.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

Nuotraukos Ž. Vilimaitienės

Total
1
Dalinasi
Related Posts