Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nenorintiems atsisakyti dujų balionų grasinama baudomis

Avatar

Paskelbta

data

Per mažiau nei dvejus metus Lietuvoje daugiabučiuose turėtų nelikti viryklėms naudojamų dujų balionų. Energetikos ministerija žada kompensuoti gyventojams elektrinių ar gamtinėmis dujomis kūrenamų viryklių įsirengimą. O ir toliau neketinantiems atsisakyti dujų balionų gyventojams grasina baudomis.

Lietuvoje iki 2022 metų dujų balionų 3 a. ir didesniuose daugiabučiuose privalo nelikti. Gyventojams siūlomos subsidijos, kurios padengtų daugiausia elektrinių viryklių ir joms būtinų elektros tinklų įsirengimą. Skirstymo sistemos operatorius padengs visus reikalingus kaštus įvadui iki daugiabučio atvesti arba galiai padidinti. O likusi dalis kompensuojama pagal formulę 200, 200, 200. Tai reiškia, kad 200 eurų bus skiriama įvadui laiptinėje sutvarkyti. 200 eurų bus skiriama įvadui pačiame bute sutvarkyti ir 200 eurų viryklei įsigyti.

Tas pats ir su dujinėmis viryklėmis. Atsisakę dujų baliono gyventojai gali tikėtis  200 eurų subsidijos dujų vamzdynui bute įrengti ir 200 eurų subsidijos naujai viryklei. Bet gamtinių dujų nebus galimybės įrengti visur, todėl tikimasi, kad dujų balionus naudoję gyventojai pradės naudotis  elektros energija. Daugiabučių namų gyventojai turės visi kartu nuspręsti, kas bus įrengta name. Šiais metais yra numatyta šiai programai įgyvendinti skirti 15 mln. eurų, kitais metais tam planuojama skirti dar papildomai 10 mln. eurų  ir su šia suma praktiškai galima bus 100 proc. padengti tiek projektavimo, tiek rangos darbus.

Nenorintiems pokyčių primenama apie jau dabar galiojančias baudas už dujų balionus daugiabučiuose. Yra numatytos baudos, jos siekia nuo 40 iki 400 eurų asmeniui ir fiziniam asmeniui taip pat.

Paraiškas subsidijoms Energijos Skirstymo Operatoriaus, arba kitaip ESO, puslapyje galima  pateikti jau nuo liepos 15 d. Mažesniems nei 3 a. daugiabučiams ir nuosaviems namams, pasak ministerijos, ruošiamas atskiras finansavimo mechanizmas.

„Radviliškio  krašto“  informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje susidūrė du automobiliai: nukentėjusiam vyrui prireikė medikų pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 24 d. 18:04 val. Radviliškio rajone, Šeduvoje, Baukų g., blaivi moteris, gim. 1965 m., automobiliu „VW Golf“, išvažiavo iš šalutinio kelio į pagrindinį ir susidūrė su blaivaus vyro, gim. 1968 m., vairuojamu automobiliu „VW Transporter“. Eismo įvykio metu nukentėjo vyras, kuriam
2020-11-28, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatytas krūtinkaulio lūžis ir skirtas ambulatorinis gydymas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Sugyventinę skriaudęs šiaulėniškis atsidūrė areštinėje

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 28 d. 16:00 val. Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje, Sodų g., namuose neblaivus (1,47 prom.) vyras, gim. 1971 m., sumušė neblaivią (2,48 prom.) sugyventinę, gim. 1973 m.
Nukentėjusioji dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019