Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kojinių raštuose dominavo žirgo simbolis

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 8 dieną Radviliškio pramogų ir poilsio parke aštuntą kartą vyko jau tradiciniu tapęs kojinių mezgimo čempionatas „Tautinių raštų vingiai“. Šį kartą kojinių mezgimo čempionatą galima pavadinti pasaulinių, nes mezgėjos atvyko ne tik iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, bet ir iš Amerikos, Kanados, Australijos.

Raštuose dominavo žirgo simbolis

Kojinių mezgimo čempionate varžėsi 42 dalyviai, kai kurie renginyje dalyvavo jau nebe pirmą kartą.
Kaip jau įprasta, kartu su moterimis kojinių mezgimo čempionate varžėsi panevėžietis Raimundas Mikuševičius, nebe pirmą kartą atvyko visaginietė Lidija Javsejeva, Vanda Podina, Olė Plungienė, Samanta Šaparnytė.

Šiemet kojinių raštuose turėjo dominuoti miesto simbolis žirgas. Apie žirgo simbolikos dominavimą kojinių raštuose čempionato dalyviams buvo pranešta prieš dvi savaites, kad jie spėtų  susipažinti su šiuo simboliu mezgimo raštuose.

Čempionato nugalėtoja tapo kaunietė

Po beveik 4 valandas trukusių mezgimo varžytuvių, vertinimo komisija,vadovaujama pirmininkės tautodailininkės Sigitos Damanskienės, paskelbė nugalėtojus. Šiemet pirmoji vieta kojinių mezgimo čempionate atiteko kaunietei Aidai Šešelgienei. „Šiame čempionate dalyvavau pirmą kartą, tačiau apie jį žinojau iš pažįstamų tautodailininkų, skaičiau internete. Nors ir pasisekė laimėti, tačiau megzti nelabai sekėsi – „nėjo“ siūlas, teko megzti plonais virbalais“,- sakė čempionato nugalėtoja. A. Šešelgienė pasakojo su savo mezginiais dalyvaujanti tautodailės „Aukso vainiko“ parodose, laisvalaikiu apmezganti savo šeimos narius, draugus. Kojinių mezgimo čempionato nugalėtoja tradiciškai buvo apdovanota krėslu.
Antrąją vietą užėmė latvė Mara Mertena, o trečioji vieta atiteko visaginietei Ritai Kuprinskaitei.
Kojinių mezgimo čempionato metu Latvių kultūros centre vyko kojinių paroda. Šioje parodoje gražiausios kojinės buvo pripažintos Vandos Podinos, ji ir tapo parodos laimėtoja.

Buvo apdovanota ir daugiau čempionato dalyvių. Už sudėtingiausią mezgimo techniką padėkos raštu ir prizu buvo apdovanota mažeikiškė Vaiva Vaičiulytė, už numegztą originaliausią kojinę apdovanota raseiniškė Genovaitė Janulienė, už tautiškiausią kojinę prizą pelnė radviliškietė Olė Plungienė. Beje, O. Plunginė kojinių mezgimo čempionate  dalyvauja jau aštuntą kartą – nuo pat renginio pradžios.
Tradiciškai buvo apdovanotas vienintelis čempionato vyras panevėžietis  Raimondas Mikuševičius, jauniausios mezgėjos titulą jau ne pirmą kartą šiame čempionate pelnė septyniolikmetė Samanta Šaparnytė, o vyriausios renginio dalyvės titulą pelnė 87 – erių metų šeduvė Konstancija Goštautienė.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi