Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nuteisti du šiauliečiai, įsibrovę į butą ir apiplėšę moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis dviem šiauliečiams E. B. ir D. Z., kurie 2020 metų gruodį įsibrovė į butą ir apiplėšė nukentėjusiąją. Teismas 29 m. kaltinamajam E. B. ir 31 m. kaltinamajam D. Z. skyrė laisvės atėmimą – po 1 metus ir 4 mėnesius. Be to, kaltinamieji nukentėjusiajai solidariai turės sumokėti 4 982 eurų turtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamieji E. B. ir D. Z. svetimą turtą užvaldė prieš nukentėjusiosios valią, neteisėtai įsibrovę į butą. Jie turėjo tikslą, patekus į patalpas, panaudojant fizinį smurtą, pagrobti pinigus“, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Astra Karpytė. 

Kaltinamųjų E. B. ir D. Z. atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi. Abiejų kaltinamųjų atsakomybe sunkina tai, kad jie nusikalto bendrininkų grupėje, būdami apsvaigę nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Kaltinamasis E. B. pripažintas recidyvistu. Kaltinamasis D. Z. anksčiau teistas už sunkų smurtinį nusikaltimą ir nesunkų smurtinį nusikaltimą, už kurį nėra atlikęs paskirtos bausmės.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė nusikalstamą veiką, priskiriamą sunkių nusikaltimų kategorijai. Kaltinamieji prisipažino, gailėjosi, byla nagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Paskirta bausmė abiem buvo sumažinta vienu trečdaliu.

Teisme kaltinamasis D. Z. sakė, kad 2020 m. gruodžio 19 d. susitiko su E. B., kartu vartojo alkoholį. E. B. pasiūlė iš jo pažįstamos merginos paimti pinigus. Abu kartu nuėjo iki namo, kuriame gyveno mergina. E. B. nuėjo į butą, o jis laukė lauke. Buvo susitarę, kad E. B. atidarys duris ir jis tuomet įeis į butą.

Kaltinamasis E. B. teisme nurodė, kad jam išeinant, į butą įėjo D. Z., suėmė nukentėjusiąją už rankų ir laikė. Tuo metu E. B. paėmė nukentėjusiosios pinigus, kurių buvo didelis pluoštas, taip pat paėmė mobilaus ryšio telefoną, kad nukentėjusioji negalėtų išsikviesti pagalbos. E. B. telefoną išmetė į šiukšlių konteinerį. Parke pinigus pasidalijo po 2 000 eurų. Pinigų galėjo būti daugiau, nes dalį jų, būdamas neblaivus, pametė, dalį išleido.  

Nukentėjusioji pareiškė 6 992 eurų ieškinį turtinei žalai atlyginti. Mažiau priteista nukentėjusiajai todėl, kad dalis pinigų – 2 010 eurų buvo rasta per kratą ir nuosprendžiui įsiteisėjus, jie bus grąžinti nukentėjusiajai.

Teismas nustatė, kad E. B. ir D. Z., veikdami bendrininkų grupėje, iš anksto susitarę pagrobti svetimą turtą, 2020 metų gruodžio 19 dienos vakare, nukentėjusiajai atidarius buto duris, D.  Z. į butą įsibrovė, bute panaudojo nukentėjusiosios atžvilgiu fizinį smurtą – nustūmė į miegamojo kambarį, parvertė ant lovos ir prispaudęs laikė. Tuo metu kitas kaltinamasis E. B. ieškojo pagrobtino turto ir taip bendrais veiksmais pagrobė – 6 280 eurų ir mobiliojo ryšio telefoną. Iš viso pagrobė 6 992 eurų vertės svetimą turtą.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi