Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pinigėlius konservatoriai sems saujomis, o vargstantiems – špygą?

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 1 d. buvo paskirstytos Jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų  (NVO) projektų  rėmimo konkurso lėšos jaunimo ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms. Lėšos buvo paskirstytos 50 projektų

Daugumai bendruomenių ir organizacijų – minimali suma

Skirstant lėšas, 35 bendruomenės bei nevyriausybinėms organizacijoms buvo  skirta  minimali  300 eurų suma. Už šias lėšas bendruomenės keliaus, švęs miestelių šventes, organizuos muges, tvarkys aplinką, sportuos. Be  abejo, tokia suma menka tolimesnei ekskursijai ar šventei suorganizuoti, teks prie jos ir savo lėšomis prisidėti

Kitos bendruomenės ir organizacijos mielesnės?

Reikia pastebėti, kad kai kurias bendruomenes ir organizacijas lėšų skirstytojai myli labiau – jų projektų įgyvendinimui skirta po 600 eurų. Štai Vėriškių bendruomenei skirta 600 eurų – gal dėl to, kad  kai  kurie  vėriškiečiai  rinkimuose visada pasirodo pavyzdingai – balsuoja už konservatorių kandidatus, o  šios bendruomenės aktyvus narys  – A. Čepononio bendrapartietis Pranas Mickaitis?

Nebuvo nuskriausta ir Šeduvos miesto bendruomenė – renginiui „Mėlynasis šeimų piknikas“ taip pat buvo skirta 600 eurų. Ir vėl galima įžvelgti konservatorių palankumą šiai bendruomenei – juk jai priklauso ir  dabartinis administracijos direktoriaus pavaduotojas  konservatorius J. Pranys. Tai negi pagailėsi lėšų saviškiui..

Didžiausios  NVO  projektų sumos  atiteko saviems

Pavyzdžiui, sveikuolių klubui „Atgaja“ skirta 1000 eurų. Ir nenuostabu – šio klubo veikloje aktyviai reiškėsi  dabartinis  Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas, kurio vadovaujama ligoninė  pagarsėjo itin brangiais viešaisiais pirkimais.

Prie Radviliškio kultūros centro įsikūrusiam  jaunimo klubui „Mix“ taip pat skirta 1000 eurų. Nors nurodoma, kad šis klubas jau gyvuoja 11 metų, apie labai aktyvią jo veiklą nelabai kas ir girdėjo. Na o lėšos skirtos nemažos, nes Kultūros centras – savivaldybei priklausanti įstaiga, tad ir mestelėta apvali suma.

Dalijant lėšas neliko nuskriausti ir buvę konservatorių partneriai socialdemokratai. Lietuvos sakaliukų sąjungos Radviliškio skyriui, kurio pirmininkė Eglė Ivanauskytė, taip pat nepagailėta 1000 eurų – gal todėl, kad socialdemokratė E. Ivanauskytė  per Tarybos posėdžius neišsišoksta ir dažniausiai palaiko konservatoriams palankius sprendimus

Konservatoriams – didžiausios sumos

Kadangi lėšas projektams dalijo  prijaučiantys  konservatoriams, nenuostabu, kad jiems paskyrė didžiausias sumas. Štai Radviliškio skyriaus  jauniesiems  krikščionims demokratams skirta 1500 eurų. Šiam skyriui vadovauja  aktyvi konservatorė, teismų slenksčius minusio Radviliškio miesto seniūno sutuoktinė L. Mončauskienė, kurios užduotis už gautą sumą – įvykdyti projektą „Stipri komanda – veikli organizacija“. Galimai konservatoriai jau ruošiasi rinkimams, į kuriuos bus įtrauktas ir jaunimas – pravers dalijant skrajutes  ir  agituojant  jaunus žmones balsuoti už konservatorių kandidatą į Seimą.

Na ir spėkite, kam atiteko  rekordinė 2000 eurų suma? Ogi  ji  atiteko  Šeimos labdaros ir paramos fondui, kurį įkūrė rajono meras A. Čepononis, o šiuo metu jam vadovauja  konservatoriams  ištikima S. Dišlė. Už šias lėšas rajono gyventojams galimai vėl bus dalijami paketai su silke, trapučiais ir kalendoriais su  A. Čepononio atvaizdu

Valdininkai vargstančiųjų pagalbai skyrė nulį eurų

Lėšų dalijimo komisijai ne visi projektai įtiko. Buvo atmestas VšĮ „Radviliškio rajono paramos centro“ projektas „Laimingas, jei gali padėti“ – šiam projektui nebuvo skirta net minimali 300 eurų suma metams. Oficiali projekto atmetimo versija – projektas nesurinko reikiamo skaičiaus balų. Na, o savivaldybės koridoriuose  kalbama, kad projektas buvo atmestas, nes VšĮ „Radviliškio rajono paramos centro“  direktorius – nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, Tarybos posėdžiuose keliantis klausimus dėl  itin brangių savivaldybės pirkinių, nuolat užduodantis gyventojų probleminius klausimus, kurie dažnai nepatinka  merui bei administracijos direktorei.

Beje, Paramos centras – geriausiai žinoma labdaros organizacija ne tik rajone, bet ir už jo ribų. Centro savanoriai jau šešerius metus diena iš dienos padeda vargstantiems rajono gyventojams.

Gaila, kad  lėšos NVO projektams  konservatorių bei „valstiečių“  valdomame rajone galimai skirstomos pagal  priklausymą bei ištikimybę „teisingoms“ partijoms ir neatsižvelgiama į tikrai nuoširdžius norus padėti vargstantiems rajono žmonėms. Bet, kaip sakoma, „Lazda turi du galus“.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi