Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Patvirtinta – žemės mokestis sumažintas

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 29 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas ilgai lauktas, žemdirbiams itin svarbus sprendimas – 2019 metų žemės ūkio paskirties žemės  mokestis Radviliškio rajone  sumažintas 35 procentais.

Ūkininkų prašymas – sumažinti žemės mokestį
Šiemet oro sąlygos žemdirbių nelepino – užklupo pavasarinė sausra, buvo sausa vasara, mažai lijo, tad  derliaus sulaukta mažesnio nei buvo tikėtasi. Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas kreipėsi į tarybos narius prašydamas, kad ūkininkams būtų sumažintas žemės ūkio paskirties žemės mokestis 35 procentais. Šis prašymas buvo svarstytas visuose komitetų posėdžiuose.
Visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu patvirtino, kad dėl nepalankių oro sąlygų daugelis ūkininkų patyrė nuostolius ir pokalbio su ūkininkais metu buvo diskutuojama  žemės mokestį mažinti apie 40 proc. Ūkininkai teikė prašymą  žemės ūkio paskirties žemei mokestį sumažinti  35 proc., kuris ir buvo patvirtintas komitetuose, o vėliu – ir Taryboje. 
Tarybos narys padėkojo kolegoms
Tarybos nariams vienbalsiai pritarus žemės ūkio paskirties žemės mokesčio sumažinimui, Tarybos narys G. Lipnevičius padėkojo kolegoms: „Dėkoju Tarybos nariams, kad galų gale sutvarkėme žemdirbiams itin svarbų žemės mokestį. Ačiū visiems“. Tarybos narys „valstietis“ Jonas Povilaitis padėkojo Gediminui  ir paprašė kolegų, kad ir jam būtų padėkota. Šis  J. Povilaičio prašymas daugeliui  Tarybos narių sukėlė šypsenas.
Nors Taryboje dirba tik keturis mėnesius, nepartiniam visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovaujantys Tarybos nariai G. Lipnevičius ir V. Aleknienė savo rinkimų programoje buvo įrašę punktą – pažadą gyventojams, kad atėję į Tarybą sumažins žemės mokesčius, savo pažadą įvykdė su kaupu. Žemės mokestis Radviliškio rajone  mažėjo: 2019 m. žemės ūkio paskirties žemės mokestis sumažintas nuo 1,7 proc. iki 1,1 proc., 2020 metams patvirtintas vietoje buvusio 1,7 proc.  – 1,3 proc.
„Nors Taryboje teikėme pasiūlymą 2020 metams žemės ūkio paskirties žemei mokestį  mažinti iki 1,1 proc.,  „valstiečiai“ bei konservatoriai nesutiko mažinti šio mokesčio iki 1,1 proc. ir buvo priimtas kompromisinis variantas – 1,3 proc. Bet žemdirbiams siūlau nenusiminti ir, jeigu tik bus prastos klimatinės oro sąlygos, teiksiu siūlymą mažinti šį mokestį 2020 metams dar kartą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Tikėsimės, kad ir ateityje Tarybos nariai priimdami sprendimus atsižvelgs į rajono gyventojų prašymus ir pradės daugiau rūpintis rajono gyventojų gerove, o ne savo politinėmis ambicijomis.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi