Triukšmą mažinančios sienelės – taip pat „auksinės“

Daugelis radviliškiečių jau nuo seno yra pripratę prie nuo geležinkelio sklindančio triukšmo, tačiau šalia geležinkelio gyvenantys radviliškiečių  pageidavo triukšmą mažinančių sienelių.
Radviliškyje pradedamas vykdyti europinis projektas, per kurį mieste bus įrengtos triukšmą mažinančios sienelės. Radviliškio rajonas  dalyvauja programoje „Neigiamo poveikio aplinkai mažinimas geležinkeliuose“, kuris vykdomas kartu su akcine bendrove „Lietuvos geležinkeliai“.

Beje, rajono Taryba buvo gan dosni, šiam projektui iš biudžeto skyrusi net 600 tūkst. eurų. Iš viso šio projekto vertė – 4 milijonai eurų.
Radviliškio mieste abipus geležinkelio planuojama įrengti 1,5 kilometro ilgio sienelę, kuri apsaugos nuo triukšmo senamiestį, miesto centrą, J. Basanavičiaus, S. Daukanto gatvių rajonų gyventojus.
Keista tai, kad  „Radviliškio kraštui“ pradėjus domėtis, ar nuo triukšmo apsauganti sienelė bus padalinta į dvi dalis – po 700 metrų, ar bus dvi sienelės po 1,5 kilometro, niekas negalėjo atsakyti, nors jos įrengimo nuopelnus prisiėmė meras.
Pasak mero A. Čepononio, 1,5 km sienelės ilgis bus ir iš vienos, ir iš kitos pusės, tačiau projektą rengia „Lietuvos geležinkeliai“ ir jo detalizuoti jis negali. „Mes kaip partneriai esame suinteresuoti, kad ši sienelė atsirastų ir sprendimą priėmė nutarimą prisidėti, jeigu vyks toks projektas, detalizuoti nuo kurios vietos iki kurios bus sienelė negalėčiau, nes čia ne mūsų projektas“,- sakė meras A. Čepononis.
Redakcija  laukia atsakymo iš „Lietuvos geležinkelių“, koks bus šios sienelės ilgis – jeigu ji bus tik 1,5 km ilgio, tai jos vienas metras kainuos apie 2670 eurų. Šią sienelę šalia mūsų  brangiųjų statinių drąsiai bus vadinama ir „auksine“: šalia aikštės, baseino. Lietuvoje, kaip ir Radviliškio rajone,  pirkti paprastus daiktus už aukso kainą jau tampa norma. 
Ši sienelė žada atsirasti 2021 metais.
Na, radviliškiečių turbūt jau nebestebina „auksinės“ Radviliškio gatvės,  Radviliškio gatvėmis važinėjantys „auksiniai“ autobusai, „auksinė“ aikštė,  tad kaip neturėtų stebinti  ir „auksinė“ sienelės nuo triukšmo?
Redakcija kreipėsi į  „Lietuvos geležinkelius“ ir gavus informaciją ja pasidalinsime su savo skaitytojais. 

„Radviliškio krašto“ informacija
Total
0
Dalinasi
Related Posts