Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šiaulių mieste ir rajone bei Radviliškio rajone vyks pratybos ,,Narsus Grifonas 2017‘‘

Avatar

Paskelbta

data

Š. m. balandžio 18-21 d. bus vykdomos lauko taktinės pratybos organizuojamos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija‘‘ (toliau – MPB „Žemaitija“). Šių mokymų tikslas yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (toliau – LDK Kęstučio batalionas) vertinimas bei treniruoti MPB „Žemaitija“ planuoti ir vykdyti gynybines operacijas sąveikaujant su priskirtais ir kaimyniniais kariniais vienetais.

Mūšio imitavimo priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika) bei karinis transportas, minėtų pratybų metu bus naudojamas Zoknių, Kairių, Židžiūnų, Šniūraičių, Mankiškių, Šilinių, Bertužių, Kirbaičių apylinkėse bei Zoknių oro uoste ir jo prieigose. Šiaulių mieste numatomas tik minimalus karinio transporto judėjimas.

Ypatingas dėmesys pratybų metu bus skirtas LDK Kęstučio bataliono tarnybą vykdančių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgyto pagrindinio karinio pasirengimo įvertinimui.

Šiuo metu LDK Kęstučio batalione tarnaujantiems beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams šios pratybos vainikuos įvykdytą 9 mėnesių trukmės pradinę karinę tarnybą. Džiugu, kad beveik 100 karių treniruosis savo gimtuosiuose  miestuose.

Atstovauti kariuomenę ir vilkėti uniformą yra ne tik pagarba Lietuvai ir begalinis atsidavimas jai bet ir didžiulė atsakomybė. Todėl turime nepamiršti, kad Lietuvos kariuomenė yra mūsų visuomenės dalis ir tik bendradarbiaujant ir remiant vieni kitus pavyks įveikti visus priešus ir gyventi taikioje šalyje, į kurią kiekvienas degs noru sugrįžti.

Džiaugiamės, kad maloniai bendradarbiauti ir užmegzti draugiškus bei glaudžius ryšius sutiko Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras bei Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Tai labai svarbu siekiant parodyti visuomenei, kad Lietuvos kariuomenė skirta ginti ir saugoti kiekvieną Lietuvos pilietį, tačiau tai nebus galima padaryti maksimaliai jei nebus treniruojamasi ir mokomasi karinių subtilybių kaip įveikti priešiškas pajėgas.

 

Žiniasklaidos atstovai norintys stebėti pratybas Šiaulių rajone turi suderinti su vyr. eil. Monika Zabinaite, MPB „Žemaitija“ Brigados štabo G9 skyriaus civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresniąja specialiste, tel.: +370 6287 1108.

 

Straipsnio autorė: Monika Zabinaitė

Nuotraukos autorė: Laura Skiezgilienė

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi