Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nesigviešk bankomate rastų pinigų ar banko kortelės

Avatar

Paskelbta

data

Sunku atsakyti į klausimą, kokių žmonių  pasaulyje daugiau – sąžiningų ar nesąžiningų. Šiaulių apskrities policija turi daug šaunių pavyzdžių, kai bankomatuose ar kur kitur rastos didžiulės pinigų sumos bei banko mokėjimo kortelės atnešamos į policiją ir jų grąžinimas savininkams suteikia daug džiaugsmo. Tačiau gegužės 12-osios įvykiai  Šiaulių rajone, Kuršėnuose, patvirtino teiginį, kad yra daug ir nesąžiningų žmonių, kurie tik ir tyko pasipelnyti iš žmonių išsiblaškymo.

Gegužės 12-osios vidurdienį 74 metų Kuršėnų gyventoja su savo vyru atėjo prie miestelyje,Vilniaus g., esančio bankomato. Vyras prisėdo ant netoliese esančio suoliuko, o moteris nuėjo prie bankomato pasiimti pensijos. Jai suspaudžius pageidaujamos pinigų sumos skaičius, už moters nugaros kilo triukšmas, kuris nukreipė moters dėmesį ir išblaškyta  senjorė pasiėmė tik bankomato grąžintą mokėjimo  kortelę, o 400 eurų pasiimti pamiršo. Nuėjusi prie ant suoliuko sėdinčio sutuoktinio, moteris vis dar girdėjo ir matė prie bankomato stovinčių dviejų vyrų kivirčą, kurie tarpusavyje net susitumdė. Kai ji išgirdo vieno jų pasakytą frazę „grąžink pinigus“,  pažiūrėjo į savo piniginę ir suprato, kad ji iš bankomato pinigų nepasiėmė. Tuo metu vienas vyriškis nuo bankomato pasišalino, o kitas buvo sulaikytas praeivio. Tačiau pas sulaikytąjį policijos pareigūnai iš bankomato pasisavintų pinigų nerado.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad su pinigais pasišalino kartu buvęs 32 metų jo pažįstamas. Pastarąjį vyrą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė tos pačios dienos vakare. Jam buvo nustatytas 3,88 prom. girtumas. Pas įtariamąjį iš visos pasisavintos sumos tebuvo likę 30 eurų. Kitus buvo spėjęs išleisti puotaudamas pas pažįstamą moterį.

Vyras pripažino paėmęs iš bankomato svetimus pinigus ir žadėjo moteriai juos grąžinti. Tačiau, nepaisant to, jam pareikšti įtarimai dėl vagystės ir teks stoti prieš teismą.

Tą pačią dieną kitas Kuršėnų gyventojas susigundė iš bankomato pasisavinti svetimą banko mokėjimo kortelę.

Kuršėnuose,  toje pat Vilniaus g., esančioje parduotuvėje, 29 metų mergina, iš bankomato pasiėmusi 10 eurų, pamiršo pasiimti banko kortelę. Jos radėjas, apsidžiaugęs tokia išsiblaškiusios merginos „dovanėle“, ja pasinaudojo čia pat esančioje parduotuvėje. Kadangi kortelė buvo bekontaktė, jos kodo žinoti jam ir nereikėjo. Net penkis kartus jis mokėjo už pirkinius, atsiskaitydamas pasisavintąja kortele, ir išleido beveik 60 eurų.

Kuršėniškė, sužinojusi apie ištuštėjusią savo banko sąskaitą, kreipėsi į policiją. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai jau kitą dieną nustatė, kas šeimininkavo merginos sąskaitoje. Peržiūrėję parduotuvės ir prie parduotuvės esančias vaizdo kameras, pareigūnai pamatė, kaip garbaus amžiaus vyras su moterimi, apsiprekinę ir ant dviračio susikrovę įsigytas prekes, išpėdino iš parduotuvės teritorijos. Pavažiavę ta kryptimi, kuria nuėjo įtariamieji, vieno namo kieme pareigūnai išvydo vaizdo įraše matytą dviratį. Paaiškėjo, kad jo 60-metis savininkas ir pasinaudojo svetima banko mokėjimo kortele, nors jo žmona sako tam ir prieštaravusi. Dėl neteisėto disponavimo svetima elektronine mokėjimo priemone pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taigi, lįsti į kito žmogaus banko sąskaitą ar pasisavinti bankomate rastus pinigus – tai tokia pat nusikalstama veika, kaip ir lindimas į kito žmogaus kišenę. Radai svetimą banko kortelę – nešk į banką ar policiją, nes tai ne radinys, tai – svetimas turtas, kurio savininką bankas tikrai žinos, o bankomate įrengtos vaizdo kameros fiksuoja visų čia atliekančių operacijas asmenų veidus ir identifikuoti žmogų, pasisavinusį svetimus pinigus ar kortelę, darosi vis lengviau.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019