Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pradingę Šeduvos miesto šaligatviai

Avatar

Paskelbta

data

 Skaitytojai rašo


Pradingę Šeduvos miesto šaligatviai


Greitai bėga dienos: čia rytas, o čia, jau žiūrėk, ir jau vakaras. Buvo vieni metai, o ne už kalnų ateis ir kiti. Šeduvos mieste yra daug neatliktų darbų, kurie prašyte prašosi būti pabaigtais. Tai  šaligatviai.
Vadovaujant seniūniui K. Dočkui buvo klojami šaligatviai miesto centre ir link Šeduvos gimnazijos. Bet dėl kažkokių priežasčių Pilies g. vienos pusės šaligatvio plytelės „perlipo“ į kitą pusę, kur gyvena buvęs seniūnas, o  dabar seniūnaitis. O kita pusė taip ir liko nesutvarkyta. Tad einant šiuo šaligatviu turi žiūrėti gerai po kojomis, nes kitaip gali likti be dantų ar nubrozdintom kojom.

Kadangi keičiasi metai, keičiasi ir mūsų seniūnai. Dirbant naujam, energingam, jaunam seniūnui J. Pranui buvo išklotas plytelėmis Vytauto g. šaligatvis, vedantis Šeduvos miesto kapinių link ir iki garsaus „Velnių“ malūno. Mūsų dirbantis seniūnas  J. Pranys gyvena taip pat sutvarkytoje gatvėje.

Nei buvęs seniūnas K. Dočkus, nei dabartinis seniūnas J. Pranys kažkodėl nematė ir nemato problemos Panevėžio gatvėje. Šios gatvės problema yra ta, kad yra keliasdešimt metrų pradingęs šaligatvis. Jis apaugęs žole ir kažkokiais krūmais. Žmonės, eidami į Šeduvą nuo Raudondvario pusės ir atgal, turi eiti tą atkarpą Panevėžio g. važiuojamąja dalimi, kuria eiti nėra saugu.Tiek vaikai, tiek suaugę žmonės eidami rizikuoja savo gyvybę. Kažkodėl šios problemos nemato ir Šeduvos miesto inžinierius komunaliniam ūkiui K. Bartkus, kuris kasdien važinėja  ta gatve į darbą ir atgal. O gal tiesiog nėra noro, valios ar ryžto sutvarkyti šią šaligatvio atkarpą?

Bet noro yra kitiems dalykams padaryti, tai  yra praplėsti aikštelę prie „Retromobile“muziejaus  ir sutvarkyti aplinką. Labai norėtųsi, kad būtų atsižvelgiama į žmogaus nuomonę ir pasiūlymus.

 

V. Andrejauskas, „Radviliškio krašto bendruomenės“
Šeduvos skyriaus vadovės pavaduotojas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi