Nuotaikinga Rasų šventė Šeduvoje

Tai metas, kai saulė pasiekia aukščiausią zenito tašką, o gamta yra pačiame žydėjime. Visa, kas gyva žemėje, yra kviečiami įsilieti į šį gyvybės klestėjimą, pasisemti jėgų, atsinaujinti ir švęsti Rasos šventę. Ši šventė švenčiama nuo neatmenamų laikų ne tik lietuvių, bet ir aplinkinių tautų ir genčių, kurių šventimo papročiai turi daug bendrų bruožų bei simbolių, atėjusių iki mūsų dienų.

Baltų tautose ši šventė visais laikais buvo labai svarbi. Šeduviai šią datą minėjo birželio 24 dieną miesto parke. Šventę pradėjo Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“ (vad. Evelina Stalgienė).

Susirinkusius sveikino LR Seimo narys A. Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis bei Tarybos narys G. Lipnevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas J.Pranys, Šeduvos miesto seniūnė E. Mančiauskė, Šeduvos seniūnaitis K. Dočkus. Visi vieningai linkėjo prasmingo laiko drauge, tradicijų tęstinumo bei džiaugėsi, kad kartu minime ne tik Rasų šventę, bet ir Šeduvos miesto gimtadienį.

Po prasmingų palinkėjimų skambias dainas dovanojo grupė „Daumantų muzikantai“, instrumentinė folkloro grupė „Vydraga“, grupė „Kūjeliai“. Renginį vedė profesionalus Alytaus teatro aktorius Vaidas Praspaliauskas. Nuotaikingą šventę užbaigė tradicinis vainikėlių plukdymas.

Paruošta  pagal Šeduvos kultūros ir amatų centro informaciją

Nuotraukos S. Mikučio

Total
11
Dalinasi
Related Posts