Gyventojai, būkite budrūs: valdininkai paruošė „dovanėlę“ – gali didėti žemės mokesčiai

Sausio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo nuspręsta pradėti tikslinti Šeduvos miesto seniūnijos Šeduvos miesto, Pavartyčių kaimo, Užuovėjos kaimo, Prastavonių kaimo, Baltosios kaimo, Margavonių kaimo, Žilionių kaimo ir Pakalniškių seniūnijos Niauduvos kaimo, Radiškių viensėdžio, Šeduvos viensėdžio teritorijų ribas.

Patikslinus gyvenamųjų teritorijų ribas, kai kurie žemės plotai pateks į Šeduvos miesto ribas. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo A. Valucko, jeigu žemės ūkio paskirties žemė, esanti, pavyzdžiui, Pakalniškiuose, pateks į Šeduvos miesto teritoriją, jai bus taikoma 35 proc. mokesčio lengvata, mokestis už ją nepasikeis. „Žemės ūkio paskirties žemės plotų yra ir Šeduvos mieste, ir Radviliškio mieste“,- sakė A. Valuckas.

Tokiu architekto teiginiu suabejojo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius: „Neklaidinkime gyventojų – kai žemė paklius į miesto ribas, už ją mokesčiai anksčiau ar vėliau didės. Tai turi žinoti šių kaimų gyventojai – žemių savininkai, nes jie turės balsuoti ir apsispręsti, ar sutinka su gyvenviečių ribų keitimu“.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui pritarė ir Tarybos narys J. Povilaitis: „Mieste nėra žemės ūkio paskirties žemės, kad mieste būtų taikomos lengvatos žemei, kuri naudojama kaip žemės ūkio paskirties žemė, jų savininkai turi kreiptis į Tarybą“.

Nors Tarybos narys G. Lipnevičius paaiškino merui, kad gyventojai gali būti nuskriausti dėl padidėsiančių žemės mokesčių, jis į Tarybos nario pastabą atsakė: „Nebežinau, kuo tikėti“ ir vis tiek šį klausimą teikė balsavimui.

Taigi, Šeduvos ir Pakalniškių seniūnijų gyventojai turi labai gerai pamąstyti, ar jiems priimtinas esamų teritorijų ribų keitimas, po kurio gali didėti žemės mokesčiai ir netrukus į seniūnijose įvyksiantį balsavimą turi žiūrėti ypač atsakingai. Gali įvykti taip, kad žemei patekus į miesto ribas, jie neteks esamų lengvatų, skirtų žemės ūkio paskirties žemei. Gyvenviečių ribų tikslinimas įvyks, jeigu gyventojai už tai nubalsuos.

Už Šeduvos ir Pakalniškių seniūnijų teritorijų ribų tikslinimą, paruoštą „dovanėlę“, balsavo jūsų rinkti politikai: konservatoriai A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė, „valstiečiai“ K. Dambrauskas, V. Krikščiūnas, M. Pauliukas; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, S. Luščikas.
Prieš šį sprendimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai G. Lipnevičius ir V. Aleknienė.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
44
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts