Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio centrinės miesto aikštės fenomenas, arba kai ieškoma kaltų…

Paskelbta

data


Pastaruoju metu didelio žiniasklaidos ir valdininkų dėmesio sulaukia Radviliškio centrinės miesto aikštės (toliau – aikštės) ir jos prieigų rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcijos būtinybė nuolat pabrėžiama, nes kitais metais mieste vyks Europos žmonių festivalis. Akcentuojama, kad festivalio renginiai įprastai vyksta centrinėse miestų aikštėse.

Problema ta, kad Radviliškio miesto savivaldybė aikštės rekonstrukcijos darbus pradėjo (išpjovė medžius), tačiau neturi lėšų juos tęsti. Rajono taryba dėl finansavimo jau kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės atstovus. Rajono meras Antanas Čepononis bent kelis kartus lankėsi Seime. Tikslas aiškus – gauti centrinės miesto aikštės rekonstrukcijai reikalingas lėšas. Remiantis mero darbotvarke, kartą jis vyko pas… Ramūną Karbauskį! Keista, kodėl būtent pas jį, nes Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas vadovauja Seimo kultūros komitetui, kuris tiesiogiai tokiems projektams kaip miesto aikštės rekonstrukcija lėšų neskirsto. Tai nėra susiję su komiteto veikla. Taigi, pamąstykime, kuo Ramūnas Karbauskis susijęs su Radviliškio miesto aikštės rekonstrukcija? Kuo jis gali padėti? Gal tiesiog norėta pasinaudoti Karbauskio autoritetu, tikintis, kad jis nuties visus kelius finansavimui gauti? Ko gero taip, bet teko nusivilti.

Ši situacija įgauna dar vieną nemalonų prieskonį dėl kitos priežasties. Meras A. Čepononis nuvyko tiesiai pas LVŽS pirmininką, tačiau turbūt pamiršo, kad Radviliškio vienmandatinėje apygardoje buvo išrinktas LVŽS partijos narys Aurimas Gaidžiūnas. Mes merui dabar apie jį primename. Parlamentaras stebisi esama situacija. Duodamas interviu portalo žinios.lt žurnalistei, A. Gaidžiūnas pabrėžė: „Ir kolegoms Seime kilo klausimų, kaip galima imtis kokių nors statybų, rekonstrukcijos, neturint tam pinigų. Kita vertus, keista ir tai, kad nedidelei aikštei sutvarkyti reikalaujama net 2,999 mln. eurų“. 2017 m. prašoma skirti 1,206 mln. eurų šalia aikštės esančių susisiekimo komunikacijų pertvarkymui ir 1,183 mln. eurų aikštės rekonstrukcijai. Panašu, kad toks Seimo nario pasisakymas nepatiko savivaldybės atstovams. Gana greitai pasklido kalbos, kad neva naujai išrinktas Seimo narys nesirūpina miestu ir nesistengia padėti gauti aikštės rekonstrukcijai reikalingą paramą. Pats Seimo narys stebisi tokiu požiūriu: „Man keista girdėti tokias kalbas. Visu pirma, meras su manimi šia tema bendravo tik vieną kartą. Turiu galvoje apie miesto aikštės rekonstrukciją. Padėjau merui suplanuoti susitikimą su LVŽS pirmininku R. Karbauskiu. Tačiau nė karto savo viešnagės Seime metu nebuvo užsukęs į mano kabinetą. Manau, meras tikrai žino, kad kiekvieną pirmadienį būnu Radviliškio rajono savivaldybėje, kur susitinku su rinkėjais. Kas jam trukdo pas mane užsukti ir šia tema pabendrauti?“

A. Gaidžiūnas Seime dirba vos kelis mėnesius. Kokius kalnus jis per trumpą laiką galėjo nuversti? A. Gaidžiūnas yra Seimo kaimo reikalų komiteto narys ir jame aktyviai dirba. Seime priklauso Šiaulių krašto bičiulių grupei, neseniai su šios grupės kolegomis lankėsi Šiaulių universitete ir aktyviai diskutavo dėl šios aukštosios mokyklos likimo – parodė savo paramą universitetui. Seimo narys akcentuoja, kad centrinės miesto aikštė nėra didžiausia rajono bėda. „Žinau, kokia padėtis yra Baisogalos gimnazijoje: mokykloje šalta ir drėgna, sporto salės grindys sulūžusios, verkiant reikia remonto. Neseniai su kolega Seimo nariu Velerijumi Simuliku kartu lankėmės gimnazijoje ir kalbėjomės apie tai, kaip galėtume padėti ir pagerinti esamą situaciją. Pats buvau nuvykęs į Švietimo ministeriją. Aš nesu abejingas Radviliškio krašto problemoms. Bet manau, kad reikia teisingai sudėlioti prioritetus. Mokyklos remontas, medicinos punktų situacija ir planuojamos pertvarkos, miesteliuose ir kaimuose dirbančių pašto darbuotojų problemos turi būti prioritetas rajono valdžios ir Seimo atstovams, o ne miesto aikštės rekonstrukcija. Sakykite, ar būsim laimingesni, jeigu mūsų miesto centrinė aikštė bus atnaujinta, tačiau rizikuosime, kad vaikai sušals mokykloje, o po to susirgs, arba kils grėsmė, kad jie gali susižeisti sporto salėje dėl sulūžusių grindų? Be to, miesto aikštė nesukurs papildomų darbo vietų.

Lietuvoje yra pradėta vykdyti daug skirtingų projektų. Vargu, ar galime tikėtis, kad per šią Seimo kadencija jie visi bus užbaigti -projektams įgyvendinti reikia laiko“, – teigė parlamentaras. Reikia pritarti parlamentarui, kad įvairūs festivaliai ateina ir praeina, rekonstruota aikštė nesukuria pridėtinės vertės, o mokyklose mokiniai mokysis dar ilgai, rajono kaimuose ir mažuose miesteliuose dirbs pašto darbuotojai, kurių darbo sąlygas būtina pagerinti. Kažin, ar neverta dar kartą pagalvoti apie rajone veikiančių medicinos punktų reformos būtinybę – pasverti visus „už“ ir „prieš.

Seimo narį Aurimą Gaidžiūną stebina dar ir kiti dalykai. „Žinote, daug metų praleidau versle. Nors nereikia būti verslininku, kad suprastum vieną dalyką – jeigu aš neturiu lėšų, aš nestatau namo, neperku automobilio, neskrendu atostogauti į Kanarus. Tai galėsiu padaryti tada, kai turėsiu pinigų. Arba nepradedu namo statyti nuo stogo. Visa ši situacija dėl centrinės miesto aikštės rekonstrukcijos man panaši į namo statybas nuo stogo. Pirmiausia priimamas spendimas aikštę rekonstruoti, po to mąstoma, iš kur gauti pinigų. Viskas vyksta atbulai. Miesto aikštės rekonstrukcija galėjo būti minimali – atlikti nedideli kosmetiniai darbai, pvz., išklotos naujos trinkelės, nauja veja ir pan. Dar daugiau, kiek aš žinau, patys Radviliškio rajono savivaldybės atstovai parodė iniciatyvą organizuoti Europos žmonių festivalį. Kam rodyti iniciatyvą, jeigu miestas nėra pasiruošęs festivaliui? O po to bandoma ieškoti kaltų. O aš visada padėsiu savo kraštui, kuriame gimiau, augau, kūriau verslą. Beje, šios kadencijos Seimo nariai gauna labai daug skundų iš gyventojų – žmonės rajonuose pajuto, kad naujoji valdžia tikrai siekia permainų, siekia padėti žmonėms. Mano priimamajame pirmadieniais Radviliškyje taip pat netrūksta lankytojų – žmonės ateina diskutuoti, pasiskųsti, prašyti pagalbos. Visų jų prašymai bei skundai tikrai išgirsti, gaunami laiškai persiunčiami atitinkamomis ministerijoms. Tikrai dirbame ir stengiamės, kad būtų išgirstas kiekvienas žmogus ir sulauktų pagalbos“,- sakė Seimo narys A.Gaidžiūnas.

Lieka tik viltis ir tikėtis, kad rajono valdžios atstovai teisingai sudėlios prioritetus ir bus priimti Radviliškio miesto ir rajono žmonės naudingi sprendimai.

Seimo nario informacija

 

 

 

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi