Ambulatorijų uždaryti nesiruošiama

Kartas nuo karto tai viename, tai kitame miestelyje pradeda sklandyti gandai, kad ruošiamasi uždaryti esamą ambulatoriją. „Ambulatorijoje pakeiti vieną darbuotoją ir jau žmonės pradeda kalbėti, kad ją ruošiamasi uždaryti. Tai netiesa – nei vienos ambulatorijos uždaryti nesiruošiama, tik kai kurioms ieškosime mažesnių patalpų, nes esamos yra per didelės ir jų išlaikymas brangiai kainuoja“,- sakė Radviliškio  poliklinikos direktorė  Irena Janušonienė.

Tyruliečiai pasigenda laborantės
Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie skausmingą gydytojų pasikeitimą Tyrulių ambulatorijoje. Šiuo metu šioje ambulatorijoje dirba gydytojas A.Toleikis, kurio paslaugomis gyventojai patenkinti. Tačiau šios gyvenvietės žmonės norėtų, kad dar būtų ir laborantė, kuri atliktų gydytojo paskirtus tyrimus. „Tyrulių ambulatorijoje yra prisirašę  450 pacientų. Tyrimams atlikti reikalingas aparatas jau dvejus metus neveikia, o laborantė atleista jau pusantrų metų, tad nereikia ieškoti, kas seniai prarasta. Tyrulių ambulatorijos darbuotoja pati paima kraujo tyrimus ir atveža į Radviliškį. Prevencinių programų bei cukraligės tyrimų buvęs aparatas nedarydavo, žmonės vis tiek turėdavo važiuoti į Radviliškį. Šios ambulatorijos pacientai turi odontologą, šeimos gydytoją, slaugytoja važinėja po namus – viskas šioje gyvenvietėje su ambulatorija gerai ir geriau tikrai nebus“,- sakė Radviliškio poliklinikos direktorė I. Janušonienė.
Šaukoto ambulatorija – tiesiog  Santariškių klinika
Šaukoto miestelis nuo Radviliškio nutolęs 40 kilometrų, šioje seniūnijoje, kaip ir daugelyje, gyvena pagyvenę žmonės, kuriems labai aktualus sveikatos apsaugos klausimas. Prieš  kurį laiką šio miestelio žmonės taip pat buvo susirūpinę, ar išliks ambulatorija – ir čia skausmingai keitėsi gydytojai. Šiuo metu Šaukoto ambulatorijoje dirba gydytojas A.Toleikis, pas kurį prisirašę 650 pacientų. „Šaukoto ambulatorijos niekas uždaryti tikrai nesiruošia. Nežinau, ar dar Lietuvoje yra tokia ambulatorija, kuri turėtų gydytoją odontologą (0,5 etato), odontologo padėjėją (0,5 etato), pas juos atvažiuoja gydytojas ginekologas, dirba dvi slaugytojos (po 0,5 etato), turime vairuotoją – kūriką (0,5 etato), valytoją (0,5 etato) – šitoks personalas aptarnauja 650 pacientų, tai jau gaunasi kaip Santariškių klinikos“,- sakė poliklinikos direktorė.
Taigi  rajono miestelių gyventojus norime nuraminti, kad niekas tokių svarbių įstaigų kaip ambulatorijos uždaryti nežada ir gyventojų sveikata tikrai bus profesionaliai pasirūpinta.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts