Pasak buvusio mero, dėl švietimo nuosmukio rajone kaltas žurnalas…

Radviliškio rajono švietimo bendruomenę supurtė žinia, jog savivaldybė atsidūrė 54 vietoje iš 60 pagal švietimo rodiklius. Paaiškėjus, jog rajonas liko nustekentas ir švietimo srityje, šią situaciją neiškentęs pakomentavo buvęs Radviliškio rajono meras, o šiuo metu Seimo narys, konservatorius Antanas Čepononis bei ką tik išrinktas rajono meras Vytautas Simelis.

Dabartinio mero įžvalgos

Su švietimo problemomis susijusiomis įžvalgomis spaudos konferencijos metu pasidalino  dabartinis savivaldybės meras V. Simelis.

„Labai liūdna, jog iš 46 vietos švietimo srityje kritome į 54 vietą. Žurnale „Reitingai“ buvo paviešinti konkursai (olimpiados), o radviliškiečių ten nemačiau. Su švietimo sistema blogai visoje Lietuvoje. Net negaliu pats sau atsakyti, kodėl tokie prasti rezultatai ir jie vis prastėja. Kaip mokytojas vertinu mokinių žinių kokybę – tai pagrindinis rodiklis. Tikiuosi, jog atėjus naujam Švietimo skyriaus vedėjui rezultatai pagerės, naujos pajėgos atneš naujų idėjų. Netrukus rezultatus parodys abiturientų brandos egzaminai. Nerimą kelia ir abiturientų pasiskiepijimas –jis siekia tik 50 procentų“,- su švietimo sritimi susijusias problemas iškėlė  Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis.

Buvusio mero komentaras

„Po vakarykštės Radviliškio rajono savivaldybės mero V. Simelio spaudos konferencijos sulaukiau nemažai rajono pedagogų skambučių dėl mero išsakytos kritikos rajono švietimo įstaigų veiklos rezultatų atžvilgiu. Apmaudu, kad meras remiasi abejotinos reputacijos ir kvalifikacijos reitinguotojų, skelbiančių savo tyrimų duomenis žurnale „Reitingai“, informacija.

Konferencijoje nuskambėję priekaištai, kad nuo 2019 metų Radviliškio rajono švietimo įstaigų veiklos rezultatai prastėja, o mokiniai neužima aukštų vietų nacionaliniuose konkursuose, yra nepagrįsti, diskredituojantys visą švietimo sistemą bei nuvertinantys mokytojų darbą ir mokinių pasiekimus“, savo socialinėje „Facebook“ paskyroje rašė buvęs meras A. Čepononis.

Švietimo skyriaus vedėjo komentaras

Savaitraštis pasidomėjo, kaip Radviliškio rajono  švietimo pasiekimus vertina naujasis Švietimo skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas. Jis šią situacija pakomentavo vienu žodžiu: „Blogai“.

Jokia paslaptis, kad valdant  konservatoriams, Radviliškio rajoną pradėjo lenkti visi Šiaulių apskričiai priklausantys rajonai. Esame gale pagal gyventojų atlyginimų vidurkį, o dabar ir pagal mokinių pasiekimų rodiklius. Kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose skaitykite, kodėl Radviliškio rajono rezultatai prastėja ir kitose srityse, lyginant su kitomis savivaldybėmis.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
5
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts