Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio centrinės miesto aikštės fenomenas, arba kai ieškoma kaltų…

Avatar

Paskelbta

data


Pastaruoju metu didelio žiniasklaidos ir valdininkų dėmesio sulaukia Radviliškio centrinės miesto aikštės (toliau – aikštės) ir jos prieigų rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcijos būtinybė nuolat pabrėžiama, nes kitais metais mieste vyks Europos žmonių festivalis. Akcentuojama, kad festivalio renginiai įprastai vyksta centrinėse miestų aikštėse.

Problema ta, kad Radviliškio miesto savivaldybė aikštės rekonstrukcijos darbus pradėjo (išpjovė medžius), tačiau neturi lėšų juos tęsti. Rajono taryba dėl finansavimo jau kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės atstovus. Rajono meras Antanas Čepononis bent kelis kartus lankėsi Seime. Tikslas aiškus – gauti centrinės miesto aikštės rekonstrukcijai reikalingas lėšas. Remiantis mero darbotvarke, kartą jis vyko pas… Ramūną Karbauskį! Keista, kodėl būtent pas jį, nes Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas vadovauja Seimo kultūros komitetui, kuris tiesiogiai tokiems projektams kaip miesto aikštės rekonstrukcija lėšų neskirsto. Tai nėra susiję su komiteto veikla. Taigi, pamąstykime, kuo Ramūnas Karbauskis susijęs su Radviliškio miesto aikštės rekonstrukcija? Kuo jis gali padėti? Gal tiesiog norėta pasinaudoti Karbauskio autoritetu, tikintis, kad jis nuties visus kelius finansavimui gauti? Ko gero taip, bet teko nusivilti.

Ši situacija įgauna dar vieną nemalonų prieskonį dėl kitos priežasties. Meras A. Čepononis nuvyko tiesiai pas LVŽS pirmininką, tačiau turbūt pamiršo, kad Radviliškio vienmandatinėje apygardoje buvo išrinktas LVŽS partijos narys Aurimas Gaidžiūnas. Mes merui dabar apie jį primename. Parlamentaras stebisi esama situacija. Duodamas interviu portalo žinios.lt žurnalistei, A. Gaidžiūnas pabrėžė: „Ir kolegoms Seime kilo klausimų, kaip galima imtis kokių nors statybų, rekonstrukcijos, neturint tam pinigų. Kita vertus, keista ir tai, kad nedidelei aikštei sutvarkyti reikalaujama net 2,999 mln. eurų“. 2017 m. prašoma skirti 1,206 mln. eurų šalia aikštės esančių susisiekimo komunikacijų pertvarkymui ir 1,183 mln. eurų aikštės rekonstrukcijai. Panašu, kad toks Seimo nario pasisakymas nepatiko savivaldybės atstovams. Gana greitai pasklido kalbos, kad neva naujai išrinktas Seimo narys nesirūpina miestu ir nesistengia padėti gauti aikštės rekonstrukcijai reikalingą paramą. Pats Seimo narys stebisi tokiu požiūriu: „Man keista girdėti tokias kalbas. Visu pirma, meras su manimi šia tema bendravo tik vieną kartą. Turiu galvoje apie miesto aikštės rekonstrukciją. Padėjau merui suplanuoti susitikimą su LVŽS pirmininku R. Karbauskiu. Tačiau nė karto savo viešnagės Seime metu nebuvo užsukęs į mano kabinetą. Manau, meras tikrai žino, kad kiekvieną pirmadienį būnu Radviliškio rajono savivaldybėje, kur susitinku su rinkėjais. Kas jam trukdo pas mane užsukti ir šia tema pabendrauti?“

