Dirbančius savarankiškai papiktino nauja išmokų tvarka

Nuo balandžio 5 d. savarankiškai dirbantys žmonės, dėl karantino netekę pajamų, gali kreiptis į Užimtumo tarnybą, kad gautų vienkartinę fiksuoto dydžio išmoką.

Tačiau  kai kurie žmonės  teigia, kad kreipimasis dėl išmokos į Užimtumo tarnybą žeidžia jų orumą.

Pasak pagal individualios veiklos pažymas dirbančių smulkiųjų verslininkų, jie nėra ieškoję darbo Užimtumo tarnyboje ir nenori būti registruoti jos sistemoje.

Vyriausybei paskelbus karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Tačiau dėl  tokio išmokų modelio pasijuto sumenkinti tūkstančiai dirbančiųjų ir išlaikančių valstybės mokestinę naštą.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) spendimu, norintieji gauti pašalpą (257 eurus), turi užsiregistruoti kaip bedarbiai į Užimtumo tarnybą.
Dėl tokios situacijos žmonės pasijuto pažeminti, nes jie nėra bedarbiai, tiesiog jų darbas sustabdytas dėl susiklosčiusių visiems žinomų priežasčių.

Dirbantiems savarankiškai – fiksuota išmoka

Vyriausybei paskelbus karantiną, dirbantiems savarankiškai buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį.  SADM informuoja, kad savarankiškai dirbantys asmenys, norintys gauti fiksuotas išmokas, nuo balandžio 5 d. gali kreiptis į Užimtumo tarnybą.

Atkreipiamas dėmesys, kad šiek tiek skiriasi tvarka Užimtumo tarnyboje registruotiems ir neregistruotiems asmenims. Dėl išmokos skyrimo į Užimtumo tarnybą galima kreiptis šiais būdais:

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo Užimtumo tarnyboje nebuvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo,  prašymą gali pateikti elektroniniu būdu, naudojantis Užimtumo tarnybos interneto svetainėje www.uzt.lt prieinama elektronine paslauga „Registracija“. Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo Užimtumo tarnyboje yra ar buvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo, prieš tai susisiekęs su savo konsultantu, prašymą pateikia: elektroniniu paštu, kuris nurodytas darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje, siunčiant užpildytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame yra registruotas arba paštu, siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame yra registruotas. Prašymas gali būti pateiktas tik vieną kartą ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu. Jeigu pateiktas prašymas nėra pasirašytas parašu ar elektroniniu parašu, asmuo įsipareigoja Vyriausybei atšaukus ekstremalią situaciją ir karantiną per 30 kalendorinių dienų pateikti šio prašymo originalą Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo skyriui, kuriame jis yra registruotas.

Teisę gauti išmoką turi savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė karantiną.  Dirbantys savarankiškai gali prašyti išmokos, jei nedirba pagal darbo sutartį, neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių ir negauna darbo pajamų, o taip pat neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso. Vienam savarankiškai dirbančiam asmeniui skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo to, kiek savarankiškų veiklų vykdo.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts