Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai praneša Miesto herbas ant šiukšliadėžių – informacijos sklaida…

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją kreipėsi pasipiktinę radviliškiečiai su klausimu, kodėl administracijos direktorė J. Margaitienė bei miesto seniūnas E. Mončauskas taip negerbia Radviliškio miesto herbo bei savivaldybės ir seniūnijų įstaigų, jų pavadinimus ir miesto herbą užlipdydami ant šiukšliadėžių. Kam šovė tokia mintis pasišaipyti iš miesto herbo bei savivaldybės ar seniūnijos, pasiteiravome jų vadovų.

Šiukšliadėžės… atlieka kelias funkcijas

Radviliškio savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, kuriai yra pavaldžios rajono seniūnijos, paaiškino, jog ant stulpų kabančios šiukšliadėžės yra Radviliškio seniūnijos turtas, kuris atlieka kelias funkcijas, viena iš šių funkcijų – informacijos sklaida.

Jeigu konservatorių partijos atstovai sako, jog  reklama ant šiukliadėžių labai gera ir efektyvi, įdomu, kodėl jie ant jų nesireklamuoja mero rinkimuose?

Tik daugelyje šaltinių nurodoma tik viena ir pagrindinė šiukšliadžėžių funkcija: „Lauko šiukšliadėžės atlieka reikšmingą funkciją – į jas metamos šiukšlės, taip laikantis aplinkos pasaugos principų“.

Na, dar būtų galima suprasti, jeigu ant šiukšliadėžių būtų kabinami plakatai su Šiaulių regiono atliekų centro ar švaros prekių reklama, tačiau tik ne miesto herbas ir seniūnijos pavadinimas.

Tačiau, kaip jau buvo minėta, savivaldybės administracijos vadovai jokios nepagarbos heraldikai bei savivaldybei  nemato ir rimtai aiškina, jog tokiu būdu yra „skleidžiama informacija apie Radviliškio rajono savivaldybės ir Radviliškio miesto seniūnijos pasiekiamumą internete, apie turizmo ir laisvalaikio praleidimo galimybes Radviliškio rajone, o Radviliškio rajono savivaldybės herbas čia yra naudojamas kaip oficialus Radviliškio rajono savivaldybės ir Radviliškio miesto seniūnijos simbolis ir atpažinimo ženklas“.

Tik yra viena bėda – vasarą, kai į Radviliškį užklysta daugiau  turistų, kai kurie „informacijos šaltiniai“ skleidžia ne itin malonų kvapą ir svečias tikriausiai nelabai norės prie jo prieiti ir sužinoti apie turizmo ir laisvalaikio praleidimo galimybes rajone.

„Reklamai“ ant šiukšliadėžių – beveik 2 tūkst. eurų

Šios abejotinai efektyvios reklamos gamyba rajono biudžetui kainavo nemažai – 1 815 eurų. Gali atrodyti, jog tokia suma rajono biudžetui nėra didelė, tačiau žinant, jog nuo gaisro nukentėjusiems rajono gyventojams buvo pagailėta dviejų šimtų eurų pašalpos, ši suma atrodo milžiniška.

Paulius Ropė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi