Įsimintinas susitikimas Žaislotekoje

 Radviliškio viešosios bibliotekos Žaisloteka tęsia popiečių ciklą „Mūsų bibliotekos gimtadienis“.  Tai – susitikimai su buvusiais darbuotojais.  Lietingą liepos 13 dieną čia svečiavosi ilgametė bibliotekos darbuotoja, kraštotyrininkė, literatė Pranciška Kazlauskaitė. Ji bibliotekai vadovavo 1975–1978 ir 1981–1984 metais. Vėliau aktyviai darbavosi kraštotyros baruose, dalyvavo kraštotyrinėse ekspedicijose, kaupė medžiagą apie Radviliškio rajoną.

Pokalbis su viešnia prasidėjo jos eilėraščiu „Aš – bibliotekininkė“, kurį perskaitė lankytoja Liepa Mikalauskaitė. Pranutė dalijosi prisiminimais apie savo vaikystę, mokyklinius metus, lietuvių literatūros mokytoją Stasį Anglickį. Pasakojo vaikams apie dalyvavimą kraštotyrinėse ekspedicijose, veiklą Tėviškėnų klube, Jono Marcinkevičiaus muziejuje, atsakė į klausimus. Ne veltui Pranutė buvo vadinama „vaikščiojančia enciklopedija“.

Liga pakeitė jos gyvenimą, bet Pranutė nedejuoja, nesiskundžia. Prenumeruoja spaudą, domisi krašto naujienomis. P. Kazlauskaitės kūrybos knygelių, jos surinktą leidinuką apie Radviliškio praeitį, sukauptus metraščius, bibliotekos istoriją, fotonuotraukų vaikai galėjo pamatyti  parodoje. O popietę Pranutė baigė, padeklamuodama savo kūrybos eilėraštį, palinkėdama vaikams niekada nepamiršti gimtojo krašto, savo namų. Ir dar apdovanojo juos saldžiomis dovanomis.

 

Žaislotekos informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts