Gyventojai skundžiasi Socialiniams būstams skirtas namas Aukštelkuose – jų kaimynų siaubas?

Radviliškio rajono Aukštelkų kaimo gyventojai, nebeapsikentę seniai kamuojančių problemų, kreipėsi į redakciją. Netoliese gyvenantys aukštelkiškiai skundėsi, kad socialiniame būste, esančiame Taikos g. 10, Aukštelkuose, nuolat vyksta išgertuvės, keliamas triukšmas. „Nebemiegame nei dieną, nei naktį“, – skundėsi ligų ir kitų bėdų prispausti žmonės, kurie sakė, kad niekas nepadeda su socialiai remtinais, bet girtaujančiais, žmonėmis susikalbėti. Esą jau ilgą laiką niekas nesikeičia ir savivaldybės suremontuotame name nuo triukšmo net sienos dreba.

Klausimas savivaldybės administracijai

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėją Rasą Miškinienę bei administracijos direktorės pavaduotoja Justiną Pranį, kadangi direktorė Jolantą Margaitienė pošventiniu laikotarpiu nedirbo, kaip paaiškėjo, R. Miškinienė taip pat savo pareigas laikinai perleido kitai darbuotojai. Jų paklausėme, ar savivaldybei žinoma apie minėtą problemą; jeigu taip, ar ėmėsi kokių nors priemonių, o jeigu ne – ar ta problema bus sprendžiama.

Administracija žino, stengiasi, bet problemos išlieka

Gautame savivaldybės administracijos vardu pateiktame atsakyme informuojama, kad šiame daugiabutyje susiklosčiusi situacija yra žinoma. Esą nuo 2022 m. liepos mėnesio policiją šį daugiabutį lankė daug kartų – pradėtos administracinės teisenos procedūros dėl viešosios tvarkos nusižengimų (muštynės, girtavimas) ir vienas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, tačiau pranešimų dėl keliamo triukšmo nebuvo gauta. Su rizikos grupėje esančiomis šeimomis dirba Socialinių paslaugų centro darbuotojai ir vaikų teisių specialistai. Gyventojams, kuriuos poilsio valandomis trikdo triukšmas, savivaldybės administracija patarė skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir kviesti policiją, kad apramintų išgertuvių dalyvius.

Išeities nėra?

Nors savivaldybės administracijos atsakyme pranešama, kad situacija socialiniame būste nuolat stebima ir imamasi visų galimų, teisės aktais numatytų, veiksmų, kažkodėl tai neatrodo veiksminga. Tokiais atvejais, kai niekas nepadeda, turbūt reikia galvoti apie kitokių priemonių taikymą, pvz., iškeldinimą iš socialinio būsto? Kaip manote, mieli skaitytojai?

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotr.

Total
14
Dalinasi
Related Posts