Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Dabar aktualiausias klausimas-centrinė miesto aikštė

Avatar

Paskelbta

data

Skaitytojai rašo


Atrodo, daugiau jokių darbų ar klausimų nėra. Visi dabar kalti, kad neužtariate mero, nepalaikote finansiškai. Kyla klausimas, o kam iš vis tą aikštę reikėjo ardyti, jei nėra lėšų? O už tuos pinigus, kuriuos dabar išmetė kaip į balą, galima buvo minimaliai tvarkingai sutvarkyti. Mere, leiskite paklausti, o gal miestui yra suteiktas, pavyzdžiui,kurortinio miesto centro vardas? Tada jau kitas dalykas. Būtinai reikia tvarkyti. O gaila, būtų išrinkti konservatoriai, ponas V. Juozapaitis – kultūros ministru, tai būtų pažėręs pinigėlio mūsų kurortams. O dabar žalieji ir dar „valstiečiai“ nieko neduoda. Vargas, o kaip tada šventės, jubiliejai, festivaliai? Kaip mes be jų išgyvensime? Juk žada meras, kad pas mus užsieniečiai atvažiuos. Nebent tie iš Rūklos – pabėgėliai. Bet ir tie bėga iš Lietuvos, nenori nei mūsų aikščių, nei mūsų miestų, bėga kur šilčiau ir pinigų daugiau. Tad kad, mere, nebus kam žiūrėti į tą centro aikštę. O mums jos nereikia. Nejaugi niekas daugiau jūsų nejaudina? Ar neturite kitų rūpesčių? O kaip žmonės,kaip jie gyvena? Ar jums neįdomu?

Seimo narys, tas mechanikas, kaip jūs teigiate, rūpinasi paprastais žmonėmis, jam svarbios jų problemos. Jeigu jis galėtų, išspręstų visus žmonių klausimus. O jūs mokytojas, mere. Kaip sako Leninas: „Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“. Tai jums reikėtų dar pasimokyti, kaip taupyti ir kur lėšas naudingai panaudoti. Už tuos pinigėlius, kuriuos „iššvaistote“, geriau gatves išasfaltuokite, kad automobiliai nebūtų laužomi, o kiemai-baisiau negali būti – vienos duobės. Gyventojai greitai kojas išsisukinės.

Normalaus suolo nėra, visi sulūžę, senjorai neturi kur pailsėti. Vaikams mažiems nėra ką veikti. Aikštelių nėra, medžių mieste mažai beliko. Pavėsio nėra, kai vasarą karšta. Ar čia tvarka? Pas gerą šeimininką sutvarkyti pirma pakraščiai, o paskui – vidurys. O pas mus atvirkščiai. Pirmą tvarkomas centras, nes ten meras sėdi. Jis „karalius be karūnos“. O paskui – pakraščiai, ir neaišku, kada bus tvarkomi. Kas pasiskųs, kad į tą aikštę bus sudėti milijonai, ar mūsų gyvenimai pasikeis? Ar mūsų vaikai, anūkai sugrįš iš užsienio? Ar darbo vietų padaugės, atlyginimai padidės? Pažiūrėkite, kas sėdi savivaldybėje. Meras, jo žmona, V. Juozapaičio giminaitė, J.Margaitienė. O seniūnijoje- L.Grigaliūnas ir J. Margaitienės sesuo. Giminės, draugai, artimieji. O kai mokslus baigia jaunimas-nėra vietos. Tiems belieka kelionė į užsienį. Gaila, kad žmonės rinko ne tuos, kuriuos reikia.
Manęs, senjoros, klausia vienas žmogelis, kas mūsų miestui vadovauja. Atsakau, kad Antanas Čepononis. „A,konservatorius. Taip,aišku, man tiesiog jūsų gaila“,- sako žmogelis.

Tiesiog ir man gaila. Aš tikiu, kad per kitus merų rinkimus žmones pasirinks ir balsuos už žmogų, kuris dirbs jums, o ne sau ir „neįsisavins“pinigėlių.

Senolė

P.S. Negaliu tylėti, širdį spaudžia, kaip gali meras taip elgtis su žmonėmis, neatsižvelgdamas į jų padėtį, jų prašymus, į jų pastabas, jų rūpesčius. Juk merus tai žmonės renka.

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi