Prasidėjo naujų kolumbariumų statyba Radviliškio miesto kapinėse

Naujosiose Radviliškio miesto kapinėse prasidėjo naujų kolumbariumų statyba. Bus sutvarkytas ir pėsčiųjų takas, esantis šalia jų.

2021 metais planuojama pastatyti du naujus kolumbariumus. Kiekvienas jų turės po 18 nišų (iš viso 36 nišos).

2022 metais planuojama išplėsti kolumbariumų erdvę ir pastatyti šešis naujus kolumbariumus po 18 nišų (bus įrengtos 108 nišos).

Pirmasis kolumbariumas naujosiose Radviliskio miesto kapinėse pastatytas prieš 13 metų. Šiuo metu jis visiškai užpildytas. Planuojama, kad naujas kolumbariumas bus baigtas iki 2021 m. lapkričio mėn.

Šiuo metu vienos nišos vienkartinis mokestis kolumbariume yra 640 Eur. Į nišą telpa keturios urnos. Už šią sumą ant nišos plokštės įrašomi nišoje palaidotų asmenų vardai, pavardės, gimimo ir mirimo datos. Šį mokestį tvirtina Radviliškio rajono savivaldybės taryba.

Šiuo metu Radviliškio miesto naujosiose kapinėse yra suformuota 1 600 naujų kapaviečių, užlaidota apie 250. Tradicinį laidojimo būdą renkasi apie 200 žmonių per metus, iš kurių tik apie 30–40 atvejų prireikia naujų kapaviečių. Žmonės tiek karstus, tiek urnas laidoja ir į jau esamas šeimos kapavietes. Jei per metus  naujas kapavietes pagal dabartinius duomenis renkasi 30-40 atvejų, tai naujų kapaviečių užtektų dar trisdešimčiai metų.

„Džiugu, kad pagaliau bus pradėti  radviliškiečiams taip  reikalingi kolumbariumų statybos darbai“,- sakė „Radviliškio krašto  bendruomenės“ pirmininkas, Tarybos narys G. Lipnevičius.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
3
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts