Socialiniai tinklai

Aktualijos

Per dvejus metus Šiauliuose nežuvo nė vienas eismo dalyvis

Avatar

Paskelbta

data

Kai naujienų tarnybos kasdien praneša apie skaudžias nelaimes šalies keliuose, Šiaulių apskrities policija informuoja, kad jau dvejus metus
iš eilės Šiauliuose nežuvo nė vienas eismo dalyvis.

Gerėjančią eismo situaciją miesto gatvėse lemia keli veiksniai. Tai ir besikeičianti vairuotojų kultūra, gyventojų sąmoningumas, taip pat glaudus savivaldybės, policijos, ugdymo įstaigų bendradarbiavimas.

Policijos pareigūnai su savivaldybės darbuotojais kiekvieną mėnesį renkasi į komisiją, kurioje sprendžia ir teikia pasiūlymus dėl eismo organizavimo mieste. Praėjusiais metais taikyta daug techninių priemonių gerinant miesto infrastruktūrą – sankryžose renovuoti šviesoforai, pėsčiųjų perėjose įrengti kryptiniai apšvietimai, kai kuriose gatvėse atsirado pėsčiųjų salelės, kai kur pagerintas gatvių apšvietimas, atsižvelgiant į situaciją pakeistas leidžiamas greitis.

Institucijų tarpusavio bendradarbiavimas buvo įvertintas šalies mastu. Praėjusiais metais savivaldybių apdovanojimuose Susisiekimo ministerija Šiaulių miesto savivaldybei įteikė „Auksinės krivulės“ apdovanojimą už pažangą gerinant eismo saugumą.

Policijos pareigūnų aktyviai vykdoma prevencinė veikla jauniausius eismo dalyvius nuo mažens ragina atsakingai elgtis gatvėje ir taip išvengti eismo nelaimių. Pernai Saugaus eismo klasėje apsilankė beveik 1,5 tūkst. mokinių. Pareigūnai surengė 23 prevencinius renginius. Vienas iš jų – akcija žuvusiųjų dienai keliuose atminti, kurios metu miesto centre degė žvakelės ir šalia buvo padėta batų pora, lyg prisiminimas tų, kurių netekome.

Nors eismo situacija gerėja, tačiau Kelių policijos tarnybos pareigūnai Šiauliuose vis dar skaičiuoja 46 juodąsias dėmes. Tai avaringiausios miesto vietos, kuriose buvo sužaloti ar žuvo žmonės.

2016 m. Šiauliuose žuvo 1, 2015 ir 2014 m. – po 3 žmones, 2001 m. -10.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019