Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškiečiai teiraujasi

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei „Kuršėnų krašto žinios” laikraščių leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el.paštu. redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje „Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.
Kodėl kaimo keliai tvarkomi prastai arba iš viso netvarkomi?
Kaimų gyventojų skundų gavau ne vieną dešimtį. Rajone keliai tvarkomi artėjant rinkimams arba jau kaip pats meras nebepravažiuoja – taip ir nutiko vieną kartą netoli Beinoravos. Man būtų gėda, o jis šypsodamasi džiaugiasi, kad tokia kelių būklė. O ką daryti tiems gyventojams, kuriems reikia kiekvieną dieną važiuoti į darbą, jeigu meras net su nauju automobiliu nepravažiuoja? O kelių greideriavimą, manau, vykdo tik „ant popieriaus“ arba apskritai nevykdo, nes žvyrkelių būklė tragiška.
Artėjant rinkimams kaimų gyventojams patarčiau reikalauti iš politikų pažadų, kad jų keliai bus tvarkomi arba asfaltuojami. Tik nesikreipkite į tuos politikus, kurie dešimtmečius kiurkso rajono valdžioje, nes iš jų gausite tik pažadą.
Kodėl rajone sparčiai mažėja gyventojų?
Rajone yra  pensininkų, kurie gauna tik po 157 eurus pensijos, o jų vaikai, matydami tėvų skurdą bei nerasdami gerai apmokamo darbo, išvyksta dirbti į užsienį, vėliau siunčia pinigėlius savo artimiesiems. Gyventojams ypač svyra rankos, kai dauguma smulkių verslininkų vos galą su galu suduria, o rajono valdžia puotauja už mokesčių mokėtojų pinigus, perka prabangias mašinas, vykdo pirkimus už sunkiai suvokiamas kainas. Dar viena problema – rajone trūksta gerai apmokamo darbo.
Dabar rajone daug kalbama apie tai, kad nepasiturintys, socialiai remtini gyventojai neina gyventi į Aukštelkuose suremontuotą bendrabutį…
Čia tai vienas geriausių konservatorių ir socialdemokratų „šutvės“ veiklos pavyzdys. Nuo pradžių: daugiausia konservatorių, socialdemokratų, liberalų ir kitų balsais buvo nuspręsta remontuoti bendrabutį Aukštelkuose, ko pasekoje bus įrengta 14 socialinių būstų beveik už 700000 eurų. Taip, jūs teisingai supratote, suremontuoti – ne pastatyti. Vieno buto remonto kaina – apie 48000 eurų. Meras su šutve tiesiog dumia akis, neva problema, kad likimo nuskriausti žmonės neina gyventi į kaimą už 7 kilometrų nuo Radviliškio. Bet niekas nepamąstė, kaip jiems nusigauti iki darbo vietos Radviliškyje, nes dauguma mašinų neturi, o autobusai važiuoja retai.
Pasiteiravau Darbo biržoje apie laisvas vietas Aukštelkuose,  ir ką – kelerius metus nei vienos registruotos. O aš noriu paklausti, koks ar kokie „gudručiai“ nusprendė remontuoti butus Aukštelkų kaime už buto kainą Vilniuje? Ar rajono taryboje yra mąstančių, ar ne? Manau, kad ne. Gal pinigai aptemdė akis? Tyruliuose Radviliškio rajono savivaldybė pardavinėjo butus po 500 eurų – ir tai jiems normalu, o Aukštelkų kaime remontuoja butą net už 48000 eurų. O  meras net per televiziją rėkia, kaip drįsta  sąraše laukiantieji socialinių būstų neiti gyventi į valdininkų paruoštą „dovaną“.
Manau, šią situaciją turi kuo greičiau pradėti gvildenti teisėsauga ir išsiaiškinti, kokią rolę šiame projekte atliko savivaldybės administracijos direktorė J.Margaitienė, Aukštelkų seniūnė A.Kubilinskienė, meras A.Čepononis ir kiti balsavę bei prisidėję. Ir dar –  savivaldybės paskelbtose nuotraukose matyti brokas. Bet, manau, komisija, norėdama greičiau priduoti objektą,  į tai nekreips dėmesio.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Artutas

    2018 lapkričio 29 at 15:19

    o nesiteirauja gyventojai, kodel neimanoma nusipirkti pvz 1 kamb buto radviliskyje ? Nes pons Lipnevicius supirkineja

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019