Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškiečiai teiraujasi

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei „Kuršėnų krašto žinios” laikraščių leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el.paštu. redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje „Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.
Kodėl kaimo keliai tvarkomi prastai arba iš viso netvarkomi?
Kaimų gyventojų skundų gavau ne vieną dešimtį. Rajone keliai tvarkomi artėjant rinkimams arba jau kaip pats meras nebepravažiuoja – taip ir nutiko vieną kartą netoli Beinoravos. Man būtų gėda, o jis šypsodamasi džiaugiasi, kad tokia kelių būklė. O ką daryti tiems gyventojams, kuriems reikia kiekvieną dieną važiuoti į darbą, jeigu meras net su nauju automobiliu nepravažiuoja? O kelių greideriavimą, manau, vykdo tik „ant popieriaus“ arba apskritai nevykdo, nes žvyrkelių būklė tragiška.
Artėjant rinkimams kaimų gyventojams patarčiau reikalauti iš politikų pažadų, kad jų keliai bus tvarkomi arba asfaltuojami. Tik nesikreipkite į tuos politikus, kurie dešimtmečius kiurkso rajono valdžioje, nes iš jų gausite tik pažadą.
Kodėl rajone sparčiai mažėja gyventojų?
Rajone yra  pensininkų, kurie gauna tik po 157 eurus pensijos, o jų vaikai, matydami tėvų skurdą bei nerasdami gerai apmokamo darbo, išvyksta dirbti į užsienį, vėliau siunčia pinigėlius savo artimiesiems. Gyventojams ypač svyra rankos, kai dauguma smulkių verslininkų vos galą su galu suduria, o rajono valdžia puotauja už mokesčių mokėtojų pinigus, perka prabangias mašinas, vykdo pirkimus už sunkiai suvokiamas kainas. Dar viena problema – rajone trūksta gerai apmokamo darbo.
Dabar rajone daug kalbama apie tai, kad nepasiturintys, socialiai remtini gyventojai neina gyventi į Aukštelkuose suremontuotą bendrabutį…
Čia tai vienas geriausių konservatorių ir socialdemokratų „šutvės“ veiklos pavyzdys. Nuo pradžių: daugiausia konservatorių, socialdemokratų, liberalų ir kitų balsais buvo nuspręsta remontuoti bendrabutį Aukštelkuose, ko pasekoje bus įrengta 14 socialinių būstų beveik už 700000 eurų. Taip, jūs teisingai supratote, suremontuoti – ne pastatyti. Vieno buto remonto kaina – apie 48000 eurų. Meras su šutve tiesiog dumia akis, neva problema, kad likimo nuskriausti žmonės neina gyventi į kaimą už 7 kilometrų nuo Radviliškio. Bet niekas nepamąstė, kaip jiems nusigauti iki darbo vietos Radviliškyje, nes dauguma mašinų neturi, o autobusai važiuoja retai.
Pasiteiravau Darbo biržoje apie laisvas vietas Aukštelkuose,  ir ką – kelerius metus nei vienos registruotos. O aš noriu paklausti, koks ar kokie „gudručiai“ nusprendė remontuoti butus Aukštelkų kaime už buto kainą Vilniuje? Ar rajono taryboje yra mąstančių, ar ne? Manau, kad ne. Gal pinigai aptemdė akis? Tyruliuose Radviliškio rajono savivaldybė pardavinėjo butus po 500 eurų – ir tai jiems normalu, o Aukštelkų kaime remontuoja butą net už 48000 eurų. O  meras net per televiziją rėkia, kaip drįsta  sąraše laukiantieji socialinių būstų neiti gyventi į valdininkų paruoštą „dovaną“.
Manau, šią situaciją turi kuo greičiau pradėti gvildenti teisėsauga ir išsiaiškinti, kokią rolę šiame projekte atliko savivaldybės administracijos direktorė J.Margaitienė, Aukštelkų seniūnė A.Kubilinskienė, meras A.Čepononis ir kiti balsavę bei prisidėję. Ir dar –  savivaldybės paskelbtose nuotraukose matyti brokas. Bet, manau, komisija, norėdama greičiau priduoti objektą,  į tai nekreips dėmesio.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Artutas

    2018 lapkričio 29 at 15:19

    o nesiteirauja gyventojai, kodel neimanoma nusipirkti pvz 1 kamb buto radviliskyje ? Nes pons Lipnevicius supirkineja

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019