Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pavartyčių kaime – gandro gelbėjimo operacija

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone esančiame Pavartyčių kaime ant aukšto kamino lizdą susisuko ir jauniklius išperėjo gandrų pora. Stebėdama gandrų gyvenimą, šio kaimo gyventoja Gabija Pociūtė pastebėjo, kad vienas gandrų jauniklis įsipainiojo į virvę, turbūt atsineštą suaugusių gandrų.

Mergina  apie į bėdą patekusį gandrą pasakė draugams ir jaunimas nutarė, kad reikia būtinai išgelbėti gandriuką.

„Stebėjome į virvę įsipainiojusį gandriuką savaitę, o kai jo broliai išmoko skraidyti, pakvietėme ugniagesius, kad gandriuką iš lizdo iškeltų“,- pasakojo Gabija. Gelbėti gandriuko į Pavartyčių kaimą atvyko ugniagesiai iš Radviliškio ir Šeduvos. Gelbėjimo operacija pavyko ir susižeidęs gandriukas buvo sėkmingai iškeltas iš lizdo.

Kadangi paukščiui reikėjo medikų pagalbos, Gabija kreipėsi į veterinarijos gydyklas, tačiau nė vienoje nesutiko gandrui veltui padėti. Mergina kreipėsi į gyvūnų globos namus „Šiaulių letenėlė“ ir ten jai nurodė Kuršėnų gamtininkų centro buvusio vadovo Vytauto Uosio telefoną. Šis žmogus vienintelis apsiėmė slaugyti gandriuką.

Gandriukui išgyventi nepavyko

Gamtininkas Vytautas Uosis „Radviliškio kraštui“ papasakojo, kad iš Pavartyčių atvežtam gandriukui išgyventi nepavyko. „Būtų buvę geriau, kad prieš vežant paukštį pas mane jaunimą būtų pakonsultavęs specialistas veterinaras. Žmonės tada nepuoselėtų vilčių, kad paukštis išgyvens, neišlaidautų degalams. Šiam gandrui buvo išniręs klubo sąnarys ir koja stirksojo kaip medinė, jis kentė didžiulius skausmus, o vieną  rytą gandrą radau negyva  Gandras su viena koja gyventi nemoka, jis griūna ant žemės, negali net maisto pasiimti. Su viena koja gyventi gali varna, bet ne gandras, sužeista koja gandrui – mirtis. Turėjau šiemet dar vieną gandrą, kuris taip pat neišgyveno – jį turbūt kažkas bandė papjauti ir sužalojo kaklą. Gandras negalėjo ryti maisto, labai kankinosi. Gerai, kad jo kančios baigėsi, o man buvo labai gaila žiūrėti į besikankinantį paukštį“,- sakė V. Uosis.

Pasak gamtininko, šiemet kol kas buvo atvežti tik du gandrai, tačiau kitais metais jų būdavę daugiau, dažniausia – iškritę ar išmesti iš lizdo, prisitrenkę.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi