Vieniems – tūkstančiai, kitiems – špygą

D. Orvelas savo romane „Gyvulių ūkis“ aprašė gyvenimą po revoliucijos fermoje. Romano herojai, fermos gyvuliai, išvarę ūkininką susikūrė savo valdžią, kurią vėliau perėmė kiaulės. Ar tokia situacija yra Radviliškio rajone, spręsti kiekvienam, bet valdžios vyrams deklaruojant paramą sportui, deklaruojant paramą vaikų užimtumui, veiksmais parodo visai ką kitą.
Ypatingųjų kastai – ypatingos lėšos
Vieni sporto klubai, kurie priklauso ypatingųjų kastai, naudojasi sporto infrastruktūra nemokamai arba gauna didžiulį finansavimą (primename, kad seniūno E. Mončausko vadovaujamam sporto klubui buvo „atseikėti“ 33 tūkst. eurų), kitiems skiriami grašiai ir sąskaitos apmokėjimui.  Tokia absurdiška situacija susiklostė Radviliškio beisbolo klube. Kalbiname klubo trenerį Romaną Paskočimą.

Žurnalistas Marius Aleksiūnas: Ar tiesa, kad Radviliškio beisbolo klubas skolingas Radviliškio rajono savivaldybei apvalią sumą?

Romanas Paskočimas: Tiesa. Radviliškio beisbolo klubas skolingas Radviliškio rajono Savivaldybės paslaugų centrui 600 Eurų.

M.A. Už ką ši skola?

R.P.  Už Centrinio stadiono naudojimą Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių varžyboms.

M.A. Pats dalyvavau 2017 m. birželio mėnesį vykusiuose komitetų posėdžiuose, kai politikai ir valdininkai svarstė Jūsų prašymą pakoreguoti Tarybos  sprendimą, užkirtusį kelią Radviliškio rajono vaikams nemokamai dalyvauti rungtynėse ir treniruotis Radviliškio centriniame Sąjūdžio stadione. Tuomet didžioji dauguma visų komitetų narių pritarė Jums, nes prašymas atrodė visiškai pagrįstas. Tai kaipgi vis dėlto buvo išrašyta sąskaita už aikštės naudojimą, jei komitetai nusprendė kitaip?

R.P.  Ta istorija su prašymu dar nesibaigė. Komitetų pritarimas ir sprendimai buvo. Tarybos sprendimo iki šiol nėra, nes sprendimas tiesiog neįtraukiamas į Tarybos darbotvarkę ir Tarybos nariai negali balsuoti ir jo priimti. Klausiau Tarybos narių, jie sako, kad taip vyksta ne pirmą kartą. Klausiau administracijos direktorės J. Margaitienės, ji sakė, kad trūksta pritarimo iš aukščiau. Spėlioju – iš Dievo ar iš Prezidentės? Kas Radviliškyje gali būti aukščiau už Tarybą? Nežinau, todėl teliko tik spėlioti.

M.A. Bet juk Tarybos komitetų sprendimai turi būti vykdomi?

R.P.  Kiek žinau, tokių sprendimų projektus turi paruošti rajono savivaldybės administracija ir pateikti juos balsavimui. Man visiškai nesuprantama, nesuprantamos priežastys, kodėl taip yra. Kodėl stabdomos vaikų galimybės sportuoti ir atstovauti Radviliškiui Lietuvos čempionatuose, tarptautiniuose turnyruose, galų gale, tarpusavio varžybose. Net ir komitetų posėdžiuose administracijos specialistas oponavo mano prašymui, motyvuodamas, kad beisbolas nepopuliarus, kad nėra išskirtinių pasiekimų, kad nedaug lankančių vaikų. Net vicemeras K. Augulis savo raštiškame atsakyme pabrėžė, kad „klubas pasiekimais neišsiskiria“. O merginų rinktinės užimta 8 vieta (rinktinės pagrindas – radviliškietės, mūsų klubo auklėtinės) Europos čempionate – ne pasiekimas? Aplenktos 6 šalys, turinčios aikštynus ir šalių vidaus čempionatus! Tai tikrai ne pasiekimas, tai – žygdarbis. O radviliškiečio Edvino Dubicko Europos 2016 m. jaunimo čempionato bronzos medalis?

M.A. Kaip galvojate šios skolos problemą spręsti toliau?

R.P. Kadangi komitetų pritarimas buvo, aš privalėjau sutikti žaisti namų aikštėje. Juk vaikams, jų tėveliams namų rungtynės turi ypatingą svarbą. Negalėjau atidėti rungtynių, to neleido LBA (Lietuvos beisbolo asociacija) taisyklės, todėl numatytu laiku sužaidėme tas rungtynes. Ir už tai – skola? 2018 spalio mėnesį susitikau su meru, jis man pritarė, kad Radviliškio vaikai neturi mokėti už naudojimąsi aikšte, žadėjo sutvarkyti tą reikalą.

M.A.  Ar sutvarkė?

R.P. Deja, ne. Prieš kelias dienas gavau laišką iš Paslaugų centro buhalterijos, kuriame prašoma pasirašyti skolų suderinimo aktą.

M.A.  Keista, nes ant nosies rinkimai. Kaip galvojate, ar klubui ši skola nebus rimta kliūtimi toliau vystyti veiklą?

R.P.  Jau pernai susidūrėme su kliūtimis. Nebegalime pretenduoti į savivaldybės dalinio finansavimo paramą sporto klubams.

M.A. Tai gal galima teigti, kad savivaldybei paranki tokia santykių su Beisbolo klubu situacija? Jūs nieko nebegalite prašyti ir gauti iš savivaldybės, o savivaldybės įstaiga – Švietimo ir sporto paslaugų centras – iš jūsų nelabai stengiasi kažką išpešti, nes nieko ir neprarado?

R.P. Gal ir taip. Tačiau teisybės dėlei turiu pasakyti, kad tėvelių komiteto pastangomis, mero nurodymu pernai gavome autobusą vaikams nuvežti į turnyrą Prahoje. Tikrai esame dėkingi už ženklią paramą. Visa kita – patinė situacija, kurioje laimėtojas tikrai ne beisbolo klubas su apie 40 Radviliškio mokyklinio amžiaus vaikų.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts