Socialiniai tinklai

Aktualijos

Prasidėjo naujų kolumbariumų statyba Radviliškio miesto kapinėse

Paskelbta

data

Naujosiose Radviliškio miesto kapinėse prasidėjo naujų kolumbariumų statyba. Bus sutvarkytas ir pėsčiųjų takas, esantis šalia jų.

2021 metais planuojama pastatyti du naujus kolumbariumus. Kiekvienas jų turės po 18 nišų (iš viso 36 nišos).

2022 metais planuojama išplėsti kolumbariumų erdvę ir pastatyti šešis naujus kolumbariumus po 18 nišų (bus įrengtos 108 nišos).

Pirmasis kolumbariumas naujosiose Radviliskio miesto kapinėse pastatytas prieš 13 metų. Šiuo metu jis visiškai užpildytas. Planuojama, kad naujas kolumbariumas bus baigtas iki 2021 m. lapkričio mėn.

Šiuo metu vienos nišos vienkartinis mokestis kolumbariume yra 640 Eur. Į nišą telpa keturios urnos. Už šią sumą ant nišos plokštės įrašomi nišoje palaidotų asmenų vardai, pavardės, gimimo ir mirimo datos. Šį mokestį tvirtina Radviliškio rajono savivaldybės taryba.

Šiuo metu Radviliškio miesto naujosiose kapinėse yra suformuota 1 600 naujų kapaviečių, užlaidota apie 250. Tradicinį laidojimo būdą renkasi apie 200 žmonių per metus, iš kurių tik apie 30–40 atvejų prireikia naujų kapaviečių. Žmonės tiek karstus, tiek urnas laidoja ir į jau esamas šeimos kapavietes. Jei per metus  naujas kapavietes pagal dabartinius duomenis renkasi 30-40 atvejų, tai naujų kapaviečių užtektų dar trisdešimčiai metų.

„Džiugu, kad pagaliau bus pradėti  radviliškiečiams taip  reikalingi kolumbariumų statybos darbai“,- sakė „Radviliškio krašto  bendruomenės“ pirmininkas, Tarybos narys G. Lipnevičius.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi