Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Iš ,,Pavartyčių bendruomenės“ šalinami nariai

Avatar

Paskelbta

data

Iš „Pavartyčių bendruomenės“ pašalinti nariai kreipėsi į „Pavartyčių bendruomenės“ pirmininkę Ireną Gvazdauskienę norėdami gauti protokolo kopiją, kurioje turi būti įvardintos pašalinimo priežastys ir patvirtintas pašalinimas. Pirmininkė ragelio nekėlė, tačiau parašė žinutę: „Prašau visus klausimus pateikti raštu ir apsvarsčiusi Valdyba  pateiks atsakymus“. Pašalintieji iš bendruomenės kreipėsi prašymu: „Prašome protokolo kopijos, kurioje patvirtinta, kad esame pašalinti iš asociacijos „Pavartyčių bendruomenė“ ir įvardintos pašalinimo priežastys“. Išsiuntus prašymą, buvo paklausta pirmininkės I.Gvazdauskienės, kada būtų galima tikėtis atsakymo, ji parašė: „Po savaitgalio“,  bet po savaitgalio sulaukta žinutės su kvietimu: „Kviečiu šiandien, 20 val., į valdybos posėdį  pokalbiui“.

Valdybos posėdyje pašalintų narių laukė visi valdybos nariai: Irena Gvazdauskienė, Ona Gabenienė, Danutė Briedienė, Ramutė N., Sigitas Mikutis ir Kęstutis G. Atėjus į posėdį buvusiems nariams valdybos narių klausimai buvo tokie: „Kodėl nesikuriate savo bendruomenės?“, „Kam reikėjo rašyti straipsnį?“, „Ko siekiate?“ ir pan. Pokalbio metu nariai paprašė protokolo kopijos, tačiau valdybos nariai atsisakė ją pateikti, nes neva nesulaukė pasiaiškinimų. Diskusija truko neilgai, nes žmonės suprato, kad tai beprasmė diskusija ir išėjo. Po kiek laiko buvęs narys dar kartą žinute pasiteiravo, kada galėtų tikėtis protokolo kopijos, pirmininkė parašė: „Tai, kad neatsakėte į klausimus ir kalbėti nenorėjote“. Iš bendruomenės pašalintas žmogus pirmininkei atsakė:  „Aš neprivalau atsakinėti, nes ne teisme esu. Jūs nusprendėte, kad elgiuosi neteisingai ir pašalinote iš bendruomenės, jūs turite pagrįsti pašalinimo priežastis“. Į tai pirmininkė atsakė: „O kas sakė, kad išmestas?“ Ši žinutė sukėlė žmonėms abejonių – gal Valdyba tiesiog permąstė savo elgesį, pabijojo teismo ir nusprendė nebešalinti narių iš bendruomenės, o gal tai laiko tempimas, kad sueitų senaties terminas? Pašalintų narių nuomone, šia žinute duodama suprasti, kad narys nepašalintas.

Tiek bendruomenės nariai, tiek gyventojai dėl valdybos narių elgesio nusprendė rinkti gyventojų parašus po prašymu: „Prašome asociacijos „Pavartyčių bendruomenė“ pirmininkės Irenos Gvazdauskienės ir valdybos narių pasitraukti iš savo pareigų dėl asociacijos „Pavartyčių bendruomenė“ įstatų nesilaikymo, taip pat prašome pirmininkės ir valdybos narių priimti žmones, norinčius įstoti į asociaciją „Pavartyčių bendruomenė“, sušaukti visuotinį susirinkimą, kad būdami nariais turėtų galimybę išsirinkti kitą pirmininką ir valdybos tarybą“. Po šiuo prašymu pasirašė 103 gyventojai, tarp  jų – nemaža dalis esančių bendruomenės narių. Deja, gyventojai nebuvo išgirsti. Sausio mėnesį įvykusio susirinkimo metu dar kartą buvę nariai paklausė, ar jie dar bendruomenės nariai, ar ne? Taip pat domėjosi, kodėl jie negauna žinučių, kaip kiti nariai, apie susirinkimus. Pirmininkė atsakė: „Nes esate išbraukti“. Žmonės buvo apstulbę – vyksta žaidimas „Pašalintas – nepašalintas“. Žmonių manymu, jie klaidinami, kad būdami netikri negalėtų kreiptis į teismą. Buvę nariai pašalinimo protokolo kopijos taip ir nesulaukė nuo spalio mėnesio iki šiandien.

Susirinkimo buvo klausiama dėl 103 gyventojų kreipimosi į pirmininkę ir valdybos narius, kuris buvo nusiųstas į pirmininkes elektroninį paštą lapkričio mėnesį. Į šį prašymą pirmininkė I.Gvazdauskienė  atsakė: „Nieko nepakeisit, siuntinėkit ir toliau, nebūkit juokingi“.

Ką dar galima pridurti?  „Pavartyčių bendruomenės“ valdybos narių įžūlumui ribų nėra…

Pavartyčių kaimo informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi