Socialiniai tinklai

Aktualijos

Patvirtinta: kitąmet pensijos didės

Avatar

Paskelbta

data

2021 metais socialinio draudimo pensijos didės 9,08 proc. – tiek  procentų didės bazinė pensija, apskaitos vieneto vertė ir našlių pensijos bazinis dydis. Dėl to didės ne tik senatvės pensijos, bet ir išankstinės pensijos, netekto darbingumo pensijos, našlių ir našlaičių pensijos.

Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu 2021 metais pasieks 435 eurus, o vidutinė pensija – 411 eurus. Šiuo metu vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu sudaro 399 eurus, o vidutinė pensija – 377 eurus.

Remiantis nauja indeksavimo tvarka, šiemet nežymiai smuktelėjęs bendrasis vidaus produktas netaps kliūtimi pensijų augimui ir senjorų bei žmonių su negalia skurdo mažinimui, nes kitąmet prognozuojamas ir bendrojo vidaus produkto, ir darbo užmokesčio fondo augimas. 

Pačių mažiausių pensijų gavėjams, kurių visų gaunamų pensijų, išskyrus šalpos pensijas, suma nesiekia minimalių vartojimo poreikių dydžio, mokamos pensijų priemokos. Šiemet šis dydis siekia 257 eurus, kitąmet – 263 eurus. Konkreti priemoka asmeniui priklauso nuo per visą gyvenimą įgyto stažo, o būtinąjį stažą įgijusiam pensininkui bendra visų gaunamų pensijų suma negali būti mažesnė nei minimalių vartojimo poreikių dydis.
Lietuvoje iš viso yra apie 615 tūkst. senatvės pensininkų, apie 5 tūkst. išankstinių senatvės pensijų gavėjų, apie 160 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų, apie 30 tūkst. našlaičių pensijų gavėjų.

Socialinio draudimo pensijų didinimui gruodžio 7 d. pritarė Seimas. 

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Koks kipšas naktimis kaitina radiatorius?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškiečiai pastebėjo, jog  Gedimino g. 45 ir daugelyje kitų daugiabučių naktimis ženkliai padidėja temperatūra radiatoriuose, nors lauko temperatūra dieną ir naktį skiriasi tik maždaug dviem laipsniais. Gyventojų nuomone, naktimis pakeldami temperatūra šilumininkai nori kuo daugiau užsidirbti, nes žiemos darosi vis šiltesnės.

Atsakingas šilumos įrenginių prižiūrėtojas

Pasak šilumininkų, dėl to, kad radviliškiečiams naktimis per karšta miegoti, jie nekalti. „Punktu šilumos tiekėjo nuosavybė ir funkcija prasideda ir baigiasi įvadine uždaromąja armatūra, baigiasi
eksploatacinė atsakomybė“,- savo atsakyme savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai rašė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius P.Mickaitis.

Šilumininkų teigimu, namo šilumos įrenginių prižiūrėtojas privalo užtikrinti tolygų viso pastato, visų pastato butų ir kitų patalpų šildymą palaikant juose teisės akte nustatytą patalpų temperatūrą ir tiekiamo į butus ir kitas patalpas karšto vandens teisės aktuose nustatytą temperatūrą, jeigu pastato šildymo ir karšto vandens sistema atitinka privalomuosius reikalavimus  ir yra techninės galimybės tą reguliuoti.

Trumpiau tariant, UAB „Radviliškio šiluma“ atstovai nusimeta nuo savęs visą atsakomybę sakydami, jog „šilumos tiekėjas neturi jokios galimybės įtakoti daugiabučio namo suvartojamos šilumos kiekio“ ir visos gyventojų pretenzijos dėl per didelės šilumos naktimis turi būti reiškiamos šilumos mazgo prižiūrėtojui, pvz., „Mano Būstas Radviliškis“, kuriam už šitą priežiūrą  gyventojai moka pinigus. O dėl ko naktimis didėja ar nedidėja  termofikacinio vandens, paduodamo į daugiabučius, temperatūra, aiškaus atsakymo taip ir negavome.

Daugiabučių administratoriaus paaiškinimas

„Radviliškio šilumos“ vadovams paaiškinus, jog kalti ne jie, o kiti, pasiteiravus daugiabučių namų administratoriaus dėl per karštų radiatorių naktimis, atsakymas buvo itin trumpas ir aiškiai suprantamas: „Mes naktimis šilumos nereguliuojame“.

Kadangi niekas nenori prisiimti atsakomybės, gyventojams patartume dėl  per karštų radiatorių detektyvo kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos  direktorę  J. Margaitienę bei vicemerą M. Pauliuką, kurie privalo spręsti gyventojų skundus ir atsakyti, „kieno ausys kyšo“ ar kam dėl to naudinga.

Priminsime, „Radviliškio šilumai“ vadovauja Moters Saulės – J. Margaitienės  bendrapartietis konservatorius P. Mickaitis.

Jonas Petrikas


Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio rajono atliekų surinkimo grafikas

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi