Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Patvirtinta – žemės mokestis sumažintas

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 29 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas ilgai lauktas, žemdirbiams itin svarbus sprendimas – 2019 metų žemės ūkio paskirties žemės  mokestis Radviliškio rajone  sumažintas 35 procentais.

Ūkininkų prašymas – sumažinti žemės mokestį
Šiemet oro sąlygos žemdirbių nelepino – užklupo pavasarinė sausra, buvo sausa vasara, mažai lijo, tad  derliaus sulaukta mažesnio nei buvo tikėtasi. Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas kreipėsi į tarybos narius prašydamas, kad ūkininkams būtų sumažintas žemės ūkio paskirties žemės mokestis 35 procentais. Šis prašymas buvo svarstytas visuose komitetų posėdžiuose.
Visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu patvirtino, kad dėl nepalankių oro sąlygų daugelis ūkininkų patyrė nuostolius ir pokalbio su ūkininkais metu buvo diskutuojama  žemės mokestį mažinti apie 40 proc. Ūkininkai teikė prašymą  žemės ūkio paskirties žemei mokestį sumažinti  35 proc., kuris ir buvo patvirtintas komitetuose, o vėliu – ir Taryboje. 
Tarybos narys padėkojo kolegoms
Tarybos nariams vienbalsiai pritarus žemės ūkio paskirties žemės mokesčio sumažinimui, Tarybos narys G. Lipnevičius padėkojo kolegoms: „Dėkoju Tarybos nariams, kad galų gale sutvarkėme žemdirbiams itin svarbų žemės mokestį. Ačiū visiems“. Tarybos narys „valstietis“ Jonas Povilaitis padėkojo Gediminui  ir paprašė kolegų, kad ir jam būtų padėkota. Šis  J. Povilaičio prašymas daugeliui  Tarybos narių sukėlė šypsenas.
Nors Taryboje dirba tik keturis mėnesius, nepartiniam visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovaujantys Tarybos nariai G. Lipnevičius ir V. Aleknienė savo rinkimų programoje buvo įrašę punktą – pažadą gyventojams, kad atėję į Tarybą sumažins žemės mokesčius, savo pažadą įvykdė su kaupu. Žemės mokestis Radviliškio rajone  mažėjo: 2019 m. žemės ūkio paskirties žemės mokestis sumažintas nuo 1,7 proc. iki 1,1 proc., 2020 metams patvirtintas vietoje buvusio 1,7 proc.  – 1,3 proc.
„Nors Taryboje teikėme pasiūlymą 2020 metams žemės ūkio paskirties žemei mokestį  mažinti iki 1,1 proc.,  „valstiečiai“ bei konservatoriai nesutiko mažinti šio mokesčio iki 1,1 proc. ir buvo priimtas kompromisinis variantas – 1,3 proc. Bet žemdirbiams siūlau nenusiminti ir, jeigu tik bus prastos klimatinės oro sąlygos, teiksiu siūlymą mažinti šį mokestį 2020 metams dar kartą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Tikėsimės, kad ir ateityje Tarybos nariai priimdami sprendimus atsižvelgs į rajono gyventojų prašymus ir pradės daugiau rūpintis rajono gyventojų gerove, o ne savo politinėmis ambicijomis.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019