A. Gaidžiūnas Seime dirba vos kelis mėnesius. Kokius kalnus jis per trumpą laiką galėjo nuversti? A. Gaidžiūnas yra Seimo kaimo reikalų komiteto narys ir jame aktyviai dirba. Seime priklauso Šiaulių krašto bičiulių grupei, neseniai su šios grupės kolegomis lankėsi Šiaulių universitete ir aktyviai diskutavo dėl šios aukštosios mokyklos likimo – parodė savo paramą universitetui. Seimo narys akcentuoja, kad centrinės miesto aikštė nėra didžiausia rajono bėda. „Žinau, kokia padėtis yra Baisogalos gimnazijoje: mokykloje šalta ir drėgna, sporto salės grindys sulūžusios, verkiant reikia remonto. Neseniai su kolega Seimo nariu Velerijumi Simuliku kartu lankėmės gimnazijoje ir kalbėjomės apie tai, kaip galėtume padėti ir pagerinti esamą situaciją. Pats buvau nuvykęs į Švietimo ministeriją. Aš nesu abejingas Radviliškio krašto problemoms. Bet manau, kad reikia teisingai sudėlioti prioritetus. Mokyklos remontas, medicinos punktų situacija ir planuojamos pertvarkos, miesteliuose ir kaimuose dirbančių pašto darbuotojų problemos turi būti prioritetas rajono valdžios ir Seimo atstovams, o ne miesto aikštės rekonstrukcija. Sakykite, ar būsim laimingesni, jeigu mūsų miesto centrinė aikštė bus atnaujinta, tačiau rizikuosime, kad vaikai sušals mokykloje, o po to susirgs, arba kils grėsmė, kad jie gali susižeisti sporto salėje dėl sulūžusių grindų? Be to, miesto aikštė nesukurs papildomų darbo vietų.

Lietuvoje yra pradėta vykdyti daug skirtingų projektų. Vargu, ar galime tikėtis, kad per šią Seimo kadencija jie visi bus užbaigti -projektams įgyvendinti reikia laiko“, – teigė parlamentaras. Reikia pritarti parlamentarui, kad įvairūs festivaliai ateina ir praeina, rekonstruota aikštė nesukuria pridėtinės vertės, o mokyklose mokiniai mokysis dar ilgai, rajono kaimuose ir mažuose miesteliuose dirbs pašto darbuotojai, kurių darbo sąlygas būtina pagerinti. Kažin, ar neverta dar kartą pagalvoti apie rajone veikiančių medicinos punktų reformos būtinybę – pasverti visus „už“ ir „prieš.

Seimo narį Aurimą Gaidžiūną stebina dar ir kiti dalykai. „Žinote, daug metų praleidau versle. Nors nereikia būti verslininku, kad suprastum vieną dalyką – jeigu aš neturiu lėšų, aš nestatau namo, neperku automobilio, neskrendu atostogauti į Kanarus. Tai galėsiu padaryti tada, kai turėsiu pinigų. Arba nepradedu namo statyti nuo stogo. Visa ši situacija dėl centrinės miesto aikštės rekonstrukcijos man panaši į namo statybas nuo stogo. Pirmiausia priimamas spendimas aikštę rekonstruoti, po to mąstoma, iš kur gauti pinigų. Viskas vyksta atbulai. Miesto aikštės rekonstrukcija galėjo būti minimali – atlikti nedideli kosmetiniai darbai, pvz., išklotos naujos trinkelės, nauja veja ir pan. Dar daugiau, kiek aš žinau, patys Radviliškio rajono savivaldybės atstovai parodė iniciatyvą organizuoti Europos žmonių festivalį. Kam rodyti iniciatyvą, jeigu miestas nėra pasiruošęs festivaliui? O po to bandoma ieškoti kaltų. O aš visada padėsiu savo kraštui, kuriame gimiau, augau, kūriau verslą. Beje, šios kadencijos Seimo nariai gauna labai daug skundų iš gyventojų – žmonės rajonuose pajuto, kad naujoji valdžia tikrai siekia permainų, siekia padėti žmonėms. Mano priimamajame pirmadieniais Radviliškyje taip pat netrūksta lankytojų – žmonės ateina diskutuoti, pasiskųsti, prašyti pagalbos. Visų jų prašymai bei skundai tikrai išgirsti, gaunami laiškai persiunčiami atitinkamomis ministerijoms. Tikrai dirbame ir stengiamės, kad būtų išgirstas kiekvienas žmogus ir sulauktų pagalbos“,- sakė Seimo narys A.Gaidžiūnas.

Lieka tik viltis ir tikėtis, kad rajono valdžios atstovai teisingai sudėlios prioritetus ir bus priimti Radviliškio miesto ir rajono žmonės naudingi sprendimai.

Seimo nario informacija

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi