Dėl pinigų reketo šiaulėniškiui skirta intensyvi priežiūra

Nepilnamečiui Šiaulėnų miestelio gyventojui N. K. 2021 m. gruodžio 10 d. buvo paskirta bausmė dėl turto prievartavimo. Jis iš jaunesnio savo pažįstamo reikalavo įvairių pinigų sumų – 85 eurų, o šiam pinigų nesumokėjus, grasino padegti namus. Byla išnagrinėta rašytinio proceso tvarka, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Reikalavo „susimokėti už gydymą“

N. K. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino visiškai. Su nukentėjusiuoju A. jie buvo draugai iki įvykio, kai keturiolikmetis draugas pavartojo vyresniojo duotos „žolės“ ir neteko sąmonės. Kadangi vaikinukas pateko į ligoninę, netruko išaiškėti, kad N. K. davė narkotikų nepilnamečiui. Dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu, dėl ko reikėjo atlyginti vaikinuko gydymo ligoninėje išlaidas. Po šių įvykių tarp vaikinų atsirado nesutarimai. N. K. pripažino, kad jis ne kartą prašė buvusio draugo „susimokėti už gydymą“ – duoti įvairias sumas pinigų. Jis grasino, kad sumuš, nusamdys draugus, „išveš į mišką“ arba jaunesnio vaikino namas „išlėks į orą“.

Į policiją kreipėsi nukentėjusiojo mama

Dėl grasinimų sūnui neliko abejinga nukentėjusiojo A. B. mama. Ji kreipėsi į policiją. Moteris nurodė, kad dėl grasinimų materialinių nuostolių nepatyrė, tačiau patyrė moralinę žalą, nes išsigando, bijojo, kad neprimuštų jos sūnaus ar ko nors nepadarytų jų gyvenamam namui. Pasak nukentėjusiojo mamos, jos sūnus po šių įvykių bijo vienas vaikščioti, stengiasi nieko nesipasakoti.

Arešto bausmės vykdymas atidėtas. Bus stebimas uždėjus apykoję

Septyniolikmetis N. K. anksčiau nebuvo teistas, baustas administracine tvarka, turi galiojančių nuobaudų, mokymo įstaigoje charakterizuojamas daugiau neigiamai. Teismas šį nepilnametį pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 181 straipsnio 1 dalį ir skyrė jam 20 parų arešto bausmę. Paskirtos bausmės vykdymas atidėtas 6 mėnesiams, skiriant intensyvią priežiūrą – nepilnamečio buvimo vieta bus kontroliuojama elektroninio stebėjimo priemonėmis (apykoje), įpareigojant per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišeiti iš gyvenamosios vietos nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi. Taip pat N. K. skirta auklėjamojo poveikio priemonė – elgesio apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant tęsti mokslą arba dirbti.

Ieva Kučaitė

Asociatyvi nuotrauka

Total
14
Dalinasi
Related Posts