Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šiaulių mieste ir rajone bei Radviliškio rajone vyks pratybos ,,Narsus Grifonas 2017‘‘

Avatar

Paskelbta

data

Š. m. balandžio 18-21 d. bus vykdomos lauko taktinės pratybos organizuojamos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija‘‘ (toliau – MPB „Žemaitija“). Šių mokymų tikslas yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (toliau – LDK Kęstučio batalionas) vertinimas bei treniruoti MPB „Žemaitija“ planuoti ir vykdyti gynybines operacijas sąveikaujant su priskirtais ir kaimyniniais kariniais vienetais.

Mūšio imitavimo priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika) bei karinis transportas, minėtų pratybų metu bus naudojamas Zoknių, Kairių, Židžiūnų, Šniūraičių, Mankiškių, Šilinių, Bertužių, Kirbaičių apylinkėse bei Zoknių oro uoste ir jo prieigose. Šiaulių mieste numatomas tik minimalus karinio transporto judėjimas.

Ypatingas dėmesys pratybų metu bus skirtas LDK Kęstučio bataliono tarnybą vykdančių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgyto pagrindinio karinio pasirengimo įvertinimui.

Šiuo metu LDK Kęstučio batalione tarnaujantiems beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams šios pratybos vainikuos įvykdytą 9 mėnesių trukmės pradinę karinę tarnybą. Džiugu, kad beveik 100 karių treniruosis savo gimtuosiuose  miestuose.

Atstovauti kariuomenę ir vilkėti uniformą yra ne tik pagarba Lietuvai ir begalinis atsidavimas jai bet ir didžiulė atsakomybė. Todėl turime nepamiršti, kad Lietuvos kariuomenė yra mūsų visuomenės dalis ir tik bendradarbiaujant ir remiant vieni kitus pavyks įveikti visus priešus ir gyventi taikioje šalyje, į kurią kiekvienas degs noru sugrįžti.

Džiaugiamės, kad maloniai bendradarbiauti ir užmegzti draugiškus bei glaudžius ryšius sutiko Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras bei Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Tai labai svarbu siekiant parodyti visuomenei, kad Lietuvos kariuomenė skirta ginti ir saugoti kiekvieną Lietuvos pilietį, tačiau tai nebus galima padaryti maksimaliai jei nebus treniruojamasi ir mokomasi karinių subtilybių kaip įveikti priešiškas pajėgas.

 

Žiniasklaidos atstovai norintys stebėti pratybas Šiaulių rajone turi suderinti su vyr. eil. Monika Zabinaite, MPB „Žemaitija“ Brigados štabo G9 skyriaus civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresniąja specialiste, tel.: +370 6287 1108.

 

Straipsnio autorė: Monika Zabinaitė

Nuotraukos autorė: Laura Skiezgilienė

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019