Socialiniai tinklai

Aktualijos

Su girtais vairuotojais pareigūnams tenka grumtis ir ne tarnybos metu

Avatar

Paskelbta

data

Gebėjimas pastebėti problemas ir nelikti joms abejingiems, rodos, yra kai kurių pareigūnų kraujyje. Tarnyba jiems – gyvenimo būdas ir visai nesvarbu, kada baigiasi darbo valandos, tokie pareigūnai visada pasiruošę reaguoti.

Nemenką patirtį sukaupę Šiaulių policijoje tarnaujantys Arūnas Pekarskas ir Gintautas Šiaulys – vieni iš tokių pareigūnų. Net ir laisvalaikiu jie, nepaisydami asmeninio laiko, prisideda prie saugesnio visuomenės gyvenimo. Visai neseniai abu jie ne tarnybos metu Šiauliuose tramdė girtus vairuotojus.

Liepos 26-osios vakarą Šiauliuose, Radviliškio gatvėje, žingsniuodamas netoli namų, 25 metus policijoje dirbantis Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnas Arūnas Pekarskas pamatė į medį atsitrenkusį automobilį BMW. Nieko nelaukęs Arūnas priėjo prie vairuotojo, prisistatė esantis policijos pareigūnas ir parodė tarnybinį pažymėjimą. Jam iškart kilo įtarimas, kad BMW vairuotojas neblaivus, todėl Arūnas pasiūlė palaukti policijos ekipažo ir kartu išsiaiškinti aplinkybes. Visgi vairuotojas šia idėja neliko sužavėtas ir atkirto: „mente, nieko neįrodysi“. Agresyviai nusiteikęs vyriškis norėjo kuo greičiau pasprukti, pradėjo aktyviai priešintis, tačiau pareigūnas jo taip paprastai nepaleido. Vyrams galiausiai susigrūmus lūžo Arūno ranka, o tada, nutaikęs progą, BMW vairuotojas išsilaisvino ir pradėjo sprukti. Gal jis tikėjosi, kad sužalotas pareigūnas nebesivys ir pavyks iš balos išlipti sausam. Visgi Arūnas išliko atkaklus – nusekė bėglį iki laiptinės, į kurią jis įbėgo, ir iškvietė policiją. Netrukus atvyko ekipažas ir, padedami tame pačiame name gyvenančios kaimynės, pareigūnai išsiaiškino laiptinės durų kodą bei BMW savininko buto numerį. Duris atidarė tas pats su Arūnu susigrūmęs 46 metų vyriškis. Alkoholio matuokliu jam nustatytas 1,84 prom. girtumas.

Tik po to, kai su kolegomis rado ir sulaikė neblaivų vairuotoją, Arūnas pasirūpino lūžusia ranka – medikai jį išvežė į ligoninę.

Na, o 28 metus Šiaulių policijoje tarnaujantis Gintautas Šiaulys yra atsidūręs įvairiose situacijose. Tačiau situacijoje, kai savo akimis stebi eismo įvykį nuo pradžios iki galo – pirmą kartą.

Atostogaujantis ir nuo tarnybinių rūpesčių atsipalaidavęs Šiaulių apskrities policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pavaduotojas liepos 21-osios vakare Šiauliuose, Architektų gatve, su žmona važiavo namų link, kai priešpriešinės krypties eismo juostoje pamatė atlekiantį keturratį motociklą, kurio vairuotojas nebesuvaldė ir kliudė šalikelėje stovėjusį automobilį. Keturratis pakilo į orą, vertėsi, o jo vairuotojas nukrito ant važiuojamosios dalies. Gintautas akimirksniu sustojo ir puolė prie ant kelio gulinčio žmogaus, norėdamas jam padėti. Tačiau, užuot padėjus, teko jį tramdyti, nes pakilęs nuo žemės jis statė motociklą ant ratų ir norėjo iš eismo įvykio vietos sprukti. Nuo vairuotojo trenkė alkoholiu, jis buvo agresyvus ir Gintauto klausyti nepanoro, tad šiam teko panaudoti kovinių imtynių veiksmus ir vairuotoją paguldyti ant žemės. Tuo metu įvykį stebėję žmonės iškvietė policijos pareigūnus, kuriems Gintautas sulaikytąjį ir perdavė. Apžiūrint įvykio vietą, paaiškėjo, kad keturratis kliudė ir apgadino ne vieną, o du automobilius.

41-nerių metų keturračio vairuotojas kategoriškai atsisakė pasitikrinti girtumą. Vizualiai buvo matyti, kad vyras yra neblaivus – jį išdavė nerišli kalba ir sklindantis alkoholio kvapas. Medikai vairuotojui konstatavo nugaros, rankos ir kojų sumušimus bei nubrozdinimus.

Abu minėti neblaivūs vairuotojai buvo uždaryti į areštinę, jiems abiems pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonės vairavimo išgėrus. Baudžiamasis kodeksas neblaivumo patikrinimo vengimą, kai yra akivaizdūs neblaivumo požymiai, traktuoja kaip girto vairavimą, todėl patikros vengimas Gintauto sulaikytam vairuotojui išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės nepadėjo.

Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas giria savo pavaldinius, kurie ir laisvu nuo darbo metu nevengia sureaguoti į situacijas. Jei ne Arūnas ir Gintautas, girti vairuotojai iš įvykių vietų galėjo pasprukti, apgadinti daugiau transporto priemonių, sužaloti ar net pražudyti žmones.

Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019