Socialiniai tinklai

Aktualijos

Per dvejus metus Šiauliuose nežuvo nė vienas eismo dalyvis

Avatar

Paskelbta

data

Kai naujienų tarnybos kasdien praneša apie skaudžias nelaimes šalies keliuose, Šiaulių apskrities policija informuoja, kad jau dvejus metus
iš eilės Šiauliuose nežuvo nė vienas eismo dalyvis.

Gerėjančią eismo situaciją miesto gatvėse lemia keli veiksniai. Tai ir besikeičianti vairuotojų kultūra, gyventojų sąmoningumas, taip pat glaudus savivaldybės, policijos, ugdymo įstaigų bendradarbiavimas.

Policijos pareigūnai su savivaldybės darbuotojais kiekvieną mėnesį renkasi į komisiją, kurioje sprendžia ir teikia pasiūlymus dėl eismo organizavimo mieste. Praėjusiais metais taikyta daug techninių priemonių gerinant miesto infrastruktūrą – sankryžose renovuoti šviesoforai, pėsčiųjų perėjose įrengti kryptiniai apšvietimai, kai kuriose gatvėse atsirado pėsčiųjų salelės, kai kur pagerintas gatvių apšvietimas, atsižvelgiant į situaciją pakeistas leidžiamas greitis.

Institucijų tarpusavio bendradarbiavimas buvo įvertintas šalies mastu. Praėjusiais metais savivaldybių apdovanojimuose Susisiekimo ministerija Šiaulių miesto savivaldybei įteikė „Auksinės krivulės“ apdovanojimą už pažangą gerinant eismo saugumą.

Policijos pareigūnų aktyviai vykdoma prevencinė veikla jauniausius eismo dalyvius nuo mažens ragina atsakingai elgtis gatvėje ir taip išvengti eismo nelaimių. Pernai Saugaus eismo klasėje apsilankė beveik 1,5 tūkst. mokinių. Pareigūnai surengė 23 prevencinius renginius. Vienas iš jų – akcija žuvusiųjų dienai keliuose atminti, kurios metu miesto centre degė žvakelės ir šalia buvo padėta batų pora, lyg prisiminimas tų, kurių netekome.

Nors eismo situacija gerėja, tačiau Kelių policijos tarnybos pareigūnai Šiauliuose vis dar skaičiuoja 46 juodąsias dėmes. Tai avaringiausios miesto vietos, kuriose buvo sužaloti ar žuvo žmonės.

2016 m. Šiauliuose žuvo 1, 2015 ir 2014 m. – po 3 žmones, 2001 m. -10.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019