Padėkos žygis už Lietuvos laisvę

Paskutinį vasaros sekmadienį  Baisogalos jaunieji šauliai dėkojo už Lietuvos laisvę žygyje iš Tytuvėnų į Šiluvą. Eilę metų Padėkos ir vilties eisenoje  kartu dalyvauja ne tik piligrimai atvykę  iš visos Lietuvos, bet ir garbingieji tarptautinės organizacijos TFP (Tradicija, Šeima, Nuosavybė) svečiai.

Prieš 28 metus, 1990-aisiais, dėl Lietuvos nepriklausomybės parašus 26-iose pasaulio šalyse rinkusios tarptautinės organizacijos „Tradition, Family, Property“ (TFP – Tradicija, šeima, nuosavybė) delegacija ypatingai puoselėja pamaldumą Dievo Motinai. Laisvės dienos minėjime jie dalyvauja nešdami Fatimos Dievo Motinos statulą. TFP organizacijos nariai kasmet visiems dalyviams dovanoja kalendorius, kuriuose pasakojama Marijos žinia pasauliui ir lietuvių tautos laisvės siekio istorija. Lietuvos žmonės dėkingi šios organizacijos nariams už ypatingą pagalbą mūsų valstybei.

Viso pėsčiųjų žygio metu priekyje keliavo Fatimos Mergelės Marijos statula, kurią pasikeisdami nešė visi norintys. Mūsų Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai taip pat ją nešė. Eisenai vadovavo mūsų vyskupas E.Bartulis. Mus lydėjo vasaros grožis, rožinio malda, giesmės ir  lietus, kurį vyskupas pavadino ,,malone iš dangaus“.

Šiluvos bazilikoje aukotose iškilmingose šv. Mišiose visi – jauni ir seni – dėkodami Dievui už laisvės dovaną, meldėme globos dabarčiai, ateičiai ir daugiau teisingumo, solidarumo mūsų Tėvynėje.

Namo grįžome palaiminti ir džiugūs, taip gražiai atšventę Padėkos už laisvę šventę.

                               Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja Giedrė Nakutienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts