Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pirmą kartą Lietuvoje pritaikytas naujas kriminalistinis metodas – kraujo pėdsakų rašto tyrimas, padėjo identifikuoti nužudymu įtariamą asmenį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančia prokurore baigė tirti ir  teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje  kolegos nužudymu kaltinamas 50-metis Pakruojo rajono gyventojas.

Balandžio 11-osios naktį pagal iškvietimą į Pakruojo rajone esantį Guostagalio  kaimą atvykę policijos pareigūnai viename gyvenamajame name rado du vyrus. Vienas jų buvo neblaivus, o kitas gulėjo fotelyje be gyvybės ženklų su peiliu krūtinėje.

Tyrimo duomenimis, vyrai, susitikę po darbų, vakarojo ir vartojo alkoholį. Namo šeimininkui, kuris pats ir iškvietė pareigūnus, nustatytas 2.48 promilių girtumas. Jis teigė nežinantis, kas galėjo atsitikti nukentėjusiajam, nes nieko neprisimena, kadangi miegojo. Vyras tikino, jog jie nebuvo susipykę.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo tiriamos įvairios mirties versijos, tarp jų – ir savižudybė. Savižudybės versija buvo atmesta po specialistų tyrimo, kuris paneigė faktą, kad asmuo galėjo susižaloti pats. Šį tyrimą atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistai kartu su kolegomis iš Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro. Jie pirmą kartą atliko iki šiol mūsų šalyje dar nenaudotą kriminalistinį metodą -kraujo pėdsakų rašto tyrimą.

Kraujo pėdsakų rašto tyrimas gali padėti nustatyti  nusikaltimo aplinkybes ir atkurti įvykius nusikaltimo vietoje, pvz., smūgiai suduoti stovinčiam ar gulinčiam asmeniui, kiek smūgių suduota ir panašiai. Kraujo pėdsakų ant drabužių tyrimas gali padėti patvirtinti arba atmesti liudytojų, įtariamųjų, nukentėjusiųjų parodymus. Pvz., galima nustatyti, ar kraujo pėdsakai ant įtariamojo drabužių atitinka įtariamojo asmens parodymus įvykio vietoje (siekiant nustatyti, kur asmuo buvo ir ką darė nusikaltimo vietoje).

Taigi, būtent, atliktas nukentėjusiojo ir įtariamojo kraujo pėdsakų rašto tyrimas šioje nužudymo byloje padėjo nustatyti, kad  nukentėjusysis buvo nužudytas sugėrovo, t. y., namo šeimininko, nors pastarasis tyrėjams dėl buvusio girtumo nesuteikė jokios informacijos apie įvykį.

Už šį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019