Pakiršinio dvaro parke Radviliškio rajone – antrasis šaltibarščių gaminimo čempionatas

„Šalti šaltibarščiai – karštiems žmonėms“, – toks šūkis visus šaltibarščių rugpjūčio 1 dieną kviečia į Pakiršinį, kur pirmąją paskutinio vasaros mėnesio dieną Pakiršinio dvaro parke organizuojamas antrasis Šaltibarščių gaminimo čempionatas.

Tikimasi ne mažiau 20 komandų

„Vasaros nė vienas lietuvis neįsivaizduoja be gardžios gaivinančios rožinės sriubos – šaltibarščių. Pernai Pakiršinio bendruomenės aktyvui kilusi ir labai greitai įgyvendinta idėja pasiteisino su kaupu, pirmajame šaltibarščių čempionate dalyvavusieji šios vasariškos sriubos mėgėjai pasidalijo idėjomis, kaip įvairiai galima gaminti šią, atrodo, visiems puikiai žinomą sriubą, o šiais metais norime suburti kuo daugiau šaltibarščių mėgėjų ir gamintojų iš visos Lietuvos. Jau užsiregistravo septynios komandos: po vieną iš Jonavos, Kėdainių ir Panevėžio rajonų, keturios – iš Radviliškio rajono. Tikimės, kad šiais metais šaltibarščius gamins ne mažiau nei 20 komandų“, – pasakojo Paulius Kablys, Pakiršinio bendruomenės pirmininkas.

Skrandžio galimybėms išbandyti – šaltibarščių valgymo konkursas

Šaltibarščių mėgėjams čempionato dieną bus suorganizuotas konkursas, kad jie galėtų pasivaržyti, kieno galimybės didesnės, kas gali suvalgyti kuo daugiau šaltibarščių. Daugiausiai šaltibarščių suvalgiusio konkurso dalyvio laukia specialus prizas.

Specialiu čempionato apdovanojimu bus pagerbta ir daugiausiai (bus matuojama litrais) šaltibarščių pagaminusi komanda.

Šaltibarščių čempionato dalyviai bus suskirstyti į dvi grupes: vieni gamins netradicinius, kitokius, neįprastus šaltibarščius, kiti – tradicinius. Abiejų grupių nugalėtojams bus įteikti specialūs prizai: netradicinių šaltibarščių grupės pirmosios ir antrosios vietos laimėtojams bus įteikti specialieji Antano prizai, skaniausius tradicinius šaltibarščius pagaminusiai komandai atiteks Pakiršinio kaimo bendruomenės specialusis prizas.

Linksmins 16 vyrų ir 1 moteris

Čempionato dalyvius ir žiūrovus, šaltibarščių ragautojus ir komisijos narius linksmins 16 vyrų (visi jie – iš Akmenės kultūros centro romansų grupės „Akmenės vyrai“, folk muzikos grupė „Šeduvos bernai“ ir Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija „Dainoriai“) ir viena moteris – dainininkė Asta Pilypaitė

Šaltibarščiams – specialūs dubenėliai

Pakiršinyje įsikūrusio etninės kultūros ir amatų centro keramikai specialiai čempionatui gamina dviejų dalių dubenėlius. „Šaltibarščiai ir virtos ar keptos bulvės yra neatsiejamos dvi puselės, tad keramikai sugalvojo ir specialius šaltibarščių mėgėjų dubenėlius – dviejų dalių, sujungtus neatskiriamais saitais“, – apie įdomią ir netradicinę idėją pasakojo Elžbieta Karaliūtė, čempionato gaspadinė ir Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro direktorė.

Registruokitės – nepasigailėsite

Čempionato organizatoriai laukia komandų (sudarytų iš 3–7 žmonių), norinčių dalyvauti čempionate. Registracijos pabaiga – liepos 30 d. 17 val. Užpildytą čempionato dalyvio anketą siųskite el. paštu adresu pakirsiniodvaras@gmail.com. Į visus klausimus atsakys šaltibarščių gaminimo čempionato vyr. šefas, renginio organizatorius Paulius Kablys, mob. tel. 8 645 50 717, ir jo gaspadinė Elžbieta Karaliūtė, mob. tel. 8 612 82 754.

Virtos bulvės ir indai – Pakiršinio bendruomenės, viskas, ko reikia šaltibarščiams – nuo katilo (ne mažesnio nei 10 l) su samčiu iki šaltibarščiams reikalingų produktų – čempionato dalyvių.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts