Mokymosi rezultatai ir toliau smenga dugnan

Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas Savivaldybės vadovams pristatė analizę apie tai, kaip rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams sekėsi laikyti brandos ir kitus egzaminus. Egzaminų rezultatai nėra džiuginantys, nes beveik visose srityse Radviliškio rajonas atsilieka nuo šalies vidurkio.

Vadovai vis trypčioja

„Nekelkim panikos, bet pagalvokim, ką daryti, kad situacija pagerėtų“, – per pasitarimą kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo L. Vaičiūno nuomone, gali būti, jog mokytojų ir mokinių darbą labai sunkino įvestas integruotas ugdymas, kai toje pačioje klasėje su labai gerai besimokančiais moksleiviais pradėjo mokytis ir specialiųjų poreikių turintys vaikai, tarp kurių yra nemažai sutrikusio elgesio ar hiperaktyvių vaikų.

L. Vaičiūnas įsitikinęs, kad situacija galbūt pagerėtų, jeigu klasėse, kuriose mokosi specialiųjų poreikių vaikai, dirbtų ir mokytojo padėjėjas, kurių dabar mokyklose labai trūksta.

„Mokytojų padėjėjų reikėtų kiekvienoje klasėje, kurioje mokosi specialiųjų poreikių turintys vaikai. Vyriausybė skyrė lėšų mokytojų padėjėjų etatams, bet jų pakanka vos trečdaliui poreikių patenkinti. Pavyzdžiui, Radviliškio V. Kudirkos progimnazija prašė devynių mokytojų padėjėjų, o turi tik tris“, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Jo paskaičiavimais, papildomiems mokytojų padėjėjų etatams 1-10 klasėse reikėtų apie 300 tūkstančių eurų per metus. Vedėjo manymu, tai būtų vienas iš sprendimų, kurie padėtų pagerinti rajono mokinių pasiekimų rezultatus.

Varnas varnui akies nekerta

Prastėjantys rezultatai mūsų rajone kartojasi metai iš metų. Daugeliui kyla klausimas, kodėl meras nesiima veiksmų atsakingo asmens Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo L. Vaičiūno atžvilgiu bei nesprendžia jo tinkamumo eiti pareigas klausimo. Atsakymas paprastas – socialdemokratai, kuriems atstovauja meras K. Račkauskis kartu su liberalais,  kuriems atstovauja L. Vaičiūnas yra sudarę koalicijos sutartį. Tad tikėtis teigiamų permainų tikrai neverta. Juk varnas varnui akies nekerta.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts