Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečiai – respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ dalyviai

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos penktokai, lydimi klasės auklėtojos, gruodžio 13 d. dalyvavo respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje. Projektą inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, organizavo ir vykdė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi. Projektas ,,Kultūrų ratas“ vykdomas antrus metus, bet šiemet pirmą kartą tapo respublikiniu. Jame dalyvavo daugiau kaip 200 mokinių iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Vienas iš projekto uždavinių – supažindinti mokinius su tautų, gyvenančių Lietuvoje, savitumu, tradicijomis, kultūrų įvairove.

Mūsų mokyklos penktokai, dar spalio mėnesį nutarę dalyvauti projekte, pasirinko pristatyti Lietuvos nacionalinę mažumą – karaimus. Jie atliko nelengvą kūrybinį darbą: patys, padedami klasės auklėtojos, pasisiuvo karaimų tautinius drabužius ir iškepė mielinių kibinų, kurie yra karaimų nacionalinis patiekalas. Kartu su klasės auklėtoja vaikai parengė fotomontažą apie nuveiktus darbus ir išsiuntė į Vilnių, į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą.

Baigiamajame projekto renginyje, kuris vyko  Kėdainių krašto muziejaus daugiakultūriame centre, penktokai pristatė pačių pasiūtus karaimų tautinius drabužius, pasakojo ir rodė nuotraukas, kaip juos siuvo. Taip pat mūsiškiai daugeliui šventės dalyvių padovanojo po dailiai apipavidalintą karaimų nacionalinio patiekalo – mielinių kibinų –  kepimo receptą.

Šventėje penktokai klausėsi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pilietinio ugdymo skyriaus metodininkės Rasos Krakauskienės sveikinimo žodžių, kitų kalbėjusiųjų minčių apie projektą ,,Kultūrų ratas“, padedantį puoselėti tautinę toleranciją daugiakultūrėje Lietuvos erdvėje. Buvo įdomu stebėti, kaip mokiniai iš visos Lietuvos pristato nacionalines mažumas – totorius, karaimus, ukrainiečius, latvius, romus ir kitas. Labai patiko Visagino kultūros centro teatralizuotas pasakojimas artėjančių šv. Kalėdų tema, kuriame jungėsi lėlių teatras, dainos, tautiniai muzikos instrumentai.

Visiems edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ dalyviams įteikti specialūs pažymėjimai, vaikus rengusiems mokytojams – padėkos už daugiakultūrio Lietuvos paveldo skleidimą, tautinės savimonės ugdymą ir tolerancijos puoselėjimą. Be projekto dalyvio pažymėjimų, penktokai parsivežė ir dovanų: kiekvienas gavo po žaidimą ,,Vyčio pulkas“, visai klasei skirtas stalo žaidimas ,,Dixit: Odyssey“, kuriuo patikrinamas žaidėjų kūrybingumas, bei saldumynai.

Edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamsis renginys – graži ir prasminga šventė, sukvietusi į Vidurio Lietuvą moksleivius iš Vilniaus, Kauno, Trakų, Kaišiadorių rajono, Panevėžio, Šiaulių, Raseinių rajono ir kitų šalies mokyklų, kad pabūtų kartu, pabendrautų, papasakotų apie save, pasidžiaugtų išsaugota tautinių mažumų kultūra.

 

Roma Buivydienė,

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 5 klasės auklėtoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi