Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškiečiai teiraujasi

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei „Kuršėnų krašto žinios” laikraščių leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el.paštu. redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje „Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.
Kodėl kaimo keliai tvarkomi prastai arba iš viso netvarkomi?
Kaimų gyventojų skundų gavau ne vieną dešimtį. Rajone keliai tvarkomi artėjant rinkimams arba jau kaip pats meras nebepravažiuoja – taip ir nutiko vieną kartą netoli Beinoravos. Man būtų gėda, o jis šypsodamasi džiaugiasi, kad tokia kelių būklė. O ką daryti tiems gyventojams, kuriems reikia kiekvieną dieną važiuoti į darbą, jeigu meras net su nauju automobiliu nepravažiuoja? O kelių greideriavimą, manau, vykdo tik „ant popieriaus“ arba apskritai nevykdo, nes žvyrkelių būklė tragiška.
Artėjant rinkimams kaimų gyventojams patarčiau reikalauti iš politikų pažadų, kad jų keliai bus tvarkomi arba asfaltuojami. Tik nesikreipkite į tuos politikus, kurie dešimtmečius kiurkso rajono valdžioje, nes iš jų gausite tik pažadą.
Kodėl rajone sparčiai mažėja gyventojų?
Rajone yra  pensininkų, kurie gauna tik po 157 eurus pensijos, o jų vaikai, matydami tėvų skurdą bei nerasdami gerai apmokamo darbo, išvyksta dirbti į užsienį, vėliau siunčia pinigėlius savo artimiesiems. Gyventojams ypač svyra rankos, kai dauguma smulkių verslininkų vos galą su galu suduria, o rajono valdžia puotauja už mokesčių mokėtojų pinigus, perka prabangias mašinas, vykdo pirkimus už sunkiai suvokiamas kainas. Dar viena problema – rajone trūksta gerai apmokamo darbo.
Dabar rajone daug kalbama apie tai, kad nepasiturintys, socialiai remtini gyventojai neina gyventi į Aukštelkuose suremontuotą bendrabutį…
Čia tai vienas geriausių konservatorių ir socialdemokratų „šutvės“ veiklos pavyzdys. Nuo pradžių: daugiausia konservatorių, socialdemokratų, liberalų ir kitų balsais buvo nuspręsta remontuoti bendrabutį Aukštelkuose, ko pasekoje bus įrengta 14 socialinių būstų beveik už 700000 eurų. Taip, jūs teisingai supratote, suremontuoti – ne pastatyti. Vieno buto remonto kaina – apie 48000 eurų. Meras su šutve tiesiog dumia akis, neva problema, kad likimo nuskriausti žmonės neina gyventi į kaimą už 7 kilometrų nuo Radviliškio. Bet niekas nepamąstė, kaip jiems nusigauti iki darbo vietos Radviliškyje, nes dauguma mašinų neturi, o autobusai važiuoja retai.
Pasiteiravau Darbo biržoje apie laisvas vietas Aukštelkuose,  ir ką – kelerius metus nei vienos registruotos. O aš noriu paklausti, koks ar kokie „gudručiai“ nusprendė remontuoti butus Aukštelkų kaime už buto kainą Vilniuje? Ar rajono taryboje yra mąstančių, ar ne? Manau, kad ne. Gal pinigai aptemdė akis? Tyruliuose Radviliškio rajono savivaldybė pardavinėjo butus po 500 eurų – ir tai jiems normalu, o Aukštelkų kaime remontuoja butą net už 48000 eurų. O  meras net per televiziją rėkia, kaip drįsta  sąraše laukiantieji socialinių būstų neiti gyventi į valdininkų paruoštą „dovaną“.
Manau, šią situaciją turi kuo greičiau pradėti gvildenti teisėsauga ir išsiaiškinti, kokią rolę šiame projekte atliko savivaldybės administracijos direktorė J.Margaitienė, Aukštelkų seniūnė A.Kubilinskienė, meras A.Čepononis ir kiti balsavę bei prisidėję. Ir dar –  savivaldybės paskelbtose nuotraukose matyti brokas. Bet, manau, komisija, norėdama greičiau priduoti objektą,  į tai nekreips dėmesio.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Artutas

    2018 lapkričio 29 at 15:19

    o nesiteirauja gyventojai, kodel neimanoma nusipirkti pvz 1 kamb buto radviliskyje ? Nes pons Lipnevicius supirkineja

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Seniūnijose trūksta informacijos

Avatar

Paskelbta

data

Po naujųjų metų didėjo pensijos, didėjo išmokos už pašalpas, žinoma, kilo ir parduotuvėse kainos. Beje, kainos kilo sparčiau nei pensijos ar pašalpos. Bet ne visi žino, kad kartą per metus galima gauti pašalpą.

Pirmiausiai trūksta informacijos, kas ją gali gauti,o kas negali. Savivaldybėje iš karto yra sakoma, kad viskas surašyta internetiniame puslapyje, tačiau juk ne visi moka naudotis internetu ir ne visi turi tą
internetą.

Radviliškyje ar didesniuose miesteliuose vieni per kitus greičiau sužino, kas, kur ir kaip. Tačiau Radviliškio rajone yra labai atokių kaimukų, kuriuose žmonės neturi nei kompiuterių, nei interneto, o informacijos ne visada ir visur būna iškabinta skelbimų lentose.

Tad kaip kaimo močiutei ir diedukui reikia visa tai sužinoti: interneto neturi, kompiuterio neturi, telefonas – ir tas su „knopkėmis“, o yra taip,
kad ir to telefono visai neturi.

Savivaldybė ir seniūnijos darbuotojai mano, kad jeigu jie yra mokyti, vadinasi, ir kaimukuose žmonės turi viską mokėti ir turėti. Žinau ir pažįstu žmonių po 40-50 metų, kurie nemoka internetu naudotis. Kadangi
pensijas atneša į namus, daugelis nemoka naudotis ir bankinėmis kortelėmis. Ne visi žmonės gali nuvažiuoti ir į miestą.

Ne visi mes tokie esame mokyti kaip valdžiai atrodo, sakytų, nesąmones kalbu, bet tiesa yra tokia, kokia yra. Ir galų gale, jei turi mažas pajamas, nori tik būtiniausiems pirkiniams panaudoti tuos pinigus. O apie internetą ir kompiuterius – tik pasvajoti.

Yra skiriamos vienkartinės pašalpos mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams. Kai šeimoje kiekvienam asmeniui negaunama pajamų po 125 eurus, reikia tiesiog kreiptis į savo seniūnijas, rašyti prašymą ir toks žmogus turėtų gauti pašalpą. Kiekvienas žmogus turi pasiskaičiuoti savo pajamas ir tada kreiptis į savo seniūniją. Seniūnija svarstys, ar jums priklauso ši pašalpa, ar ne.

Žinoma, nesinorėtų, kad tokias pašalpas gautų tie žmonės, kurie jas prageria. Tai turėtų įvertinti seniūnijos darbuotojai, nes tik jie
gali pažinoti savo seniūnijos gyventojus. Taip pat norėtųsi, kad kiekviena seniūnija skelbimų lentose iškabintų informaciją apie pašalpas ir ne tik apie jas. Tokios informacijos tikrai trūksta visose seniūnijose.

Nemanau, kad sunku kartą ar du kartus per metus pakabinti tokią informaciją, nes įstatymai keičiasi dažnai, o ne kiekvienas suspėja sekti bet kokią informaciją. Vienais metais, tarkime, yra mokama pašalpa,o kitais metais jau nebemokama. O gal seniūnijos taupo lėšas iš vargšų žmonių? Visa informacija turi būt teikiama seniūnijose, kur žmogus registruotas

Saulius Taločka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujasis gimnazijos prezidentas – Dovydas Paškauskas

Avatar

Paskelbta

data

Kas geriau gali žinoti apie mokinių norus, tikslus ir iškylančias problemas bei jų sprendimo kelius, jei ne patys mokiniai? Tad 2019 m. gruodžio 19 d. įvyko Lizdeikos gimnazijos mokinių prezidento rinkimai.

Kandidatas D. Paškauskas, surinkęs 83 proc. balsų, 2020 m. sausio 16 d. buvo inauguruotas prezidentu. Susirinkę sporto salėje gimnazistai dar kartą išgirdo apie Dovydą, jo tikslus ir uždavinius, nuveiktus darbus.

Išrinktasis mokinių prezidentas prisiekė būti garbingu imnazijos lyderiu, savo gerais darbais būti pavyzdžiu kitiems, išklausyti kiekvieno gimnazisto nuomonę, aktyvinti mokinių bendruomenę, garsinti gimnaziją ne tik Radviliškio mieste, bet ir Lietuvoje, būti gimnazijos siela.

Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė ir klasių atstovai, sveikindami naująjį prezidentą, linkėjo ryžto, motyvacijos ir sėkmės būnant geru pavyzdžiu kitiems mokiniams. Tikimės, kad šie metai bus darbingi ir kupini idėjų ne tik prezidentui, bet ir visai gimnazijos bendruomenei.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019