Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškiečiai „nurašė“ konservatorių kandidatę

Avatar

Paskelbta

data

Išvarginusi rinkėjus ir gerokai nukamavusi politikus, ilgai trūkusi rinkimų karštinė pasibaigė. Rinkėjų sprendimu už Lietuvos vairo stos Gitanas Nausėda. Už jį balsavo 65,86 proc. rinkėjų, dalyvavusių II Prezidento rinkimų ture. Be to, dar buvo išrinkti 11 Europos parlamento narių, iš kurių penki perrinkti dar vienai kadencijai.

Svari G. Nausėdos pergalė
Taip politologai ir kiti rinkimų ekspertai apibūdina G.Nausėdos laimėjimą prieš Ingridą Šimonytę, kuriai atiteko 32,86 proc. Išrinktas naujasis Lietuvos Prezidentas pergalę pasiekė visose 60 rinkimų apygardose. Didžiausią palaikymą G. Nausėda gavo Šalčininkų rajone, kur už jį balsavo net 91,91 proc. rinkimuose dalyvavusių žmonių. Mažiausiai – Vilniaus miesto, vos 53,14 proc.
Nenuostabu, kad būtent Vilniaus miesto rinkėjų tarpe konservatorių partijos remiama kandidatė I.Šimonytė surinko 45,71 proc.  Per visą Lietuvą už ją balsavo 446 tūkst. 719 rinkėjų, kai už jos konkurentą balsavusiųjų buvo dvigubai daugiau – 876 tūkstančiai 749 rinkėjai apsisprendė už buvusį SEB banko ekonomistą. Tiesa, laimėtoju pasitikėjo daugiau rinkėjų nei pirmajame ture, o I.Šimonytė surinko mažiau balsų nei prieš dvi savaites vykusiame I ture.
Politikos mokslų ekspertai tai aiškina, kad didesnei daliai žmonių G.Nausėda buvo priimtinesnis kandidatas kaip antras pasirinkimas. Beje, šį ženklų pralaimėjimą Radviliškio rajone galimai lėmė vienos didžiausių Lietuvoje  „Radviliškio krašto bendruomenės“ apsisprendimas palaikyti nepartinį G. Nausėdą, o ne konservatorių proteguotą I. Šimonytę.

Radviliškyje konservatorių kandidatė patyrė sutriuškinimą
Radviliškio rinkimų apygardoje rinkėjai buvo pasyvesni nei visoje Lietuvoje – respublikos vidurkis 53,43 proc. nuo visų registruotų rinkėjų, Radviliškio nesiekė net pusės, tai yra 47,12 proc. Iš 31 tūkst. 485 registruotų rinkėjų balsavo 14 tūkst. 644.
Jei Lietuvoje du trečdaliai balsų atiteko išrinktam Prezidentui, Radviliškyje persvara buvo dar didesnė. Net trys ketvirtadaliai radviliškiečių norėjo Daukanto aikštės šeimininku matyti G.Nausėdą, kuriam atiteko 11 tūkst. 29 balsai. Už rajono mero agituotą I. Šimonytę suskaičiuoti tik 3 tūkst. 635 biuleteniai – 40 balsų mažiau negu per I turą.
Išrinktasis Prezidentas laimėjo visose 28 Radviliškio rajono rinkimų apylinkėse, o labiausiai jį palaikė Pakiršinio ir Palonų apylinkėje. Ten jis atitinkamai surinko 83,84 ir 83,82 proc. balsų. Baisogalos apylinkės 69,44 proc. rinkėjų G.Nausėda buvo geriausias pasirinkimas.
Radviliškiečiai labai stebėjosi tokiais rinkimų rezultatais ir diskutavo, ar  jau konservatoriams Radviliškio rajone ateina galas, nes rinkimų rezultatai rodo, jog šios partijos proteguotos kandidatės  surinkti balsai yra itin menki, lyginant su visos Lietuvos rezultatu.

Lietuva išsirinko atstovus Europos parlamente
Kartu su II Prezidento rinkimų turu vyko ir kova dėl 11 mandatų į Europos parlamentą. 10 partijų, viena koalicija ir 5 visuomeniniai rinkimų komitetai pasiūlė 301 kandidatą.
Beveik ketvirtį milijono (245 tūkst. 918) balsų surinko konservatoriai, kurie padidino turimų mandatų skaičių nuo dviejų iki trijų. Jie atiteks Andriui Kubiliui, Liudui Mažyliui ir Rasai Juknevičienei. Antri liko socialdemokratai su beveik penktadaliu milijono balsų (199 tūkst. 220) ir išlaikė tiek pat – du – atstovus. Jais tapo Europos parlamento senbuvė Vilija Blinkevičiūtė ir pirmą kartą patekęs Juozas Olekas. LŽVS padvigubino mandatų skaičių nuo vieno iki dviejų, kadangi surinko 157 tūkst. 603 balsus. Bronius Ropė liks dar vienai kadencijai, o mandatą iškovojęs Šarūnas Marčiulionis iš karto pareiškė jo atsisakantis. Beje, B.Ropė gavo daugiausiai pirmumo balsų.
Radviliškio rinkimų apygardoje –  jam asmeniškai pasitikėjimą išreiškė net 1 tūkst. 65 rinkėjai. Darbo partija, Liberalų sąjūdis ir Valdemaro Tomaševskio vedama koalicija pelnė po vieną mandatą. Tad Lietuvos rinkėjų sprendimu, Viktoras Uspaskichas, Petras Auštrevičius ir Valdemaras Tomaševskis kol kas liks Europos parlamente. Paskutinį mandatą iškovojo visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ ir jis atiteko Aušrai Maldeikienei. Nedaug trūko Naglio Puteikio vadovaujamai Centro partijai, surinkusiai 4,85 proc. – būtina buvo peržengti 5 proc. ribą norint dalyvauti dėl mandatų paskirstymo.

Radviliškiečių pasirinkimas kitoks
Skirtingai nuo Lietuvos rezultatų, Radviliškio rajono gyventojai daugiausiai pasitikėjo socialdemokratais. Jie surinko 2 tūkst. 846 balsus. Antri liko valstiečiai su 2 tūkst. 764 balsais, o rajono Taryboje didžiausią mandatų skaičių turinti konservatorių partija gavo 2 tūkst. 49 balsus ir liko tik trečia. Reikia pastebėti, kad prieš tris mėnesius vykusiuose Savivaldos rinkimuose konservatoriais pasitikėjo net 5 tūkst. 859 rinkėjai. Ženklus konservatorius palaikančiųjų mažėjimas rajone – signalas merui ir jo bendrapartiečiams, kurie dažnai linksniuojami korupcijos skandaluose. Šiuo metu iš 12 į  Radviliškio rajono savivaldybės tarybą išrinktų konservatorių, E. Mončauskas ir K. Dainius yra  teisiami, E. Pranevičius yra nuteistas už korupciją, o meras A. Čepononis net 8 – erius metus mynė teismų slenkstį dėl korupcijos.
Europos Parlamento rinkimuose dalyvavo 47,12 proc. rinkimo teisę turinčių apygardoje registruotų rinkėjų. Aktyviausiai balsavo didžiausioje Kudirkos apylinkėje, kur balsą atidavė 55,04 proc. Pasyviausi rinkėjai buvo Palonų ir Daugėlaičių apylinkėse – prie urnų ten rinkosi vos 36,75 ir 36,83 proc. Įdomus faktas – Beinoravos apylinkėje net 9 procentai biuletenių buvo sugadinti. Iš 166 balsavusiųjų penkiolika rinkėjai tyčia arba netyčia netinkamai žymėjo balsavimo biuletenius. Mažiausiai sugadintų rasta Pavartyčių apylinkėje  – vos 2,46 proc., kai rajono vidurkis 6,11 proc. (Lietuvos – 5,42 proc.).

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Administracijos direktoriaus pavaduotojo byloje – pertrauka

Avatar

Paskelbta

data


Birželio 17 d.  Šiaulių apylinkės Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė baudžiamojoje byloje atidėjo bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Ernestą Mončauską apgaulingos apskaitos tvarkymu kaltinantis prokuroras Žydrūnas Kungys paprašė teismo leisti pateikti papildomus įrodymus atliekant proceso veiksmus. Tiesa, teismo nutartį galima skųsti per 7 dienas aukštesnės instancijos teismui.

Valstybinį kaltinimą palaikančiam prokurorui kilo pagrįstų abejonių dėl galimų kitų veikų, susijusių su Neformaliojo švietimo lėšų panaudojimu. Sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas E. Mončauskas teisme teigė, kad „yra visi parašai ir viskas suderinta su Savivaldybe“. Galime tik priminti, kad 2016 ir 2017 metais šis sporto klubas gavo didžiausias sumas iš Savivaldybės per NVŠ programas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019