Šis automobilis „Audi A6” buvo apgadintas slidžioje Progimnazijos – Kotiškių gatvių sankryžoje

Dėl nepabarstyto kelio Šeduvoje – sudaužyti automobiliai

Šių metų sausio 3 d. šeduviškis Artūras pateko į eismo įvykį – 10.32 val., jam 20-30 km/h greičiu važiuojant Progimnazijos gatve, pradėjus leistis į nuokalnę link Kotiškio gatvės, vairuotojas pastebėjo, kad kelio danga yra labai slidi. Stabdomas jo vairuojamas automobilis „Audi A6“ išslydo į sankryžą iš šalutinio kelio į pagrindinį  (iš Progimnazijos gatvės į Kotiškio), kur susidūrė su automobiliu „Audi A4“. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo. Išlipę iš automobilių, eismo dalyviai pastebėjo, kad kelias yra toks slidus, kad juo ne tik važiuoti, bet ir eiti sudėtinga. Kaip sakė Artūras, jam paskambinus į Šeduvos miesto seniūniją ir pasakius, kad nuokalnėje kelias ypač slidus ir nepabarstytas, buvo pažadėta pranešti atsakingiems darbuotojams.

Kelią po nelaimės barstė „rankiniu būdu“

Žmonės pasakoja, kad netrukus po Artūro skambučio į seniūniją atvažiavo inžinierius K. A. Bartkus su dviem darbininkais, kurie išsitraukė iš bagažinės du kibirus su smėliu ir ėmė rankomis barstyti kelią. Esą inžinierius K. A. Bartkus šeduviui Artūrui pasakęs, kad  situaciją apie slidžius kelius seniūnijoje jis žino, tačiau dėl lėšų kelių tvarkymui trūkumo reikia skambinti į Radviliškio rajono savivaldybę ir gauti leidimą barstyti miesto keliukus. Artūras piktinosi, kad seniūnija, nors ir žinodama oro sąlygas, laukia, kol atsitiks nelaimė ir tik tada imasi kelių barstymo.

Po pietų kelią barstė nežinia kam priklausantis traktorius

Šeduviai užfiksavo, kad tik 14.40 val. Progimnazijos gatve pravažiavo traktorius su barstykle. Kam priklauso traktorius ir kieno nurodymu  – seniūnijos ar Šeduvos paslaugų centro – jis barstė gatvę, išsiaiškinti nepavyko. Įmonė „Auridana“ informavo, kad jų transportas tą dieną kelių nebarstė.

Seniūnė aiškino, kad pabarstytą mišinį nuplovė lietus

Šeduvos miesto seniūnė Edita Mančiauskė, paklausta, ką seniūnija daro, kai gatvėse slidinėja gyventojai ir daužomi automobiliai, atsakė, kad 2022 m. sausio 3 d. nuo ryto Šeduvos gatvės pradėtos barstyti. Esą nuo ryto intensyviai lijo ir kelių barstymo darbai nedavė teigiamų rezultatų, nes lietus nuplovė pabarstytą mišinį. Pasak seniūnės, barstymo darbai buvo kartojami ir vėliau, jau nustojus lyti. E. Mančiauskė pripažino, kad tą dieną sudėtinga situacija buvo visoje Lietuvoje, tačiau kažkodėl seniūnė nusprendė, kad pirmadienį nebuvo poreikio kviesti įmonę, kuri pagal laimėtą konkursą barsto kelius Šeduvoje – A. Gaidžiūno įmonė „Auridana“, nes esą slidžių kelio atkarpų nebuvo daug. Taip pat seniūnė paneigė ir kalbas, kad kelių barstymui reikalinga gauti savivaldybės pritarimą. Pasak jos, seniūnijos inžinieriaus K. A. Bartkaus pasakyti žodžiai negali būti tiesa. Kas sakė tiesą, paliekame spręsti Jums.

Šeduviai jokio lietaus nepastebėjo

Kaip sakė Šeduvos gyventojas Artūras ir kas matyti iš skaitytojo atsiųstų redakcijai nuotraukų, gatves jau po eismo įvykio barstė seniūnijos darbuotojai „rankiniu būdu“, ką vėliau ir patvirtino seniūnė. Tik kilo abejonių dėl seniūnės teiginių, kad pabarstytą ant kelių smėlį ar mišinį esą nuplovė smarkus lietus, nes, pasak šeduvių, tą sausio 3-osios rytą jokio lietaus nebuvo, juo labiau tokio, kuris galėtų nuo kelio nuplauti pabarstytą smėlį ar kitokį kelių barstymui skirtą mišinį.

Seniūnė nusprendė, kad pagalbos Šeduvos gatvių barstymui nereikia

Paskambinus į A. Gaidžiūno įmonę „Auridana“, išsiaiškinti dėl kelių barstymo Šeduvoje iš karto nepavyko, kadangi atsiliepusi ir neprisistačiusi įmonės darbuotoja negalėjo atsakyti, ar įmonės transportas tą dieną barstė gatves Šeduvoje. Ji piktinosi, kodėl įmonei yra skambinama – esą į visus su kelių barstymu susijusius klausimus turi atsakyti seniūnija, o įmonės „Auridana“ transportas vyksta barstyti kelių tik tada, kai seniūnija nurodo. Vėliau iš įmonės gautas atsakymas, kad nei sausio 3 d., nei sausio 4 d. „Auridana“ kelių nebarstė nei vienoje seniūnijoje, kadangi nebuvo jokio iškvietimo. Pasak įmonės atstovo, kai yra nedaug slidžių vietų, seniūnijos pačios savo pajėgomis pasibarsto kelius arba naudojasi  paslaugų centro paslaugomis.

Prašo pakeisti kelių žymėjimą

Šeduvos miesto gyventojai kaip vieną saugumo kelyje klausimų iškėlė ir gatvių žymėjimą ženklais. Buvo išreikštas pageidavimas, kad Progimnazijos gatvė būtų pažymėta kaip pagrindinis kelias, o Kotiškio – kaip šalutinis. Šiuo metu gatvės žymimos atvirkščiai. Tai gyventojams yra nepatogu. Šeduvos miesto seniūnė E. Mančiauskė patvirtino, kad buvo gautas žodinis gyventojų prašymas dėl kelio ženklų Progimnazijos ir Kotiškio gatvių sankryžoje sukeitimo. Iš Radviliškio rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos gautas atsakymas, kad sukeisti kelio ženklus yra netikslinga, nes tai sukeltų grėsmę saugiam eismui. Gyventojai žada rankų nenuleisti, rinkti parašus ir į valdžios rūmus kreiptis pakartotinai, kad problema pasidomėtų išsamiau, ne tik prieš rinkimus.

Ar Šeduvos miesto gatvės iš tiesų buvo rūpestingai barstomos ir ar iš tiesų slidžių kelio atkarpų pirmadienį, sausio 3 d., buvo nedaug, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai. Primename, kad apie slidžius seniūnijos kelius galite informuoti savo gyvenamosios vietos seniūniją arba dėl situacijos paviešinimo pranešti savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai telefonu 8 606 82 602 arba el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt

Ieva Kučaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts