Nubausti nelegalūs automobilių ardytojai

Šiaulių valdybos pareigūnai praėjusią savaitę Radviliškio rajone surengė reidą, per kurį tikrintos privačios ir įmonių teritorijos, kuriuose, kaip įtariama, nelegaliai ardomi lengvieji automobiliai.
Iš viso Radviliškio mieste ir Kutiškių kaime atlikti 7 patikrinimai, kurių metu 3 sodybose ir 2 įmonių teritorijose rasti išardyti ar pusiau išardyti lengvieji automobiliai, t. y.: mašinų kėbulai, įvairių laidų krūvos, varikliai, automobilių stiklai, padangos ir kitokios mašinų detalės.
2 asmenys neneigė ardantys automobilius, tačiau teigė, kad apie tai, jog šios veiklos vykdymas be Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės ar Taršos leidimo yra draudžiamas – nežinoję. Nepaisant to, šiems pažeidėjams paskirtos administracinės nuobaudos ir nurodyta nedelsiant nutraukti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo veiklą, o visas susidariusias pavojingas ir nepavojingas atliekas priduoti atliekų tvarkytojams.
Dar 3 atsakingi asmenys, kurie, kaip įtariama, taip pat nelegaliai vykdo ENTP ardymo veiklą, iškviesti į Pakruojo aplinkos apsaugos inspekciją aiškintis aplinkybių.
Už tokio tipo pažeidimus gresia baudos nuo 300 iki 600 eurų.
Reidą nuspręsta surengti po to, kai į Pakruojo aplinkos apsaugos inspekciją kreipėsi ne vienas gyventojas, pranešantis apie pastebėtą aplinkos taršą įvairiomis pavojingomis atliekomis. Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams, kurie kreipiasi ir praneša apie pastebėtus pažeidėjus, bei primena, kad tai galima padaryti skambinant bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 8 (5) 2732995, tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos.

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts