Socialiniai tinklai

Aktualijos

Draugiškumo savaitė

Avatar

Paskelbta

data

Kiekvienais metais kovo pabaigoje Vaikų linija inicijuoja „Veiksmo savaitę be patyčių“. Kovo 20-24 dienomis prie visuotinės akcijos prisijungė ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras. Socialinė pedagogė Silva Bosienė ir specialioji pedagogė Justina Pundzienė organizavo veiklas, kuriomis siekta gerinti mokinių tarpusavio santykius, mokyti spręsti problemas, formuoti bendražmogiškas vertybes. 

 

Pirmąją akcijos dieną centre paskelbtas Draugiškiausio mokinio ir Draugiškiausios mokinės rinkimų startas. Grupių auklėtojai vedė pokalbius apie draugiškumą, tarpusavio bendravimo normas bei taisykles ir taip padėjo mokiniams apsispręsti, kas centre  vertas draugiškiausio titulo.

Kovo 21 dieną tikslinėms grupėms organizuotos diskusijos apie asmeniškai išgyventas situacijas. Peržiūrėję filmuotą medžiagą, kurioje jaunuolius kalbina Lietuvos scenos žvaigždės, centro mokiniai ant lapelių surašė sudėtingas savo gyvenimo akimirkas, kuomet susidūrė su sunkumais – šeimos problemomis, nesutarimais su bendraamžiais, patyčiomis, papasakojo, kaip jie jautėsi, ką išgyveno, kokios pagalbos tikėjosi ir iš kur jos sulaukė. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusiją, reiškė savo nuomonę, dalinosi panašiais išgyvenimais, patarimais.

Kitą dieną organizuoti geriausio centro mokinio ir mokinės apdovanojimai. Centro direktorius Jonas Pravilonis daugiausiai balsų surinkusiems mokiniams Ievai Pučkutei ir Arvydui Bražui padėkojo už rodomą draugiškumą, aktyvumą ir įteikė saldžias dovanas.

Paskelbti ir kiti į draugiškiausių penketuką patekę mokiniai: Diana Pantelaitytė, Monika Girdenytė, Lina Jonaitytė, Andželika Kirilesku, Greta Petraitytė, Marytė Švobaitė, Modestas Kalinauskas, Gintaras Valancevičius,  Deivydas Latanauskas,  Darius Batvenkovas, Mindaugas Valancevičius.

Renginio vedėja specialioji pedagogė Justina Pundzienė atkreipė dėmesį, jog įvardinti gerąsias žmogaus savybes, pagirti jį, pasakyti gerą žodį nėra lengva. Dažniau žmonės linkę pamatyti ir pašiepti ydas, trūkumus. Tad po apdovanojimų visi mokiniai paskatinti prisiminti gerąsias žmogaus savybes, paieškoti gerumo žodžių, kuriuos dažniau galėtume sakyti vieni kitiems. Mintis „sutupdę“ ant spalvotų balionų, centro ugdytiniai jais papuošė „Gerų žodžių medį“.

Savaitės renginiai tęsėsi ir kovo 23 dieną. Prieš pamokas mokiniai būriavosi centro kiemelyje. Čia, susikibę rankomis,  suformavo šios savaitės ir, tikimės,  visų metų draugiškumo ir vienybės simbolį.

Paskutiniąją akcijos dieną visi norintys rinkosi į filmo peržiūrą. Rodyta įkvepianti Nick Vujicic gyvenimo istorija, kurioje pats Nikas pasakoja apie savo gyvenimo sunkumus, priešišką žmonių požiūrį, nuostatas ir užsispyrimą, kuris jam padėjo pasiekti fiziškai sveikam žmogui sunkiai suvokiamus tikslus.

Įdėmiai peržiūrėję filmą, mokiniai buvo kupini emocijų, nuostabos ir jaudulio. Tikimės, jog šis „Veiksmo savaitės be patyčių“ akcentas padės siekti tikslo – ugdyti sąmoningą, kitus gerbiančią ir gyvenimo sunkumus gebančią įveikti asmenybę.

 

                                                                               Specialioji pedagogė Justina Pundzienė

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventės aidai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – kiekvienais metais, likus 100 dienų iki egzaminų, trečiakursiai, mokytojai, auklėtojai, draugai kviečiami į Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę.

Siekiant atsakingai saugoti savo ir kitų sveikatą šiemet šventė surengta nuotoliniu būdu. Smagu, kad ji tapo nemažiau emocinga ir įsimenanti.

Šilti šventės vedėjos specialiosios pedagogės žodžiai ir vaizdo filmukas apie trejus metus mokykloje sujaudino ne vieną: tie daug čia patirta, sužinota, keliauta, sportuota. Centro direktoriaus, pavaduotojos ugdymui, praktinio mokymo vadovo, profesijos mokytojų, auklėtojų nuoširdūs palinkėjimai palietė ne vieno mokinio ir mokytojo širdį, išriedėjo ašara. Mokinių pasisakymuose – mieli prisiminimai iš centro gyvenimo, padėka mokytojams ir auklėtojams, ateities planai.

Nesvarbu, kad šventė nuotolinė, kad nebuvo galimybės apsikabinti, paspausti ranką, įteikti gėlės žiedą. Ji tikrai nuoširdi, įsimenanti, kviečianti tolimesniam keliui į pasirinktą profesiją.

Centro informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje abiturientų ir absolventų šventė

Avatar

Paskelbta

data

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenė rinkosi į virtualią Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę. Šventė kiek neįprasta, ne tokia, prie kokios esame įpratę, tačiau nemažiau reikšminga. Dvyliktokai pažymėjo šimto dienų laiką, likusį iki brandos egzaminų. Trečio kurso mokiniai – Paskutinio skambučio šventę, po kurios jų pamokos mokykloje baigėsi, o iki finišo tiesiosios – tai yra kompetencijų vertinimo egzaminų – liko tik praktikos atlikimas darbo vietose.

Renginyje netrūko gražių žodžių, palinkėjimų ir sveikinimų. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė linkėjo mokiniams sėkmės ir džiaugėsi jaunuolių gebėjimu prisitaikyti prie nuotolinio mokymo. Pirmo kurso mokiniai įteikė abiturientams Šimtadienio kalendorių, padėsiantį neprarasti laiko nuovokos. Absolventai perskaitė savo „testamentą“ ir įteikė atminimo dovaną mokyklai. Gražius žodžius vieni kitiems skyrė ir patys mokiniai, ir administracijos darbuotojai, ir grupių vadovai. Galima tik pasidžiaugti, kad virtualus bendravimas, neatima galimybės švęsti mums svarbias šventes ir leidžia neprarasti svarbaus bendrystės jausmo.

Linkime savo abiturientams ir absolventams nepamiršti, kad gyvenimas yra dinamiškas: siekimai ir tikslai keičiasi, bet svarbiausia – suprasti, kas Jums teikia laimę. Džiaukitės darydami tai, kas Jums patinka, ir gerbkite save už tai, kad sugebate džiaugtis ir suprantate, ko trokštate.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi