Tėveliai šokiruoti – mokyklose pamokos apie genitalijas ir masturbaciją

Didmiesčių mokyklos, ypač katalikiškos, vis dažniau uždaro duris į vairiems lytiškumo ugdytojams, mokytojams, sekso ekspertams. Šie rankų nenuleidžia ir savo publikos ieško provincijos mokyklose.

Nerimą pasėjęs laiškas

„Lytiškumo ugdymas vis labiau skverbiasi į Lietuvos provinciją. Jei manote, kad tik sostinėje vaikai vedami žiūrėti filmų apie vienas kitą pamilusius vyrus, tai jūs labai klystate! Man parašė susirūpinusi mama iš Radviliškio rajono, kur Baisogalos gimnazijoje 6-8 klasių moksleiviams užsiėmimus vedė dvi lektorės iš „Įvairovės ir edukacijos namų“, kurie savo internetinėje svetainėje praneša, kad jie tai: „Vieta, kur lytiškumo ugdymo ekspertai padeda prisijaukinti lytiškumo temas“. Čia ta pati įstaiga, kur prieš keletą metų garsiai nuskambėjo, nes organizavo „Vulvų ir penių tapybos dirbtuves“,- savo socialinėje facebook paskyroje rašė judėjimo „Basos mamos“ narė.

Pasak Vitalijos Jankauskaitės – Milčiuvienės, organizacija aktyviai dirba lytiškumo srityje, rašo straipsnius, važinėja po Lietuvą ir veda lytiškumo tema seminarus moksleiviams, jų tėvams ir pedagogams, su jaunimu dirbantiems asmenims. Įstaigos projektus finansuoja įvairios valstybinės institucijos.

„2021 m. projektą „Lytiškumo kuprinė”, kurio metu buvo sukurtos didaktinės priemonės, leisiančios geriau vystyti mokinių lytinį raštingumą, kas užtikrins jų lytinės sveikatos puoselėjimo gebėjimus, finansavo Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (50878 eurų).

Šįkart Baisogaloje dvi lytiškumo lektorės, pasak vaikų, „kalbėjo apie masturbaciją, menstruacijas, skaidrėse rodė moteriškus lytinius organus, kuriuos kai kas norėjo nufotografuoti, tai neleido ir pasakė, kad tegul būna paslaptis, klausė ar jums patinka gėjai? Reikėjo užpildyti anketą. Tiesa, dar reikėjo susiskirstyti poromis (nesvarbu lytis) ir artėti vienas link kito ir stebėti savo savijautą…ką pajusi?“

Tai va tiek lytiškumo naujienų iš Baisogalos.

Jei jums, tėveliai, kartais nejauku, tai pasidomėkite, ko mokosi vaikai mokykloje ir kokias „vulvų ir penių tapybos pamokas“ jiems rengia edukatorės iš sostinės“,- apie šios įstaigos veiklą skaitytojus informavo V. Jankauskaitė – Milčiuvienė.

Lytinis švietimas įtrauktas į programą

Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė žurnalistams sakė,  kad lytinis švietimas įtrauktas į moksleivių programą pagal įstatymus: „Gimnazija įgyvendina LR švietimo, mokslo ir sporto ministro 2016 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-941  patvirtintą „Sveikatos ir lytiškumo bei rengimo šeimai bendrąją programą“, kuri gali būti integruojama į visų mokomųjų dalykų turinį arba organizuojama kaip kitokios, programos visumą t. y. sveikatos, sveikos gyvensenos ir šeimos sampratos; fizinė sveikata: fizinis aktyvumas, sveika mityba, veikla ir poilsis, asmens ir aplinkos švara, lytinis brendimas; psichikos sveikata: savivertė, emocijos ir jausmai, savitvarda, pozityvus, konstruktyvus mąstymas ir saviraiška; socialinė sveikata: draugystė ir meilė, atsparumas rizikingam elgesiui apimančios, veiklos.

VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“  organizavo vieną iš tokių veiklų“.
Nors Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikia netrumpą sąrašą, iš kurio mokykloms galima rinktis partnerius lytinio švietimo pamokoms, kažkodėl buvo pasirinkta skandalinga organizacija, karantino metu organizavusi „Vulvų ir penių tapybos dirbtuves“.
Beje, mokinių tėvai su šių paskaitų turiniu taip pat nebuvo supažindinti.

Savivaldybės vadovai dėl nuogų genitalijų problemų nemato

Paaiškinimo, kas vyksta rajono mokyklose, kreipėmės į savivaldybę, vadovaujamą mero K. Račkauskio. Dėl mokyklose vykdomų lytiškumo ugdymo pamokų Baisogalos gimnazijoje savo nuomonę išsakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas.

„Lytiškumo ugdymo pamokos bus organizuojamos nuo pirmos klasės, kiekvienoje klasėje bus vis kitos temos. Kas jas ves gali pasirinkti pati mokykla. VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ organizuojamus užsiėmimus teko stebėti Druskininkuose, man patiko lektorių profesionalumas. Užsiėmimai mokiniams buvo įdomūs, temos sudarytos iš pačių mokinių užduodamų jiems aktualių klausimų. Gal mums neįprasta, kad lektoriai kalba drąsiai, dalykiškai. Dėl lytiškumo pamokų skambino ir man kelios susirūpinusios mamos, teko raminti. Vaikai namuose gal ne visai teisingai papasakoja apie šias pamokas, kiti dar ką nors pagražina, taip ir perduodama iškreipta informacija, kelianti tėvams susirūpinimą“,- sakė vedėjas.  

Tėveliai, nesutinkantys su tokiomis naujomis lytiškumo pamokomis pradinukams, pretenzijas gali pateikti merui elektroniniu paštu kazimieras.rackauskis@radviliskis.lt. Tikimės, jis pateiks gyventojų nuomonę šiuo klausimų lytiškumo programos sudarytojams, o tokia programa mokyklose bus sustabdyta.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts