Valdančiųjų laivas pamuštas vaikučių pamaitinimu!

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nebuvo pritarta klausimui „Dėl atlyginimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Valdančiųjų daugumos atstovams savivaldybėje parengtam klausimui nepritarė ir tie patys valdantieji. Jie kone vienbalsiai pakluso opozicijos užgriuvusiai kritikai bei argumentams. Kadangi šio sprendimo esmėje glūdi ikimokyklines įstaigas lankančių vaikų maitinimo pabrangimas, tuomet jį galėtume, politiniu aspektu, susieti ir su kitų mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigose besimokančiųjų maitinimu. 

Opozicija nori padėti tėveliams

Radviliškio rajono Vytautas Simelis pristatė sprendimo projektą, kurio palaiminimas numatė ir  ikimokyklinukų vaikų maitinimo ugdymo įstaigose ženklų brangimą. Meras pažymėjo, kad klausimas jau buvo svarstomas komitetuose, tačiau Investicijų ir kaimo reikalų komitetas nepritarė tokiam sprendimo projektui. Šio komiteto pagrindinius nepritarimo argumentus  išdėstė tarybos narys, Lietuvos Regionų partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Pagrindinė priežastis, dėl ko nepritaria politikas tokiam sprendimui ­­– tai maitinimo pabrangimas vaikams, lankantiems ikimokyklines ugdymo įstaigas. Priėmus tokį sprendimą, vaikų tėvams tektų praverti plačiau pinigines ir mokėti net penkiasdešimčia procentų brangiau už vaikų pamaitinimą:

„Mes manome, kad turėtume savivaldybėje rasti lėšų, o ne uždėti papildomus mokesčius tėveliams“ – teigė G. Lipnevičius, nesutikdamas su tokiu administracijos siūlomu sprendimo projektu.

Socdemai keičia savo nuomonę?

Regionų partijai priklausančio tarybos nario argumentus kaip mat „pasigavo“ socialdemokratas Saulius Luščikas. Jis tiesiog antrino Gediminui Lipnevičiui, papildydamas savo poziciją aiškinimu kokia dabar sunki padėtis vaikų tėveliams:

„Čia gi yra mūsų rajono patys mažiausi vaikai“ – teigė S. Luščikas pasitelkdamas politinėms batalijoms žmonių jautriausią vietą. Beje socialdemokratas yra aršus G. Lipnevičiaus oponentas mokyklinių įstaigų maitinimo organizavimo klausime. Juk šie klausimai yra glaudžiai susiję, tačiau lieka neaiškus, toks socialdemokrato susidvejinęs požiūris.  Tarybos posėdžio metu buvo išsakyta ir daugiau nuomonių, nepritariančių tokiam pabrangimui. O štai konservatorė Skaidrė Dišlė mano, kad vaikų maitinimo dotacijoms galima sutaupyti išjungiant gatvių apšvietimą tamsiu paros metu. Taip politikė siūlo paaukoti gyventojų saugumą dėl pigesnio vaikų pamaitinimo. O gal konservatoriai jau įpratę svarbius sprendimus daryti tamsoje? Juk darbai, padaryti tamsiausiose kertėse yra dažniausiai teisėsaugos akiračio taikinyje. Bet tai tik hipotetiškas pastebėjimas analizuojant veiksmus atliktus ne tik rajono tarybos veikloje, bet ir visoje šalyje. Negalime sakyti, kad „naktinė“ mokesčių reforma buvo blogas žingsnis, nes jos niekas po šia diena nepakeitė.

Valdantieji prieš savo projektus!

Grįžtame į tarybos posėdį, kuriame po balsavimo dėl vaikų maitinimo pabrangimo ikimokyklinėse Radviliškio įstaigose, sprendimo projektas buvo atmestas. Tokiam sprendimo projektui nepritarė 20 tarybos narių, atstovaujančių konservatorius, socialdemokratus, „valstiečių“ bei Lietuvos regionų partiją. Po balsavimo norėtųsi sugrįžti trumpam į praeitį. Juk šis sprendimo projektas buvo svarstomas komitetuose. Kadangi komitetų posėdžių vaizdo transliacijos ir įrašai nėra daromi, todėl plati visuomenė negali žinoti kokios diskusijos ir kokie sprendimai buvo ten priimti. Tad belieka pasikliauti mero V. Simelio tartais žodžiais, pristatant šį sprendimo projektą. O meras pareiškė, kad visi komitetai, išskyrus Investicijų ir kaimo reikalų komitetą, pritarė šiam klausimui. Tad kyla natūralus klausimas: kas padarė įtaką daugeliui tarybos narių? Nejau tarybos narys Gediminas Lipnevičius, nuolatos gilindamasis į vaikų maitinimo klausimus, vis tik sugebėjo prisibelsti į užkietiejusias politinių oponentų širdis (ypatingai socialdemokratų) ir jas ištirpdyti akivaizdžiais ir nenuginčijamais argumentais? O gal tie argumentai iš ties nėra tiek tirpdantys akmenis, kiek artėjančių savivaldos rinkimų svarbos suvokimas ir ambicijos, dėl dalyvavimo rajono valdyme?

Keista dviveidystė?

Ateityje viskas susidėlios į vietas ir tą pamatysime, bet norime žinoti čia ir dabar. Todėl vaikų maitinimo klausimas išlieka atviras. Ir mes prie jo grįšime dar ne vieną kartą. Juolab, kad aiškėja atskirų politikų, o ypač socialdemokratų stovykloje, susidvejinimas. Vienu metu politikams rūpi mažiausieji ir siūloma juos pamaitinti naktinio apšvietimo sąskaita, o kitu aspektu socdemai pasirengę taškyti kone milijonines lėšas, kad sugriauti nusistovėjusią mokinių maitinimo tvarką ir nenori aiškintis problemose, kurias patys viešina. Čia iš šalies matosi pigus politikavimas, turintis vienintelį tikslą: manipuliuoti žmonių nuomone vardan savo asmeninių tikslų. Bet tai jau kita tema prie kurios sugrįšime.

Robertas Samuilis

Total
0
Dalinasi
Related Posts