Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Dabar aktualiausias klausimas-centrinė miesto aikštė

Avatar

Paskelbta

data

Skaitytojai rašo


Atrodo, daugiau jokių darbų ar klausimų nėra. Visi dabar kalti, kad neužtariate mero, nepalaikote finansiškai. Kyla klausimas, o kam iš vis tą aikštę reikėjo ardyti, jei nėra lėšų? O už tuos pinigus, kuriuos dabar išmetė kaip į balą, galima buvo minimaliai tvarkingai sutvarkyti. Mere, leiskite paklausti, o gal miestui yra suteiktas, pavyzdžiui,kurortinio miesto centro vardas? Tada jau kitas dalykas. Būtinai reikia tvarkyti. O gaila, būtų išrinkti konservatoriai, ponas V. Juozapaitis – kultūros ministru, tai būtų pažėręs pinigėlio mūsų kurortams. O dabar žalieji ir dar „valstiečiai“ nieko neduoda. Vargas, o kaip tada šventės, jubiliejai, festivaliai? Kaip mes be jų išgyvensime? Juk žada meras, kad pas mus užsieniečiai atvažiuos. Nebent tie iš Rūklos – pabėgėliai. Bet ir tie bėga iš Lietuvos, nenori nei mūsų aikščių, nei mūsų miestų, bėga kur šilčiau ir pinigų daugiau. Tad kad, mere, nebus kam žiūrėti į tą centro aikštę. O mums jos nereikia. Nejaugi niekas daugiau jūsų nejaudina? Ar neturite kitų rūpesčių? O kaip žmonės,kaip jie gyvena? Ar jums neįdomu?

Seimo narys, tas mechanikas, kaip jūs teigiate, rūpinasi paprastais žmonėmis, jam svarbios jų problemos. Jeigu jis galėtų, išspręstų visus žmonių klausimus. O jūs mokytojas, mere. Kaip sako Leninas: „Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“. Tai jums reikėtų dar pasimokyti, kaip taupyti ir kur lėšas naudingai panaudoti. Už tuos pinigėlius, kuriuos „iššvaistote“, geriau gatves išasfaltuokite, kad automobiliai nebūtų laužomi, o kiemai-baisiau negali būti – vienos duobės. Gyventojai greitai kojas išsisukinės.

Normalaus suolo nėra, visi sulūžę, senjorai neturi kur pailsėti. Vaikams mažiems nėra ką veikti. Aikštelių nėra, medžių mieste mažai beliko. Pavėsio nėra, kai vasarą karšta. Ar čia tvarka? Pas gerą šeimininką sutvarkyti pirma pakraščiai, o paskui – vidurys. O pas mus atvirkščiai. Pirmą tvarkomas centras, nes ten meras sėdi. Jis „karalius be karūnos“. O paskui – pakraščiai, ir neaišku, kada bus tvarkomi. Kas pasiskųs, kad į tą aikštę bus sudėti milijonai, ar mūsų gyvenimai pasikeis? Ar mūsų vaikai, anūkai sugrįš iš užsienio? Ar darbo vietų padaugės, atlyginimai padidės? Pažiūrėkite, kas sėdi savivaldybėje. Meras, jo žmona, V. Juozapaičio giminaitė, J.Margaitienė. O seniūnijoje- L.Grigaliūnas ir J. Margaitienės sesuo. Giminės, draugai, artimieji. O kai mokslus baigia jaunimas-nėra vietos. Tiems belieka kelionė į užsienį. Gaila, kad žmonės rinko ne tuos, kuriuos reikia.
Manęs, senjoros, klausia vienas žmogelis, kas mūsų miestui vadovauja. Atsakau, kad Antanas Čepononis. „A,konservatorius. Taip,aišku, man tiesiog jūsų gaila“,- sako žmogelis.

Tiesiog ir man gaila. Aš tikiu, kad per kitus merų rinkimus žmones pasirinks ir balsuos už žmogų, kuris dirbs jums, o ne sau ir „neįsisavins“pinigėlių.

Senolė

P.S. Negaliu tylėti, širdį spaudžia, kaip gali meras taip elgtis su žmonėmis, neatsižvelgdamas į jų padėtį, jų prašymus, į jų pastabas, jų rūpesčius. Juk merus tai žmonės renka.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    valdas

    2017 kovo 9 at 16:28

    Jau seniai ta merą ir jo korumpuotą savivaldybės gaują reikėjo išdraskyti. Ir kas darosi poliklinikose. Už kokius nuopelnius buvo suteiktas ” titulas ” poliklinikos vadovei.? Už tai kad dangsto savo korumpuotus daktariukus. Ar buvo atleista pavaduotoja kuri girta važinėja automobiliu. Ar žinote, kad psichikos centro
    gydytoja Jankauskienė už ” Atlygį ” padarys žmogų ” Neveiksniu” Tai NKVD laikai grižo. Ir viskas yra dangstoma. Niekas nesuka galvos dėl žmogaus.

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams brangs šiluma

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. vykusiame Tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomas ir klausimas dėl šilumos branginimo Baisogalos bei Pakiršinio gyventojams. Posėdžio metu kilo daug diskusijų – ar būtų galima šilumos kainos nedidinti baisogaliams bei pakiršiniečiams, paieškoti kitų būdų.

UAB „Baisogalos bioenergija“ šiuo metu galioja pirmiems bazinės kainos galiojimo metams perskaičiuota vienanarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 3,34 ct/kWh ir perskaičiuota dvinarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 24,35 Eur/kW per mėnesį. Sprendimo projekte teigiama, kad šilumos kaina didėja dėl sumažėjusio realizuoto šilumos kiekio ir infliacijos, tad naujai apskaičiuota šilumos vienanarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 3,48 ct/kWh, dvinarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 25,33 Eur/kW per mėnesį. Palyginus su bazinėmis šilumos kainomis, šilumos kainos pastoviosios dedamosios didėja: vienanarės kainos – 4,20 proc., dvinarės kainos – 4,02 proc.

Tarybos narių balsavimu buvo nutarta branginti šilumą UAB „Baisogalos bioenergija“ klientams, tai yra Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams.
Situacija paradoksali – šilumos tiekėjai junta infliaciją ir prašo didinti šilumos kainą, o mokesčio mokėtojai, kad ir jausdami infliaciją piniginėse, privalės mokėti už šilumą ženkliai daugiau. Už tai, kad Baisogalos ir Pakiršinio gyventojai gerokai paplonintų savo pinigines mokėdami
daugiau už šilumą, balsavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos („valstiečiai“) partijų nariai. Prieš įkainių didinimą balsavo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai.

Kadangi, kaip jūs žinote, partijoms atstovauja Tarybos nariai, tai už šilumos kainos didinimą baisogaliams bei Pakiršinio gyventojams balsavo Tarybos nariai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas , T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas. Prieš šilumos kainos didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.
Kiti Tarybos nariai neapsisprendė, ar didinti mokesčius baisogaliečiams bei Pakiršinio gyventojams už šilumą, ar ne.

Apie kitus Tarybos narių sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Demokratijos pamokos Radviliškio poliklinikoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikoje) įvyko darbuotojų susirinkimas. Reikia pridurti, jog jie (susirinkimai) vyksta reguliariai, o esant reikalui sušaukiami skubos tvarka.

Šį kartą dienotvarkėje: atlyginimų padidinimas, galimi priedai suderinti su  Darbo taryba, naujų gydytojų priėmimas. Apsvarstytos žurnalisto Mariaus Aleksiūnio pastabos dėl registratūros darbo, taip pat pietų pertraukos derinimas atsižvelgiant į pacientų srautus. Aštriai svarstytas nepanaudotų atostogų klausimas, eilių į procedūrinį kabinetą mažinimas, teikiant itin sunkiems ligoniams šias paslaugas namuose.

Dėl sudėtingos rajono demografinės padėties (metai iš metų nuosekliai mažėja gyventojų skaičius, daugėja vyresnio amžiaus asmenų), todėl numatoma pakoreguoti medicinos punktų darbą. Ir apie tai, kad poliklinikos remonto darbai bus pradėti tik po naujų metų.
Visi poliklinikos darbuotojai turėjo galimybę nebijodami, kaip kai kuriose sveikatos įstaigose administracijos persekiojimo, išreikšti savo nuomonę, pageidavimus, pateikti dalykinius pasiūlymus.

Pasibaigus susirinkimui, „Radviliškio kraštas“ pakalbino direktoriaus pavaduotoją medicinai Aloyzą Juodį ir paprašė trumpai apibūdinti stipriąsias poliklinikos puses, kurios padėtų išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. Pasak A. Juodžio, tai struktūra. Visi reikalingiausi sveikatos priežiūros specialistai sutelkti vienoje vietoje. Yra trys ginekologui, tiek pat chirurgų, 5 odontologai (jų, tikėtina, bus daugiau) ir visi kiti profesionalai, be kurių joks darbas sveikatos priežiūros srityje būtų neįmanomas. Be to, prie struktūros galima priskirti tris ambulatorijas ( Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių) ir med. punktų tinklas, tad  kaimų gyventojai turėtų gerai pagalvoti apie prisirašymą privačiose gydymo įstaigose. Ir štai kodėl. Visų pirma privačios gydymo įstaigos neteikia paslaugų namuose (poliklinika turi transportą ir gydytojai vyksta į iškvietimus pas ligonius). Privačios struktūros neturi nei ambulatorijų, nei med. punktų  ir kaimų gyventojams šios srities paslaugų neteikia. Kadangi Radviliškio poliklinika yra ne pelno siekianti organizacija, visi pinigai už medicinines paslaugas nukreipiami pacientų reikmėm ir nereikia skirti lėšų savininkų dividendams ar panašiems dalykams.
Jei neliktų poliklinikos, būtų uždarytos ambulatorijos, med. punktai, o nemedicininių paslaugų kainos neabejotinai išaugtų ( nemedicininės paslaugos, tai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, pažymų išdavimas ir pan.). Tad niekad nederėtų pamiršti, jog pagrindinis privatininkų siekis – pelnas, o ne kokybiškesnis, pigesnis, prieinamesnis gydymas, ypač kaimo vietovėse. Ar supras šias paprastas tiesas gyventojai, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019