Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pinigėlius konservatoriai sems saujomis, o vargstantiems – špygą?

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 1 d. buvo paskirstytos Jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų  (NVO) projektų  rėmimo konkurso lėšos jaunimo ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms. Lėšos buvo paskirstytos 50 projektų

Daugumai bendruomenių ir organizacijų – minimali suma

Skirstant lėšas, 35 bendruomenės bei nevyriausybinėms organizacijoms buvo  skirta  minimali  300 eurų suma. Už šias lėšas bendruomenės keliaus, švęs miestelių šventes, organizuos muges, tvarkys aplinką, sportuos. Be  abejo, tokia suma menka tolimesnei ekskursijai ar šventei suorganizuoti, teks prie jos ir savo lėšomis prisidėti

Kitos bendruomenės ir organizacijos mielesnės?

Reikia pastebėti, kad kai kurias bendruomenes ir organizacijas lėšų skirstytojai myli labiau – jų projektų įgyvendinimui skirta po 600 eurų. Štai Vėriškių bendruomenei skirta 600 eurų – gal dėl to, kad  kai  kurie  vėriškiečiai  rinkimuose visada pasirodo pavyzdingai – balsuoja už konservatorių kandidatus, o  šios bendruomenės aktyvus narys  – A. Čepononio bendrapartietis Pranas Mickaitis?

Nebuvo nuskriausta ir Šeduvos miesto bendruomenė – renginiui „Mėlynasis šeimų piknikas“ taip pat buvo skirta 600 eurų. Ir vėl galima įžvelgti konservatorių palankumą šiai bendruomenei – juk jai priklauso ir  dabartinis administracijos direktoriaus pavaduotojas  konservatorius J. Pranys. Tai negi pagailėsi lėšų saviškiui..

Didžiausios  NVO  projektų sumos  atiteko saviems

Pavyzdžiui, sveikuolių klubui „Atgaja“ skirta 1000 eurų. Ir nenuostabu – šio klubo veikloje aktyviai reiškėsi  dabartinis  Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas, kurio vadovaujama ligoninė  pagarsėjo itin brangiais viešaisiais pirkimais.

Prie Radviliškio kultūros centro įsikūrusiam  jaunimo klubui „Mix“ taip pat skirta 1000 eurų. Nors nurodoma, kad šis klubas jau gyvuoja 11 metų, apie labai aktyvią jo veiklą nelabai kas ir girdėjo. Na o lėšos skirtos nemažos, nes Kultūros centras – savivaldybei priklausanti įstaiga, tad ir mestelėta apvali suma.

Dalijant lėšas neliko nuskriausti ir buvę konservatorių partneriai socialdemokratai. Lietuvos sakaliukų sąjungos Radviliškio skyriui, kurio pirmininkė Eglė Ivanauskytė, taip pat nepagailėta 1000 eurų – gal todėl, kad socialdemokratė E. Ivanauskytė  per Tarybos posėdžius neišsišoksta ir dažniausiai palaiko konservatoriams palankius sprendimus

Konservatoriams – didžiausios sumos

Kadangi lėšas projektams dalijo  prijaučiantys  konservatoriams, nenuostabu, kad jiems paskyrė didžiausias sumas. Štai Radviliškio skyriaus  jauniesiems  krikščionims demokratams skirta 1500 eurų. Šiam skyriui vadovauja  aktyvi konservatorė, teismų slenksčius minusio Radviliškio miesto seniūno sutuoktinė L. Mončauskienė, kurios užduotis už gautą sumą – įvykdyti projektą „Stipri komanda – veikli organizacija“. Galimai konservatoriai jau ruošiasi rinkimams, į kuriuos bus įtrauktas ir jaunimas – pravers dalijant skrajutes  ir  agituojant  jaunus žmones balsuoti už konservatorių kandidatą į Seimą.

Na ir spėkite, kam atiteko  rekordinė 2000 eurų suma? Ogi  ji  atiteko  Šeimos labdaros ir paramos fondui, kurį įkūrė rajono meras A. Čepononis, o šiuo metu jam vadovauja  konservatoriams  ištikima S. Dišlė. Už šias lėšas rajono gyventojams galimai vėl bus dalijami paketai su silke, trapučiais ir kalendoriais su  A. Čepononio atvaizdu

Valdininkai vargstančiųjų pagalbai skyrė nulį eurų

Lėšų dalijimo komisijai ne visi projektai įtiko. Buvo atmestas VšĮ „Radviliškio rajono paramos centro“ projektas „Laimingas, jei gali padėti“ – šiam projektui nebuvo skirta net minimali 300 eurų suma metams. Oficiali projekto atmetimo versija – projektas nesurinko reikiamo skaičiaus balų. Na, o savivaldybės koridoriuose  kalbama, kad projektas buvo atmestas, nes VšĮ „Radviliškio rajono paramos centro“  direktorius – nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, Tarybos posėdžiuose keliantis klausimus dėl  itin brangių savivaldybės pirkinių, nuolat užduodantis gyventojų probleminius klausimus, kurie dažnai nepatinka  merui bei administracijos direktorei.

Beje, Paramos centras – geriausiai žinoma labdaros organizacija ne tik rajone, bet ir už jo ribų. Centro savanoriai jau šešerius metus diena iš dienos padeda vargstantiems rajono gyventojams.

Gaila, kad  lėšos NVO projektams  konservatorių bei „valstiečių“  valdomame rajone galimai skirstomos pagal  priklausymą bei ištikimybę „teisingoms“ partijoms ir neatsižvelgiama į tikrai nuoširdžius norus padėti vargstantiems rajono žmonėms. Bet, kaip sakoma, „Lazda turi du galus“.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019