Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Miesto centre prisiekė kariai

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 22 d. Radviliškio mieste, Aušros aikštėje, prisiekė  daugiau nei pusantro šimto Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadovybės Žvalgybos, Prieštankinės kuopų ir Brigados generolo Motiejaus Pečiuliono artilerijos bataliono nuolatinės privalomos karo tarnybos karių.

Priesaikos ceremonijoje dalyvavo daugiau nei pusantro šimto NPPKT karių, kurie tarnybą Brigados „Žemaitija“ kuopose ir artilerijos batalione pradėjo gruodžio 4 d.

Prieš iškilmingą priesaiką kariai žygiavo Radviliškio miesto gatvėmis, dalyvavo Šv. Mišiose.
Po mišių Radviliškio bažnyčioje, kariai garbingai prisiekė tarnauti Lietuvos Respublikai.
Radviliškiečiai turėjo galimybę išgirsti dedikacines salves, atliekamas iš senovinės patrankos. Patranką užtaisinėjo senovine uniforma pasipuošę kariai, o garsios salvės privertė krūptelėti ne vieną iškilmingos ceremonijos dalyvį.

Po iškilmingos priesaikos bei sveikinimo kalbų, karius sveikino artimieji. Kariai, paklausti, ko tikisi iš karinės tarnybos, visi lyg vienas tvirtino: „Norime suvyriškėti, išmokti disciplinos, atsakomybės. Ginti tėvynę – kiekvieno vyro pareiga“.

Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio batalionas įkurtas 2017 m. liepos 1 d. siekiant stiprinti

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ pajėgumus. Šiuo metu artilerijos batalionas dislokuotas Radviliškio mieste.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi