Pašnekesiai mėnesėtą naktį

RUGPJŪČIO 18 D. 18 VAL.

RADVILIŠKIO KULTŪROS CENTRE

Vasilij Šukšin

PAŠNEKESIAI MĖNESĖTĄ NAKTĮ

Linksmai liūdnos istorijos

Spektaklio trukmė – 90 min.

Režisierė – Kotryna Siaurusaitytė

Scenografas – Marius Nekrošius

Šviesų dailininkas – Renaldas Bartulis

Vaidina: Tadas Gryn, Donatas Kalkauskas, Vytautas Kupšys, Asta Preidytė, Akvilė Vitkūnaitė, Ieva Brikė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas

Premjera – 2019 m. balandžio 26 d.

Spektaklis rekomenduojamas žiūrovams nuo 14 metų.

„Pašnekesiai mėnesėtą naktį“ – spektaklis pagal XX a. vidurio rusų rašytojo ir kino režisieriaus bei aktoriaus, scenaristo Vasilijaus Šukšino kūrybą tiems, kas teatre jaučiasi išsiilgęs „senamadiškų“ jausmų ir sielą užgaunančių istorijų. Spektaklio centre – prokuratūroje dirbantis Nikolajus, išgyvenantis iš pirmo žvilgsnio neypatingą „dramą“: sulaukęs žinios apie mokyklos laikų meilės atvykimą, jis atsiduoda laukimo saldumui ir beprotiškoms svajonėms. Tačiau į jo svajas įsiveržia į prokuratūrą kreipęsis Pavlas, o sykiu – ir visai kitokia meilės samprata. Mėnesėtą naktį vyrai narplioja Pavlo šeimos konfliktą. Iš pažiūros buitinė situacija pamažu atveria apmąstymų apie gyvenimą ir tikrąją laimės prigimtį erdvę.

Jauna režisierė Kotryna Siaurusaitytė, garsiausio lietuvių režisieriaus Eimunto Nekrošiaus (1952–2018) mokinė, scenoje sukuria jaukumo ir nostalgijos pripildytą atmosferą, tartum kviesdama ir žiūrovus įsitraukti į mėnesėtos nakties pokalbius. Režisierė sako, kad Vasilijaus Šukšino kūryba ją žavinti savo neįprastumu: viena vertus, situacijos atpažįstamos ir artimos kiekvienam žmogui, o, kita vertus, – jose veikiantys žmonės – tarsi ne iš šio pasaulio, atrodo, kad toks naivumas, koks būdingas jiems, jau seniai išnykęs. „Šukšinas rašo lengvai, nemoralizuodamas, neskirstydamas žmonių ir jų poelgių į „juodus“ ir „baltus“. Jis rašo paprastas istorijas, pasakoja jas įtaigiai, su nepigiu humoru. Jo prozoje žmogus nėra schema, veikianti pagal geležinę logiką. Jis blaškosi, ieško prasmės ir ilgisi kitokio gyvenimo. O juk būtent tada, kai gražios svajonės prasilenkia su skaudžia realybe, gimsta linksmai liūdnas absurdas,“ – sako Kotryna Siaurusaitytė.

Bilieto kaina 10 Eur (taikomos nuolaidos, moksleiviams, studentams, neįgaliesiems)

Bilietais prekiauja www.tiketa.ltBilietaihttps://bit.ly/JMDT-gastroles

Total
0
Dalinasi
Related Posts