Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Verslo  diena Pakiršinyje

Avatar

Paskelbta

data

Jau dvidešimtą kartą Baisogalos seniūnija sukviečia verslininkus, ūkininkus, įstaigų ir organizacijų vadovus į tradicinę Verslo dieną. Tai aktyviausių ir svarbiausių seniūnijoje gyvenančių ir dirbančių žmonių pagerbimas, kurių veikla labai svarbi regiono ateičiai. Tokių švenčių metu pasidžiaugiame pasiekimais, pasidalijame naujomis veiklomis, aptariame partnerystės galimybes ir poreikius. Svarbiausia, kad verslas dirbtų ranka rankon su visomis regione veikiančiomis organizacijomis.

Šventėje dalyvavo LR Seimo narys A. Gaidžiūnas, vietos valdžios atstovas V. Smalinskas, AB Šiaulių banko atstovas A. Ruseckas, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ prezidentas Gediminas Lipnevičius, vykdantis verslą ne tik daugelyje Lietuvos miestų bei rajonų, bet ir Baisogaloje.

Buvo pristatyti naujos įmonės ir naujieji verslo žmonės: Baisogalos kultūros centro direktorė J. Juškaitė, Baisogalos paslaugų centro vadovė A.Marcinkevičienė, UAB „Baisogalos bioenergija“ šamų auginimo ir perdirbimo padalinio vadovas G. Ramanauskas, kavinės „Pas Zitą“ konditeris E.Šimkevičius, UAB „Ermeira“ naujos metalo apdirbimo technologijos vadovai G. ir I. Pužauskai.

Seniūnas R. Kalvaitis apžvelgė seniūnijos pasiekimus, pristatė nuveiktus darbus, kalbėjo apie ateities planus.
Svečiai savo pasisakymuose sveikino visus, dėkojo už partnerystę, įteikė dovanas. „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius įteikė padėką Baisogalos seniūnui Romui Kalvaičiui už pagalbą Radviliškio rajono verslininkams, neatsainų požiūrį į jų veiklą bei gražios kasmetinės šventės organizavimą verslininkas pagerbti. Nuo „Radviliškio verslininkų asociacijos“ padėka įteikta ir LR Seimo nariui Aurimui Gaidžiūnui už svarų prisidėjimą bei pagalbą Radviliškio rajono verslininkams kovoje už atliekų išvežimo įkainių bei metodikos nustatymą su Radviliškio rajono savivaldybe. Tarybos narys V.Smalinskas nuo mero įteikė padėkas.

Šventėje savo programą parodė Lizdeikos gimnazijos grupė „Ratai“, vadovaujama E.Kablio, vakarą nuotaikingai vedė D. Dveilis.

Visi vaišinosi Valstybinės veislininkystės įmonės paruoštais kepsniais, UAB „Baisogalos bioenergija“ žuvimi, E. Šimkevičiaus desertais, UAB „Rusbita“ kepiniais, kavinės „Pas Inesą“ vaišėmis ir visų dalyvių susineštomis gėrybėmis.

Skirstėmės gerai nusiteikę, supratę, kad nuosekliai veikdami kartu galime daug daugiau nei pavieniui, kad regiono ekonomika yra visos šalies ekonomikos dalis ir valstybės stabilumo garantas.

Baisogalos seniūnijos informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi