Socialiniai tinklai

Aktualijos

Jaunieji šauliai pėsčiomis į Šiluvos atlaidus

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Baisogalos 608-osios kuopos jaunųjų šaulių komanda dalyvavo tarptautiniame piligriminiame žygyje Kryžių kalnas – Šiluva, kurį organizuoja Šiaulių vyskupija.

Rugsėjo 6 -7-8 d. kartu su daugiau nei 400 piligrimų pėsčiomis ėjome iš Kryžių kalno į  Švč. Dievo Motinos apsireiškimo šventovę Šiluvą pasveikinti švenčiausią Mergelę Mariją su gimtadieniu.          Į žygį susirinko ir Lietuvos, ir Punsko jaunimas. Įveikti  75 kilometrus per tris dienas nėra lengva, bet su būriu bendraminčių ir su žygio siela, Katechetikos centro vadove, pagrindine koordinatore  Danute, įmanoma. Didžiausią pagarbą skiriame ir mūsų ekscelencijai žygio iniciatoriui Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui, kuris visada buvo su mumis: drąsino, vienijo malda, giesme, šypsena, jaunatviškumu ir entuziazmu. Jau vien tas vyskupo šūksnis po saldžios poilsio minutės: ,, Ant arklių! “- uždega ir įpareigoja ištverti.

Visos  kelionės  metu skambėjo skanduotės, dainos, giesmės, rožinio malda. Turėjome galimybę vieni kitiems pagelbėt geru žodžiu, maistu, vandeniu ar net indais pasidalyti! Jautėmės lyg seserys ir broliai. Patarnavimu stiprinome vieni kitus. Visą kelią mus lydėjo greitosios pagalbos medikai, policijos ekipažas ir daug gerų žmonių, pasiruošusių pagelbėt, jei reikės. Mus džiugino naujos pažintys, gyventojų vaišingumas, puikus oras, lietuviškos gamtos grožis. Kepino saulė, varvėjo prakaitas, kuprinės spaudė pečius, kojos nukentėjo, o veidus nudegėme labiau nei vasarą! Bet gera nuotaika mus lydėjo ir mes turėjome jėgų dar šokti vakarais vykusiuose koncertuose. Vakarais prie Rėkyvos ir Gauštvinio ežerų mūsų laukė palapinių miestelis, laužas, vakarienė, muzikinė programa, skautų žaidimai, Joniškio grupės koncertas  ir net naktinė adoracija.

 Ir vis dėlto paskutiniai kilometrai buvo patys smagiausi. Visi žygeiviai skandavome: ,,U-a, Šiluva, mes ateinam!“ Pravažiuojančios mašinos sveikino signalais, žmonės pasitikdami mojavo, linkėjo ištvermės, braukė ašarą džiaugdamiesi šauniu jaunimu. Kelionę baigėme iškilmingomis šv. Mišiomis Šiluvos šventovėje, sveikindami Dievo Motiną  ir Jos globai pavesdami savo gyvenimus. Prieš 400 metų Šiluvoje apsireiškusi Dievo Motina su kūdikėliu Jėzumi ant rankų verkė, kad niekinamas tikėjimas Lietuvoje, o šiandien džiaugiasi, kad šimtai jaunų piligrimų, tarp jų ir mes, jaunieji šauliai, atėjome džiugiai dėkodami ir sveikindami Dievo Motiną.

Baisogalos 608-osios kuopos šaulė,
mokytoja Giedrė Nakutienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į užtarnautą poilsį išlydėta Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vadovė Irena Urbelienė

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 11 dieną į užtarnautą poilsį išlydėta ilgametė Radviliškio rajono darbo biržos, o vėliau – Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vadovė Irena Urbelienė.
I. Urbelienė nuo 1987 m. pradėjo dirbti Radviliškio rajono įdarbinimo biuro vedėja, nuo 1991 m. kovo 1 d. tapo  Radviliškio darbo biržos direktore. Įstaigos pavadinimas pasikeitė į Užimtumo tarnybą, tačiau vadovės darbo esmė išliko ta pati – rūpintis įvairiais projektais, rajono gyventojų įdarbinimo galimybėmis bei jų užimtumu.
I. Urbelienę su prasidedančiu  nauju gyvenimo etapu pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas, „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
„Penktadienį aplankiau puikų žmogų, gerą specialistę, profesionalią Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vedėją Ireną Urbelienę, kuri nusprendė prisijungti prie „Radviliškio krašto bendruomenės“ senjorų gretų. Nuoširdžiai dėkoju Jums, Irute, „Radviliškio verslininkų asociacijos“, „Radviliškio krašto bendruomenės“, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių vardu už nuoširdų darbą Radviliškio krašto bei Lietuvos žmonėms. Ačiū Jums už šiltą bendradarbiavimą“,-  sakė G. Lipnevičius, įteikdamas I. Urbelienei gėlių puokštę.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Savivaldos diena Lizdeikos gimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Lizdeikos gimnazija puoselėja daug gražių ir prasmingų tradicijų. Viena iš jų – Savivaldos diena. Įprastai ši diena organizuojama minint Tarptautinę mokytojų dieną. Šiais mokslo metais Savivaldos diena buvo organizuota Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, spalio 4 dieną.

Gimnazijos abiturientai, iš anksto pasitarę su mokytojais, derino pamokų temas, rinkosi mokymo metodus ir priemones, ruošė užduotis. Tiesa, šiemet į ugdymo procesą buvo pažiūrėta kūrybiškai. Daugelis abiturientų pamokose naudojo netradicinius mokymo metodus, žaidimų elementus. Po renginio aptarimo daugelis abiturientų pripažino, jog pedagogo darbas iš tiesų labai atsakingas, reikalaujantis laiko sąnaudų, tačiau įdomus ir kūrybiškas.

Ypatingas išbandymas laukė gimnazijos administraciją ir pagalbos mokiniui specialistų komandą pavaduojančių gimnazistų. Abiturientai „pasimatavo“  gimnazijos vadovų, direktoriaus ir pavaduotojų, ūkio dalies vedėjo, sekretorės, socialinių darbuotojų, psichologės ir kitų gimnazijoje dirbančių specialistų profesijas. Kiekvienas iš abiturientų vykdė suplanuotas veiklas, atsakingai reagavo į iššūkius ir sprendė iškylančias problemas. Gimnazijos direktoriaus vaidmenį atliko mokytojų ir mokinių pasitikėjimą pelnęs abiturientas Domas Morkis. Vienas svarbiausių dienos iššūkių jam buvo delegacijos, atvykusios iš Gruzijos 98-os valstybinės Tbilisio mokyklos, priėmimas. Šios mokyklos direktorius Giorgi Momtselidzė buvo sužavėtas jauno žmogaus branda, gebėjimu bendrauti keliomis užsienio kalbomis. Gimnazijos pavaduotojoms Nedai Andrijauskaitei ir Viktorijai Dailidonytei teko priimti įvairių institucijų, rajono savivaldybės skambučius ir spręsti dalykinius klausimus, bendrauti su mokytojais, stebėti mokinių veiklas, reaguoti į kylančias problemas. Socialinių darbuotojų vaidmenį perėmusioms merginos stebėjo lankomumą, drausmino kai kuriuos mokinius, kurie Savivaldos dieną suvokė tik kaip žaidimą. Savivaldos diena – tai nauja patirtis ir išbandymas: gimnazistai mokėsi dirbti komandoje, jausti atsakomybę ne tik už savo, bet ir komandos draugų veiksmus. Svarbu paminėti, kad šiais metais ypač pasiteisino įvesta klasės auklėtojo pareigybė. 1E klasės auklėtojas abiturientas Martynas Skaburskis teigė, jog pirmą kartą gyvenime jautęs didžiulę pareigą ir atsakomybę rūpindamasis 25 mokinių grupe. Tai buvo nelengvas iššūkis, privertęs pamąstyti apie mokytojo profesijos svarbą ir atsakomybės naštą, galbūt net ateityje pagalvoti apie dalyvavimą programoje „Renkuosi mokyti“, o Nedas Stankūnas, dėstęs mokiniams anglų kalbą,  pamokoje sulaukė mokinių pripažinimo ir aplodismentų.

Jaukiai ir širdingai šią dieną gimnazijos konferencijų salėje nuskambėjo abiturientų sveikinimo žodis, švelnūs dainos akordai, saksofono melodija buvo skirti gimnazijos mokytojams. Mokytojus taip pat sveikino gimnazistų tarybos atstovai- vaikinai įteikė gėles mokytojams, o merginos, pasipuošusios dailiomis prijuostėmis, vaišino pačių iškeptais keksiukais. Jautrus Lizdeikos gimnazijos direktorės Inos Bajarauskaitės sveikinimo žodis mokytojams, paminėtos pedagoginio darbo sukaktys dar kartą įrodė, jog  pedagogų darbas yra prasmingas ir vertinamas. Dovanų lietų pratęsė tėvelių rėmėjų Felikso Šlėvės ūkio dovanos- mokytojai buvo pavaišinti gardžių džiovintų vaisių traškučiais. Taip pat mokytojus maloniai dienos pradžiai nuteikė ir garuojančios kvapnios kavos puodelis bei  gardaus pyrago gabalėlis.  Valandėlę maloniai pabendravę, mokytojai su gidu išvyko į pažintinę ekskursiją po unikalų Kėdainių senamiestį, išsiskiriantį subtilia protestantiška kultūra. Kelionėje mokytojai ne tik mėgavosi kultūros įspūdžiais , bet ir susipažino su žydiško maisto paveldu, dalyvavo jo degustacijoje.

Dienos įspūdžiams susigulėjus išlieka suvokimas, kad  Savivaldos diena Lizdeikos gimnazijoje tapo gražia ir prasminga tradicija, kurią norisi puoselėti ir tęsti.  Abiturientai, atsakingi už šios dienos organizavimą, dalijosi mintimis, jog dirbant labai svarbus kiekvieno indėlis į bendrą komandinį darbą, o kai yra darna, susiklausymas, tuomet visi  iššūkiai įveikiami.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Svetlana Sluckienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019