Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kaltinamųjų advokatai reikalauja uždaro posėdžio

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant baudžiamajam posėdžiui į pabaigą, labai panašu, kad kai kurie kaltinamieji vėl atidaro „ligų“ sezoną. Dar prieš posėdžiui prasidedant, vienas iš kaltinamųjų džiugia gaida telefonu pranešinėjo, kad R. Juzukonis serga, todėl jis neva parvažiuosiąs greičiau.

Reikėjo suprasti, kad posėdis bus trumpas. Atvykęs kaltinamasis A. Čepononis gana įtikinamai teigė, kad apie „bendražygio“ ligą nieko nežino, o jei būtų žinojęs, tai gal net nebūtų važiavęs ir gaišęs laiką. Teismas posėdyje aiškinosi, kas atvyko, o kas – ne. Paaiškėjo, kad ne tik R. Juzukonis paguldytas į Šiaulių respublikinės ligoninės kardiologijos skyrių, bet ir jam atstovaujantį advokatą pakeitė kita advokatė. Ar tai tik atsitiktinumus, ar jau sutapimas, galima tik spėti, tačiau teismui nebuvo pateikti tai patvirtinantys dokumentai, tik atsiųstas pranešimas bylą nagrinėjančiai teisėjai elektroniniu paštu apie kaltinamojo R. Juzukonio paguldymą į stacionarą. Gal R. Juzukonį labai paveikė Baisogalos kultūros namų atidarymo šventė, kurioje jis praėjusį penktadienį dainavo? Gal šiam žinomam dainininkui sustreikavo širdis dėl to, kad  turės nuolatinę darbo vietą, kur jo vadovaujamas kolektyvas privalės susirinkti repetuoti dažniau nei tą darė po Baisogalos seniūno „sparnu“…

Toliau teismo posėdį tęsė kaltinamųjų advokatų „šou“. Kaltinamojo A. Juodžio advokatas S. Karvelis teismui pasiskundė, kad teismo posėdį stebintys pašaliečiai netinkamai naudoja informaciją ir užsiima advokatų skundimu Advokatų tarybai. Jo manymu, advokatai irgi žmonės ir gali susirgti. S. Karvelis teismui pateikė prašymą: „Kadangi procesą stebintys asmenys trukdo teismui ir advokatams, reikia posėdį paskelbti uždarą!!!“ Kad Radviliškio rajono visuomenė net nežinotų, kaip ir kuria linkme vyksta teismo procesas. Šio advokato prašymą itin palaikė ir kaltinamųjų A. Čepononio advokatas A. Liutvinskas bei R. Eigmino advokatė S. Balčiūnienė. Kaltinimą palaikančiam prokurorui A. Mirnyj toks prašymas sukėlė tik šypseną. Jo nuomone, net nėra pagrindo, kad teismo posėdis galėtų būti uždaras. Teismas, išklausęs abi pusės, nusprendė netenkinti kaltinamųjų gynėjų prašymų ir bylą toliau galės stebėti visi suinteresuoti asmenys. Netgi kaltinamojo A. Čepononio kolegos bendrapartiečiai iš TS – LKD. Jei jiems atsirastų noras pamatyti savo „vadą“ kitame amplua.

Nesant vienam iš kaltinamųjų, prokuroras A. Mirnyj negalėjo garsiai perskaityti pakoreguotą kaltinimą. Tačiau teismas nusprendė pridėti naują kaltinimą prie bylos ir išklausė kai kurių kaltinamųjų pozicijos dėl pateikto naujo kaltinimo. Išskyrus K. Čiudarą, kaltinamieji, įskaitant ir A. Čepononį, neprisipažįsta, kad padarė jiems inkriminuojamas baudžiamąsias veikas. Teismas byloje padarė pertrauką iki liepos 13 – os dienos bei papildomai paskyrė papildomą posėdį liepos 17 dieną, kadangi vienas iš kaltinamųjų, R. Eigminas, dar norėtų papildomai pasisakyti dėl naujo kaltinimo.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi