Kojinių raštuose dominavo žirgo simbolis

Liepos 8 dieną Radviliškio pramogų ir poilsio parke aštuntą kartą vyko jau tradiciniu tapęs kojinių mezgimo čempionatas „Tautinių raštų vingiai“. Šį kartą kojinių mezgimo čempionatą galima pavadinti pasaulinių, nes mezgėjos atvyko ne tik iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, bet ir iš Amerikos, Kanados, Australijos.

Raštuose dominavo žirgo simbolis

Kojinių mezgimo čempionate varžėsi 42 dalyviai, kai kurie renginyje dalyvavo jau nebe pirmą kartą.
Kaip jau įprasta, kartu su moterimis kojinių mezgimo čempionate varžėsi panevėžietis Raimundas Mikuševičius, nebe pirmą kartą atvyko visaginietė Lidija Javsejeva, Vanda Podina, Olė Plungienė, Samanta Šaparnytė.

Šiemet kojinių raštuose turėjo dominuoti miesto simbolis žirgas. Apie žirgo simbolikos dominavimą kojinių raštuose čempionato dalyviams buvo pranešta prieš dvi savaites, kad jie spėtų  susipažinti su šiuo simboliu mezgimo raštuose.

Čempionato nugalėtoja tapo kaunietė

Po beveik 4 valandas trukusių mezgimo varžytuvių, vertinimo komisija,vadovaujama pirmininkės tautodailininkės Sigitos Damanskienės, paskelbė nugalėtojus. Šiemet pirmoji vieta kojinių mezgimo čempionate atiteko kaunietei Aidai Šešelgienei. „Šiame čempionate dalyvavau pirmą kartą, tačiau apie jį žinojau iš pažįstamų tautodailininkų, skaičiau internete. Nors ir pasisekė laimėti, tačiau megzti nelabai sekėsi – „nėjo“ siūlas, teko megzti plonais virbalais“,- sakė čempionato nugalėtoja. A. Šešelgienė pasakojo su savo mezginiais dalyvaujanti tautodailės „Aukso vainiko“ parodose, laisvalaikiu apmezganti savo šeimos narius, draugus. Kojinių mezgimo čempionato nugalėtoja tradiciškai buvo apdovanota krėslu.
Antrąją vietą užėmė latvė Mara Mertena, o trečioji vieta atiteko visaginietei Ritai Kuprinskaitei.
Kojinių mezgimo čempionato metu Latvių kultūros centre vyko kojinių paroda. Šioje parodoje gražiausios kojinės buvo pripažintos Vandos Podinos, ji ir tapo parodos laimėtoja.

Buvo apdovanota ir daugiau čempionato dalyvių. Už sudėtingiausią mezgimo techniką padėkos raštu ir prizu buvo apdovanota mažeikiškė Vaiva Vaičiulytė, už numegztą originaliausią kojinę apdovanota raseiniškė Genovaitė Janulienė, už tautiškiausią kojinę prizą pelnė radviliškietė Olė Plungienė. Beje, O. Plunginė kojinių mezgimo čempionate  dalyvauja jau aštuntą kartą – nuo pat renginio pradžios.
Tradiciškai buvo apdovanotas vienintelis čempionato vyras panevėžietis  Raimondas Mikuševičius, jauniausios mezgėjos titulą jau ne pirmą kartą šiame čempionate pelnė septyniolikmetė Samanta Šaparnytė, o vyriausios renginio dalyvės titulą pelnė 87 – erių metų šeduvė Konstancija Goštautienė.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts